اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

علت بسته نشدن درب آهنی و پارکینگ

علت بسته نشدن درب آهنی می تواند به دلایل مختلفی باشد. برخی از شایع ترین دلایل عبارتند از:

مشکل لولای درب

 لولای درب یکی از مهم ترین اجزای درب است که وظیفه اتصال درب به چهارچوب را بر عهده دارد. اگر لولای درب خراب شود یا به درستی تنظیم نشود، ممکن است باعث شود درب به درستی بسته نشود، سفت یا شل شود، درب به سمت پایین خم شود و یا صدا بدهد. اگر علت مشکل خراب شدن لولای درب باشد، می توان لولای درب را تعمیر کرد یا تعویض کرد. در بعضی موارد نیز با روغن کاری، استفاده از اسپری های روان کننده و سفت کردن پیچ های لولا می توان مشکل را بر طرف کرد.

در صورتی که مشکل شما بر طرف نشود، لازم است یک درب جدید خریداری کنید. برای راهنمایی بیشتر و همچنین مشاهده قیمت درب دو جداره در کرج با ما تماس بگیرید. 09125630818

 • برای رفع مشکل سفت شدن یا صدا دادن درب، می‌توانید لولاها را با اسپری روان‌کننده مانند WD-40 روغن‌کاری کنید.
 • اگر درب لق می‌زند و به درستی بسته نمی‌شود، پیچ‌های لولا را با آچار آلن یا پیچ‌گوشتی سفت کنید.
 • اگر لولاها خم شده، ساییده شده یا زنگ زده باشند، باید آنها را تعویض کنید.

کج شدن چارچوب درب

چارچوب درب ممکن است کج شده یا تاب برداشته باشد. در این صورت، باید چارچوب درب را تعمیر یا تعویض کنید.

تاب برداشتن درب

تاب برداشتن درب نیز می تواند باعث شود درب به درستی بسته نشود. تاب برداشتن درب می تواند به دلایل مختلفی مانند ضربه خوردن درب، استفاده طولانی مدت از درب یا استفاده از مصالح نامناسب در ساخت درب و نصب غیر صحیح ایجاد شود. در مورد درب های چوبی، رطوبت نیز یکی از رایج‌ترین دلایل تاب برداشتن درب است. اگر درب در معرض رطوبت زیاد قرار گیرد، چوب درب متورم می‌شود و تاب می‌خورد. نوسانات دمایی نیز یکی از دلایلی است که می‌تواند باعث تاب برداشتن درب شود.همچنین اگر درب در معرض گرمای زیاد یا سرمای زیاد قرار گیرد، چوب درب منقبض یا منبسط شده و تاب می‌خورد. برای حل این مشکلات چند راهکار پیش رو دارید:

 • کنترل رطوب: برای جلوگیری از تاب برداشتن درب، باید رطوبت محیط را کنترل کنید. می‌توانید از یک رطوبت‌گیر برای این کار استفاده کنید.
 • محافظت از درب در برابر نوسانات دمایی: برای محافظت از درب در برابر نوسانات دمایی، می‌توانید از سایبان یا پرده استفاده کنید.
 • استفاده از چوب با کیفیت: برای جلوگیری از تاب برداشتن درب، از چوب با کیفیت بالا استفاده کنید.
 • نصب صحیح درب: برای جلوگیری از تاب برداشتن درب، باید آن را به درستی نصب کنید.

خراب شدن قفل درب

قفل درب نیز یکی از اجزای مهم درب است که وظیفه باز و بسته کردن درب را بر عهده دارد. اگر قفل درب خراب شود، ممکن است باعث شود درب به درستی بسته نشود.

اگر علت مشکل خراب شدن قفل درب باشد، می توان قفل درب را تعمیر کرد یا تعویض کرد.

وجود مانع در مسیر درب

اگر در مسیر درب مانعی وجود داشته باشد، ممکن است باعث شود درب به درستی بسته نشود. این مانع می تواند یک شیء خارجی مانند صندلی، میز یا گلدان باشد یا می تواند یک قسمت از درب باشد که به درستی در جای خود قرار نگرفته است.

برای رفع مشکل بسته نشدن درب آهنی، باید ابتدا علت مشکل را شناسایی کرد. سپس با توجه به علت مشکل، اقدام به رفع آن کرد. در برخی موارد نیز ممکن است لازم باشد برای رفع مشکل بسته نشدن درب آهنی، از یک متخصص کمک گرفت.

علت بسته نشدن درب پارکینگ

 • برق سیستم درب پارکینگ: توجه کنید که سیستم از برق جدا نشده باشد و یا فیوز خاموش نباشد.
 • باتری ریموت درب پارکینگ: اگر با فشردن دکمه ریموت، درب پارکینگ باز نمی شود باید باتری آن را بررسی کنید.
 • آسیب دیدن ریموت: سیستم الکتریکی ریموت حساس است و ممکن است دچار آسیب دیدگی شده باشد. وجود رطوبت، ریختن آب یا مایعات دیگر ممکن است باعث شود مدار الکتریکی ریموت به درستی کار نکند.
 • چشمی الکترونیکی درب پارکینگ: جلوی درب پارکینگ سنسور هایی وجود دارد که به حرکت حساس است. وجود مانع یا هر جسمی جلوی این سنسور ها مانع بسته شدن درب پارکینگ می شود.
نمایش بیشتر