اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

فیلم های جنگ جهانی دوم بر اساس واقعیت

اگرچه سال ها از جنگ جهانی و فضای آن می گذرد، اما هر ساله فیلم های زیادی به این موضوع پرداخته اند و هنوز هم یکی از پرطرفدارترین ژانرهای سینمایی است. در این مقاله بهترین فیلم های مربوط به جنگ جهانی را ارائه می دهیم تا اگر شما هم این نوع فیلم ها را دوست دارید می توانید بهترین فیلم های این ژانر را بشناسید. با emrouze.com همراه باشید.

فیلم های ارائه شده در این فهرست در سال های مختلف و در کشورهای مختلف ساخته شده اند. علاوه بر این، آنها جنبه های مختلف جنگ را نشان می دهند. ویژگی مشترک همه این فیلم ها این است که همه آنها خوش ساخت و محبوب هستند.

بهترین فیلم های جدید جنگ جهانی

اگر می خواهید بهترین سریال مشابه دارک مربوط به جنگ جهانی اول و دوم را که در سال های اخیر ساخته شده اند بشناسید، فیلم های این قسمت از مقاله را در نظر بگیرید.

همه در جبهه غربی ساکت است

سال ساخت: 2022

کارگردان: ادوارد برگر

بازیگران: فلیکس کامرر، دانیل براهل، آرون هیلمر

امتیاز IMDB: 7.8/10

این فیلم خبری از جبهه غرب نیست، اقتباسی از رمان کوتاه جانباز جنگ جهانی اول به همین نام است. از آنجایی که کتاب بسیار خواندنی و جالب است، اقتباس سینمایی سال 2022 نیز خوب است و یکی از بهترین فیلم های جنگ جهانی آلمان در سال های اخیر محسوب می شود.

این فیلم درباره جوانانی است که پس از شروع جنگ در سال 1914، تحصیل را رها کرده و تحت تأثیر تبلیغات آن زمان به جنگ رفتند.

کل داستان فیلم از دیدگاه یکی از این جوانان به نام پاول روایت می شود. نکته جالب در مورد این فیلم این است که سعی در نشان دادن خوبی ها و بدی های جنگ ندارد. درعوض، مخاطب را واقع بینانه به میدان های جنگ، سنگرها و حتی محله سربازان می برد و بیننده را برای تصمیم گیری در مورد جنگ رها می کند. از جبهه غربی خبری نیست، این فیلم جوایز متعددی را در جشنواره های مختلف از جمله بفتا به دست آورد.

نبردی فراموش شده

سال ساخت: 2020

کارگردان: ماتیاس ون هایجینگن

بازیگران: سوزان رادر، تام فلتون، رونالد کولتر

امتیاز IMDB: 7.1/10

فیلم The Forgotten Battle در سال 1944 و یک سال قبل از پایان جنگ جهانی دوم می گذرد. این فیلم چندین شخصیت از جمله یک خلبان انگلیسی، یک سرباز آلمانی و یک زن آلمانی در خط مقدم مقاومت را دنبال می کند. اگرچه به نظر می رسد این افراد در جناح های مختلف جنگ هستند، اما همه آنها یک هدف دارند. هر سه برای آزادی و رهایی از جنگ تلاش می کنند.

بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و دوم

در این بخش از مقاله به معرفی فیلم های بر اساس واقعیت ساخته شده در سال های مختلف می پردازیم. هر کدام از آنها انگیزه مشخصی دارند و ارزش چندین بار دیدن را دارند. فیلم های این بخش بدون ترتیب سال تولید ارائه شده اند.

پیانیست

سال ساخت: 2002

کارگردان: رومن پولانسکی

بازیگران: آدرین برودی، امیلیا فاکس، اد استوپارد

امتیاز IMDB: 8.5/10

پیانیست یکی از فیلم های فراموش نشدنی است. این فیلم در سال 2002 ساخته شده است و زندگی یهودیان لهستان پس از اشغال آنها توسط نازی ها را روایت می کند.

در این ویدیو یک خواننده یهودی را داریم که با خانواده اش نشسته است. اما زمانی که نازی ها شروع به اعمال محدودیت های زیادی برای یهودیان کردند، آنها مجبور شدند خانه و زندگی خود را ترک کنند و در خانه های کوچک در گتو زندگی کنند. در ادامه داستان، شاهد تلاش های ولادیسلا، شخصیت اصلی داستان هستیم که در تلاش برای زندگی کردن است.

این فیلم یکی از بهترین فیلم های جنگ جهانی اول و تاریخ یهود است. اگر تا به حال این فیلم را ندیده اید و از طرفداران فیلم های WW1 هستید. برای دیدن این فیلم دیگر نباید منتظر بمانید.

سرباز رایان را نجات دهید

سال ساخت: 1998

کارگردان: استیون اسپیلبرگ

بازیگران: تام هنکس، مت دیمون، وین دیزل

امتیاز IMDB: 8.6/10

نجات سرباز رایان توسط استیون اسپیلبرگ در سال 1998 ساخته شد و اثر فوق العاده ای را به کارنامه سینمایی خود اضافه کرد. ستارگانی مانند تام هنکس و مت دیمون در این فیلم ظاهر شده اند که جذابیت آن را بیشتر می کند.

Saving Private Ryan درباره گروهی از سربازان به رهبری کاپیتان میلر است که باید سفری سخت و خطرناک را پشت سر بگذارند و از سربازی به نام رایان بخواهند که به خانه بازگردد. این به این دلیل است که همه برادران رایان که آنها نیز سرباز بودند کشته شدند و بنابراین او از جنگ معاف است و باید نزد مادرش بازگردد. همراهی با ملت با این تیم نجات مانند حضور در میدان جنگ است. تفاوت این فیلم با بسیاری دیگر از فیلم های جنگی در این است که صحنه های جنگ به صورت واقع گرایانه به تصویر کشیده شده اند.

قبرستان فیلم ها

سال ساخت: 1988

رژیم: ایسائو تاکاهاتا

بازیگران: Tsutomu Tatsumi، Ayano Shiraishi

امتیاز imdb: 8.5/10

اگر از آن دسته افرادی نیستید که فکر می کنید انیمه برای کودکان مناسب است، پیشنهاد دیگر ما برای شما در لیست بهترین فیلم های جنگ جهانی، انیمه خوب «دفن شب تاب ها» است. این فیلم یک اثر ضد جنگ است و به مصائب جنگ از نگاه دو کودک می نگرد. این انیمه را می توان یکی از تاثیرگذارترین و بهترین آثار این سبک در جهان دانست.

انیمیشن Grave of Fireflies در سال 1988 بر اساس داستانی کوتاه نوشته شده در سال 1967 ساخته شد.

در این فیلم دو برادر به نام‌های سیتا و ستسکو را می‌بینیم که به دلیل بمباران شهرشان مجبورند به شهر دیگری سفر کنند و تلاش این دو کودک برای زندگی را می‌بینیم. گرسنگی، بیماری و خستگی مفرط مشکلاتی است که این دو کودک با آن دست و پنجه نرم می کنند.

نمایش بیشتر