اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

قیمت ارسال پیامک انبوه چقدر است؟

هنگامی که یک شخص یا شرکت قصد ارسال پیامک انبوه به‌صورت تبلیغاتی یا برای مشتریانش می‌کند، به دو موضوع تهیه پنل پیامکی یا سفارش ارسال انبوه پیامک برمی‌خورد. در ابتدا نمی‌داند که این دو نوع ارسال پیامک چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند. برای حل شدن این پرسش، به توضیح این موضوع می‌پردازیم که ارسال انبوه چیست، قیمت پنل اس ام اس و نیز تعرفه ارسال پیامک انبوه چقدر است؟

تعرفه پیامک 1401 |تعرفه پیامک 1402 |تعرفه پیامک انبوه

پنل پیامکی چیست؟

پیامک انبوه چیست؟ پیش از آن که به معرفی ارسال انبوه بپردازیم باید با پنل آشنا شویم. ارسال پیامک با هر مدل و هر شرایطی نیازمند یک پنل پیامک است. اس ام اس های تبلیغاتی باید از یک ابزار اینترنتی به اسم پنل پیامک ارسال شوند. این پنل‌ها امکان ارسال و دریافت پیامک به شماره موبایل‌های مختلف را به همراه ده‌ها امکانات دیگر ارائه می‌کند. امکاناتی همچون ساخت و دسته‌بندی دفترچه تلفن شخصی، بانک شماره حاوی میلیون‌ها شماره موبایل فعال در کشور، قابلیت‌های ویژه برای ارسال مانند زمان‌دار کردن، پاسخ‌گویی خودکار، کارت ویزیت پیامکی و …

بهتر است بدانیم که انواع ارسال پیامک، نیازمند یک پنل پیامکی است. حتی هنگامی که درباره ارسال انبوه صحبت می‌کنیم بازهم پنل پیامکی را لازم می‌دانیم. شرایط و تعرفه ارسال پیامک انبوه هم غیرمرتبط با پنل پیامکی نیست. ارسال انبوه یکی از قابلیت‌هایی است که آموت به شما ارائه می‌دهد تا نیازی به تهیه پنل، امور فنی و چندین روش دیگر نداشته باشید. در ادامه به سراغ توضیح چگونگی ارسال انبوه برویم.

سفارش ارسال انبوه پیامک چه مزایا و معایبی دارد؟

شاید با شنیدن این نام تصور کنید که به هر نوع ارسال پیامک در حجم بالا، ارسال انبوه می‌گوییم. اما در حقیقت این‌چنین نیست. اگر شما بخواهید که بدون داشتن یک پنل پیامکی و انجام‌دادن مراحل ارسال، پیامک تبلیغاتی بفرستید می‌توانید از این روش استفاده کنید و باستی حداقل تعداد پیامک درخواستی شما 100 هزار پیامک باشد. تفاوت ارسال معمولی پیامک با ارسال انبوه در استفاده از پنل پیامکی، مدیریت توسط خریدار و تعرفه ارسال پیامک انبوه است.

سفارش ارسال انبوه پیامک توسط شرکت شما برای این ثبت می‌شود که یک پنل پیامکی تهیه نکنید و همه کار آن را به آموت بسپارید. با این درخواست، پشتیبانان آموت، دقیقاً مطابق خواست شما، تعداد ارسال، جامعه هدف یا همان بانک شماره و متن پیامک را انتخاب می‌کنند. سپس ارسال انجام خواهد شد. در این پروسه می‌توانید نظرات و تغییرات موردنیاز خود را اعمال کنید. در نهایت با دریافت مشاوره از کارشناسان ما، بهترین ارسال برایتان انجام می‌شود.

شرایط ارسال انبوه چیست؟ چرا همه این روش را انتخاب نمی‌کنند؟

خیلی از کاربران تمایل دارند ارسال خود را بارهاوبارها تکرار کنند. اغلب کسب‌وکارها پنل را برای مدت طولانی تهیه می‌کنند زیرا می‌خواهند یک ارتباط دائمی با مشتریان خود برقرار کنند. هر هفته یا هر ماه به آنها پیامک داده و آن‌ها را به خرید از خود ترغیب می‌کنند. بخشی از کاربران تمایل دارند تا مدیریت ارتباط با مشتری را خود به دست بگیرند. تهیه متن مناسب، تعداد و نوع ارسال، انتخاب بانک شماره، تهیه دفترچه تلفن و موارد دیگر از جمله آیتم‌هایی است که توسط کاربر انجام می‌شود.

تعداد ارسال مهم‌ترین گزینه‌ای است ارسال انبوه را از ارسال معمولی متفاوت می‌کند. شما اگر که پنل پیامکی شخصی خود را تهیه کنید می‌توانید تعداد یک الی صدها هزار پیامک بفرستید. این در حالی است که ارسال انبوه از حداقل یک‌صد هزار پیامک شروع می‌شود که این موضع بر روی تعرفه ارسال پیامک انبوه هم مؤثر است. به‌عبارت‌دیگر اگر شرکتی بخواهد از قابلیت ارسال انبوه استفاده کند یعنی فقط بخواهد یکبار پیامی را فرستاده و بدون داشتن پنل اس ام اس، تمام آن را به آموت بسپارد، لازم است که حداقل صدهزار پیامک ارسال کند.

بسته‌ها و تعرفه ارسال پیامک انبوه در سایت آموت قابل مشاهده است. در ادامه به توضیح بیشتر این مورد می پردازیم. بهتر است بدانید که تعرفه ارسال انبوه پیامک مثلا در تعداد دویست هزار با نهصدهزار پیامک متفاوت است. ارسال انبوه برای کسانی است که تنها یک‌بار قصد ارسال پیامک آن هم برای تعداد بالا را دارند مناسب است. اگر می‌خواهید چندین بار پیامک بفرستید بهتر است پنل شخصی خود را داشته باشید. تنها قابلیت موجود در این روش، ارسال پیامک در حجم بالاست. اگر می‌خواهید که پاسخ مشتری را بگیرید یا از سایر امکانات استفاده کنید پنل پیامکی خود را تهیه کنید.

تعرفه ارسال پیامک انبوه و صرفه‌جویی در هزینه‌ها

همان‌طور که کمی قبل‌تر توضیح دادیم تعرفه ارسال پیامک انبوه کمتر از ارسال پیامک با پنل است. این موضوع باعث کاهش هزینه شما می‌شود. دلیل این کاهش هزینه، حجم بالای ارسال شماست. درست مثل خرید کالا به‌صورت عمده است. تهیه‌کنندگان پیامک به‌صورت عمده، حق دارند هزینه کمتری پرداخت کنند. تعرفه پرداخت پیامک ارسال انبوه، وابسته به تعداد ارسال شما متفاوت است. در جدول زیر این هزینه مربوط به سال 1402 محاسبه شده است.

باتوجه‌به این جدول اگر تعداد ارسال بین صد الی سیصد هزار نفر باشد، هر پیامک باتوجه‌به تعرفه سال 1402 هزینه 85 تومان دارد. اگر تعداد پیامک‌ها بیشتر باشد، این مبلغ تا 76 تومان کاهش پیدا می‌کند. با مراجعه به صفحه “” توضیحات و خرید این میزان پیامک را انجام دهید.

تعرفه ارسال پیامک انبوه از پنل‌های آموت در سال 1402

تعرفه ارسال پیامک در پنل‌های مختلف پیامکی متفاوت است. به طور کلی هر چقدر هزینه بیشتری صرف خرید پنل اس ام اس کنید، از طرفی هزینه پیامک‌های ارسالی شما کم‌تر و به صرفه‌تر خواهد بود. در خرید زیر جدول تعرفه ارسال پیامک پنل‌های پیامکی آموت در سال 1402 را می‌توانید بررسی نمائید.

پاسخ به یک پرسش: آیا همیشه نیازمند پنل اس ام اس هستیم؟

ارسال پیامک تبلیغاتی خواه به‌صورت انبوه یا در حجم کمتر نیازمند پنل اس ام اس است. درباره ارسال انبوه باید بدانید که این کار هم با پنل اس ام اس انجام می‌شود. آموت ارسال را برای شما از پنل اختصاصی خود انجام می‌دهد تا دیگر نیازی به تهیه این سامانه نداشته باشید. به همین دلیل هزینه شما بازهم کاهش می‌یابد.

اطمینان کردن به یک شرکت مطمئن

شرکت‌هایی که نمی‌خواهند خود ارسال پیامک کنند و یا حجم بالای کارها آنها را به فعالیت‌های دیگری مشغول می‌کند از این روش استفاده کنند. آموت به‌عنوان مشاوره و نماینده شما ارسال انبوه را با تعرفه ارسال پیامک انبوه مناسب انجام می‌دهد. خدماتی که با ارسال انبوه می‌توانید دریافت کنید عبارت‌اند از:

انتخاب انواع بانک شماره

به انتخاب خود می‌توانید بانک شماره موردنیاز را در اولویت قرار دهید. لیست شماره‌های شخصی شما، بانک شهر و استان، بر اساس محله و منطقه، بر اساس پیش‌شماره، صنف و مشاغل، کد پستی و … از جمله انواع بانک شماره‌ها هستند .

دریافت گزارش نهایی و تعرفه ارسال پیامک انبوه مناسب

پس از اتمام ارسال انبوه، به تفکیک در یک فایل اکسل به شما داده می‌شود. مشاهده این فایل تمام جزئیات و تعداد و انواع ارسال شده را می‌توانید ببینید. شرایط و تعرفه ارسال پیامک انبوه بستگی به درخواست شما دارد. در این مقاله به توضیح کامل آن پرداختیم. امیدواریم با این نوع ارسال ساده و سریع بتوانید به بازخورد مناسبی از کمپین تبلیغاتی خود برسید.

هزینه ارسال پیامک یکی از عوامل مهمی است که در هنگام استفاده از انواع سرویس ها باید به آن توجه کرد. ارسال پیامک می‌تواند روشی موثر برای بازاریابی، اطلاع‌رسانی و ارتباط با مخاطبان بصورت تکی و گروهی باشد.  با این حال، اگر هزینه پیامک تبلیغاتی زیاد باشد، ممکن است برای کسب‌وکارهای کوچک یا افرادی که به طور منظم از این سرویس ها استفاده می‌کنند، مقرون به صرفه نباشد.

هزینه پیامک همراه اول

نوع خدمات سیم کارت دائمی سیم کارت اعتباری
پیامک فارسی هر صفحه 89 ریال هر صفحه 106 ریال
پیامک انگلیسی هر صفحه 222 ریال هر صفحه 264 ریال

این جدول تعرفه پایه سیم کارت های دائمی و اعتباری است.

هزینه پیامک ایرانسل

نوع خدمات سیم کارت دائمی سیم کارت اعتباری
پیامک فارسی هر صفحه 119 ریال هر صفحه 136 ریال
پیامک انگلیسی هر صفحه 252 ریال هر صفحه 294 ریال

این جدول تعرفه پایه سیم کارت های دائمی و اعتباری است.

هزینه پیامک رایتل

نوع خدمات سیم کارت دائمی سیم کارت اعتباری
پیامک فارسی هر صفحه 88 ریال هر صفحه 105 ریال
پیامک انگلیسی هر صفحه 220 ریال هر صفحه 262 ریال

این جدول تعرفه پایه سیم کارت های دائمی و اعتباری است .

مقایسه هزینه ارسال پیامک در اپراتورهای تلفن همراه

نوع خدمات (هر صفحه) همراه اول ایرانسل رایتل
پیامک فارسی – دائمی 89 ریال 119 ریال 88 ریال
پیامک انگلیسی – دائمی 222 ریال 252 ریال 220 ریال
پیامک فارسی – اعتباری 106 ریال 136 ریال 105 ریال
پیامک انگلیسی – اعتباری 224 ریال 294 ریال 262 ریال

✅ کدام اپراتور ارزان ترین تعرفه پیامک فارسی را دارد ؟  سیم کارت دائمی رایتل

✅ کدام اپراتور گران ترین تعرفه پیامک فارسی را دارد ؟  سیم کارت اعتباری همراه اول

✅ کدام اپراتور ارزان ترین ترین تعرفه پیامک انگلیسی را دارد ؟ سیم کارت دائمی رایتل

✅ کدام اپراتور گران ترین ترین تعرفه پیامک انگلیسی را دارد ؟ سیم کارت اعتباری ایرانسل

آیا با سیم کارت می شود پیامک انبوه تبلیغاتی فرستاد ؟

یکی از سوالات رایج کاربران این است که حالا که تعرفه ارسال پیامک در سیم کارت های ایرانسل، همراه اول و رایتل را گفتید آیا می توانیم با استفاده از این روش پیامک تبلیغاتی انبوه ارسال نمود ؟ در این حالت هزینه پیامک انبوه چگونه است ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که طبق قوانین سازمان تنظیم مقررات ، ممنوع است و مجازات سنگینی دارد .  در کم ترین حالت سیم کارت شما بعد از رد شدن از سقف مسدود خواهد شد .

اما راهکار چیست ؟

برای آن که بتوانید پیامک انبوه تبلیغاتی با هزینه پیامک ارزان ارسال کنید را به شما معرفی می کنیم . هزینه ارسال پیامک تبلیغاتی در سامانه ارسال پیامک پیام رسان می تواند ارزان تر از پیامک با سیم کارت محاسبه شود . همچنین این سامانه های پیامکی بصورت پیشرفته خدمات بازاریابی پیامکی را ارائه می دهند که می توانیم از آن به امکاناتی از قبیل ارسال پیامک منطقه ای ، ارسال پیامک از نقشه، ارسال پیامک مشاغل ، و … اشاره کرد .

هزینه ی ارسال پیامک تبلیغاتی انبوه چگونه محاسبه می شود ؟

برای این کار کافی است تعداد پیامک های مورد نیاز خود را در کادر وارد کنید.

سپس ابزار محاسبه گر هزینه ی لازم برای ارسال آن تعداد پیامک را برای شما محاسبه می کند. درنهایت با استفاده از پیشنهاداتی که به شما ارائه می شود می توانید برای ثبت نام و خرید بهترین پلن ارسال پیامک تبلیغاتی اقدام کنید.

برای اعلام هزینه ی پیامک تبلیغاتی مهم است که تعداد پیامک های مورد نیاز شما چقدر باشد، زیرا سامانه پیامکی پیام رسان دارای 3 پنل قیمتی متفاوت می باشد . تنها وجه تمایز میان این 3 پنل پیامکی پایه ، تک ستاره و دوستاره در آن هاست .

نمایش بیشتر