اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

صفر تا 100 عینک موبایل و کامپیوتر (+موارد باورنکردنی!)

به احتمال زیاد، شما در حال خواندن این مقاله در کامپیوتر یا موبایل خود هستید که نور آبی ساطع می‌کند. با توجه به اینکه میزان زمانی که مردم در مقابل نمایشگرها می‌گذرانند به بالاترین حد خود رسیده است، آیا باید نگران نور آبی ساطع شده از صفحات نمایش دستگاه‌های دیجیتالی بود؟ در این مطلب آموزشی سعی داریم مفید اطلاعات ممکن را در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

انرژی |بازی‌های ویدیویی |تبلت

اگر بخواهیم به این موضوع جزئی‌تر نگاه کنیم، نور خورشید منبع اصلی نور آبی است و مانند سایر رنگ‌های نور مرئی، در اطراف شما وجود دارد. نور آبی دارای طول موج‌های کوتاه با انرژی بالا است که با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست برای همین خیلی از ما این نوع نور را نادیده می‌گیریم!

طول موج آن بین 380 تا 500 نانومتر است که همانند نور ساطع شده از LED و LCD ‌های مورد استفاده در گوشی‌های هوشمند، تلویزیون‌ها، کامپیوترها و تبلت‌ها، چراغ‌های LED و لامپ‌های فلورسنت است. ما می‌توانیم نور آبی را در همه جا پیدا کنیم. اگرچه این دستگاه‌ها تنها کسری از نور آبی را که در نور خورشید وجود دارد ساطع می‌کنند، اما ما برای مدت طولانی از آنها استفاده می‌کنیم.

ما قادر به فرار از نور آبی نیستیم!

حقیقت این است که در جهان امروز با توجه به سبک زندگی که داریم، ما انسان‌ها اصلاً قادر به فرار از نور آبی نیستیم و حتی اگر در خانه بمانیم و همه پنجره‌ها بسته باشند، ممکن است جلوی تلویزیون نشسته باشیم یا در حال استفاده از لپ تاپ و موبایل خود باشیم. با محتوایی که برای شما آماده کردیم و راه حل جذابی که در انتها برای شما وجو دارد به شما کمک می‌کند که از مضرات این نوع نور دوری کنید!

مضرات نور آبی چیست و چرا باید از آن دوری کنیم؟

انرژی |بازی‌های ویدیویی |تبلت

دریافت بیش از حد نور آبی به ویژه در شب اختلال در خواب و مغز انسان ایجاد می‌کند. قرار گرفتن در معرض نور آبی باعث سرکوب ترشح ملاتونین (هورمون تنظیم چرخه خواب و بیداری) می‌شود. علاوه بر این، منجر به سندروم چشم دیجیتال، خشکی و خستگی چشم، التهاب و درد چشم و سردرد می‌شود و …!

حالا که متوجه شدیم، این نوع نور می‌تواند مشکلات متعددی برای ما ایجاد کند، راه حلی که می‌توانیم در پیش بگیریم چیست؟ پاسخ واضح این است که نگاه کردن به صفحه نمایش را متوقف کنید، اما این برای اکثر مردم به سادگی امکان پذیر نیست. بسیاری از مشاغل بدون کامپیوترها و گوشی‌های هوشمند قابل انجام نیستند. به این معنی است که ما نمی‌توانیم بدون این وسایل الکترونیکی زندگی کنیم.

خوشبختانه، فناوری عدسی جدید که به عنوان عینک کامپیوتر یاد می‌شود به محافظت در برابر اثرات مضر صفحه نمایش کمک می‌کند. به بیان دیگر، اولین قدم برای جلوگیری از خستگی چشم، انتخاب عینک کامپیوتر معتبر است.  البته عینک کامپیوتر را از هر جایی نمی‌توان تهیه کرد و باید به دنبال یک فروشگاه معتبر بود.

توصیه‌های علمی برای استفاده از کامیپوتر و موبایل

خرید عینک کامپیوتر و خرید عینک موبایل این روزها کار چندان سختی نیست، اما حقیقت این است که نمی‌توان به هر فروشگاه و مکانی اطمینان کرد. عینک‌های کامپیوتر میدان دید واضح و وسیعی را ارائه می‌دهند و نیاز به تمرکز بیش از حد را کاهش می‌دهند. آنها پرتوهای مضر را فیلتر می‌کنند و اثرات منفی نور آبی را کاهش می‌دهند که به آرامش چشم کمک می‌کند. استفاده از عینک‌های مخصوص کار با کامپیوتر به جلوگیری از اثرات نامطلوب زندگی در عصر دیجیتال بر چشمان شما کمک می‌کند.

آشنایی بیشتر با عینک کامپیوتر و موبایل!

انرژی |بازی‌های ویدیویی |تبلت

زندگی امروزی خلاصه ای چند وجهی از فناوری در حال تحول و رسانه‌های اجتماعی است. از آنجایی که نقش فناوری در زندگی همه بسیار تعیین کننده بوده است، اجتناب از تماشای برنامه‌های تلویزیونی، فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی مورد علاقه مان، یا استفاده از کامپیوتر، تبلت و گوشی‌های هوشمند برای کار، خرید آنلاین و رسانه‌های اجتماعی غیر ممکن است. زندگی دیجیتالی ما باعث شده است که بیشتر از همیشه زمان خود را به صورت آنلاین درحالی که به صفحه نمایش خیره هستیم، بگذرانیم. در نتیجه، افراد بیش از هر زمان دیگری در معرض نور آبی قرار می‌گیرند. بنابراین، نیاز به محافظت از سلامت چشم‌ها هنگام خیره شدن به نمایشگرها تبدیل به دغدغه ای برای تمامی افراد شده است. چشمان ما برای خیره شدن به یک جسم نزدیک مانند یک صفحه کامپیوتر درخشان برای مدت طولانی ساخته نشده اند.

این عمر باعث فشار و خستگی ماهیچه مژگانی داخل چشم می‌شود که شکل عدسی و قدرت تمرکز چشم را کنترل می‌کند، می‌شود. همچنین ماهیچه‌های خارجی اطراف چشم ما را که موقعیت و تراز چشم را کنترل می‌کنند خسته می‌کند. خستگی این عضلات منجر به ناراحتی و علائم بصری می‌شود. با تمام آنچه گفته شد، جای تعجب نیست که عینک‌های مسدود کننده نور آبی در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب برای مبارزه با این مشکلات هستند. اساساً، عینک‌های کامپیوتر که به طور خاص برای مشاهده لپ تاپ‌ها، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند طراحی شده اند، میزان تمرکز چشم را برای تماشای مانیتورها کاهش می‌دهند. این عینک‌ها فشار ناشی از استفاده از کامپیوتر را که می‌تواند باعث سندرم چشم کامپیوتر شود، کاهش می‌دهد. همچنین از چشم‌ها در برابر نور آبی ساطع شده از صفحه نمایش دستگاه‌های دیجیتال محافظت می‌کنند.

از کجا باید عینک مخصوص کامپیوتر و موبایل بخریم؟

عینک بلوکات و بلوکنترل جزو عینک‌هایی هستند که به عنوان عینک‌های مخصوص کامپیوتر و موبایل شناخته می‌شوند. ما قصد داریم در اینجا و در این مرحله به شما یک فروشگاه بی نظیر را معرفی کنیم که قادر باشید، محصولات مورد نیاز طبی خود را از آنجا تهیه کنید.

فروشگاهی که قصد معرفی آن به شما را داریم، عینک امیر نام دارد! عینک امیر به عنوان مرجع خرید و فروش عینک‌های طبی در ایران، باکیفیت‌ترین محصولات ممکن در این حوزه را با بهترین قیمت به شما ارائه می‌کند. شما می‌توانید با مراجعه به سایت این فروشگاه محصولات را بررسی کرده و بعد از دریافت مشاوره رایگان، محصول مورد نیاز خود را تهیه کنید.

اگر در این زمینه سوالی دارید، می‌توانید در انتهای این مقاله با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

نمایش بیشتر