اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی چیست؟ (بررسی 9 دلیل اساسی)

از مهم‌ترین و شایع‌ترین مشکلاتی که خانم‌های خانه دار با ماشین لباسشویی شان مواجه هستند، به جا ماندن لکه‌های سفید بر روی لباس بعد از پایان شستشو هستند. گاهی فکر می‌کنند دمای آب علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی است گاهی هم دلیل آن را کیفیت پایین پودر می‌دانند. اگر شما هم به دنبال علت اصلی آن هستید تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مسدود شدن فیلتر لباسشویی؛ یکی از دلایل باقی ماندن پودر در لباسشویی

پیشنهاد می‌کنیم هر چندوقت یکبار فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی کنید. چون ممکن است با پرز لباس، اشیای دیگر یا رسوب آب گرفته باشد. البته در هر مدل از لباسشویی جایگاه آن متفاوت است. این فیلتر در لباسشویی‌های جدید در قسمت پایین و در مدل‌های قدیمی تر در قسمت داخلی قرار دارد. اگر در مشهد زندگی می‌کنید، برای تمیز کردن فیلتر لباسشویی، می‌توانید با نمایندگی های تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد تماس بگیرید و از تعمیرکاران آن‌ها بخواهید که به صورت حرفه‌ای این کار را انجام دهند. باید بدانید که در برخی موارد، تعویض فیلتر جایگزین مناسب تری است و متخصصین به شما این مورد را پیشنهاد می‌کنند.

 مسدود شدن فیلتر لباسشویی؛ یکی از دلایل باقی ماندن پودر در لباسشویی

ضعیف بودن فشار آب، علت دیگر حل نشدن پودر لباسشویی

ممکن است فشارآب به اندازه ای نباشد که همه پودر لباسشویی را به مخزن ببرد. به همین دلیل مقداری از مواد شوینده در جاپودری باقی خواهد ماند. توجه داشته باشید که ممکن است دلیل دیگری هم مثل خرابی شیر برقی داشته باشد. خرابی شیر برقی یکی از مشکلات رایجی است که برای لباسشویی برند بوش پیش می‌آید که تعمیر آن را بهتر است به نمایندگی ماشین لباسشویی بوش در مشهد بسپارید و خودتان اقدام به تعمیر نکنید. زیرا ممکن است اقدامات خودتان آسیب بیشتری به لباسشویی وارد کند.

علت ماندن آب در جاپودری ماشین لباسشویی دوو

حواستان باشد چه زمانی پودر را به ماشین لباسشویی اضافه می‌کنید. پودر را باید قبل از مرحله آبگیری و پیش از روشن کردن ماشین داخل جاپودری بریزید. درغیر این صورت آب پودر را حل نکرده و در کشو باقی خواهد ماند. به علاوه باعث رسوب و مشکلات بعدی نیز خواهد شد. در نتیجه برای برطرف کردن این مورد باید با آرین تعمیر، نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی دوو در مشهد تماس بگیرید.

دمای آب هم علت دیگر حل نشدن پودر در لباسشویی ال جی

زمانی که قصد خرید پودر لباسشویی را دارید باید به دمای مورد نیاز آن برای حل شدن داخل آب دقت کنید. به عنوان مثال بسیاری از پودرها درآب سرد حل نخواهد شد. بنابراین سعی کنید همیشه از آب گرم برای شستشو استفاده کنید. اگر آب ورودی به لباسشویی LG گرم نمی‌شود، می‌توانید برای حل این مشکل با دفتر آرین تعمیر، جهت ارسال تکنسین برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در مشهد تماس بگیرید.

 سختی آب هم می‌تواند علت ماندن پودر لباسشویی روی لباس باشد

سختی آب هم می‌تواند علت ماندن پودر لباسشویی روی لباس باشد

اگر یادتان باشد آب سخت را به این شکل تعریف می‌کردند که صابون و موادشوینده در آن کف نکند. پس اگر برای لوله کشی منطقه شما آب سخت در نظر گرفته شده باشد، شوینده‌ها در آن حل نخواهد شد و باعث ماندن پودر لباسشویی روی لباس می‌شود. برای رفع این مشکل دو راه پیش روی شماست اول اینکه 30% میزان استفاده از شوینده را بالا ببرید و دوم دمای آب را کمی بیشتر در نظر بگیرید.

کثیف بودن جا پودری دلیل سفیدک زدن لباس درلباسشویی

پیشنهاد می‌کنیم متناسب با  استفاده از لباسشویی خود، حداقل یکبار در سال جا پودری لباسشویی را بررسی و آن را تمیز کنید. به این دلیل که مواد شوینده در این قسمت رسوب کرده و زمانی که لباس را از داخل دستگاه خارج می‌کنید، شاهد سفیدک زدن لباس در لباسشویی خواهید بود. ضمن این که پودر به مرور زمان رسوب کرده و داخل آب حل نمی‌شود.

استفاده بیش از اندازه شوینده‌ها؛ علت بیرون زدن کف از جاپودری لباسشویی

بعضی بر این باورند که استفاده بیش از اندازه شوینده‌ها باعث تمیزتر شدن لباس‌ها خواهدشد. در صورتی که شستشو با دست را با شستشو با دستگاه اشتباه گرفته اند. از مواد شوینده باید به اندازه کافی استفاده کنید چراکه افراط در این مورد سبب رسوب و پاک نشدن پودر از روی لباس‌هایتان خواهدشد. گاهی هم مصرف شوینده‌ها به اندازه ای است که شاهد بیرون زدن کف از جا پودری هستید.

شوینده‌های نامرغوب؛ علت ماندن پودر در ماشین لباسشویی

اگر سلامت لباسشویی تان اهمیت دارد، به کیفیت مواد شوینده مورد استفاده در لباسشویی تان دقت کنید. درصورتی که برندی جدید از پودر را خریداری کردید، مقداری از آن را داخل آب حل کرده تا از کم و کیف آن مطلع شوید و سپس به ماشین لباسشویی خود اضافه کنید.

 استفاده بیش از اندازه شوینده‌ها؛ علت بیرون زدن کف از جاپودری لباسشویی

در انتخاب کشو برای ریختن پودر دقت کنید

متاسفانه نمی‌توان قانون کلی برای همه برندها در انتخاب بخش داخلی کشو به کاربرد. چون هر برندی جایگاهی متفاوت دارد. بطور کلی داخل کشو را که نگاه کنید دارای سه قسمت است. بخشی برای پودر، قسمتی برای نرم کننده و بخشی دیگر هم برای خوشبوکننده. با توجه به توضیحات بالا باید انتظار داشت فشار آب برای هرکدام متفاوت خواهد بود. پس دقت کنید که هرکدام را در جایگاه درست خود بریزید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی، دست به آچار نشوید

این نکته را باور داشته باشیم که باید کار را به کاردان بسپارید. هر چند علت باقی‌ماندن پودر در ماشین لباسشویی نیازی به دست به آچار شدن ندارد، اما بعضی از افراد به‌محض بروز مشکلی جعبه‌ابزارشان را می‌آورند و در نهایت با کلی پیچ، مهره و قطعه اضافه باز می‌گردند. پس باتوجه‌به قیمت لباسشویی بهتر است از تکنسین‌های متخصص آرین تعمیر کمک بگیرید.

نمایش بیشتر