اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

آموزش ساخت استخر کوچک با پلاستیک

وقتی هوا خیلی گرم می شود، معمولا بهترین چیزی که یک فرد برای آرامش و استراحت می خواهد، آب تنی در یک استخر خنک است. اما همانطور که می دانید هزینه ساخت استخر خانگی بسیار زیاد بوده و پیچیدگی های خاص خودش را دارد. اما روش های کم هزینه دیگری هم برای بهره مندی از استخر خانگی وجود دارد که در این مطلب قصد داریم آنها را به شما عزیزان معرفی کنیم.

از آنجایی که استخر یک وسیله عمومی برای همه اعضای خانواده است، بهتر است همه اعضای خانواده به یکدیگر کمک کرده و در ساخت استخر سهیم باشند. با کمک تمام اعضای خانواده کار بسیار زودتر جمع می شود. البته مشخصاً ایده ساخت استخر خانگی به ذهن هر کسی خطور نمی کند، چرا که کار ساده ای نیست. اما در این مطلب با روش های آشنا می شوید، که انجام آنها از سایر طرح های دیگر راحت تر بوده و حتی افراد کمتر حرفه ای و معمولی نیز می توانند از پس انجام آن برآیند.

برای ساخت استخر خانگی کوچک که قابلیت جابجایی هم داشته باشد، استفاده از مخازن گالوانیزه یا پلی اتیلن پرورش ماهی ایده بسیار مناسبی است. این مخازن بسیار محکم بوده و در انواع گرد و چهارگوش و در اندازه های بسیار مختلف تولید می شوند، مدل های پلاستیکی مثل پلی اتیلن و بخاطر وزن کمتر قابلیت جابجایی بیشتری دارند. برخی از این مخازن دارای شیری تخلیه در پایین مخزن نیز هستند، بنابراین به راحتی می توانید با باز کردن شیر، آب درون استخر را تخلیه کنید. اگر مخزنی که تهیه می کنید، هیچگونه شیری تخلیه ای ندارد، باید هزینه ای اضافی برای پمپ تخلیه آب نیز در نظر بگیرید.

بهترین اندازه برای مخزن 2.5 متر است، اما شما با توجه به نیازتان می توانید اندازه بزرگ تر یا کوچک تر هم سفارش بدهید. بغیر از پمپ تخلیه، به یک پمپ فیلتر هم نیاز دارید که به طور دائم آب را فیلتر کند. با این کار آب همیشه تمیز بوده و دیگر خبری از آشغال و کثیفی مثل برگ، شاخه، سنگ، گل و لای در آب استخر نخواهد بود. با وجود فیلتر نیاز به تخلیه آب و شستن استخر بسیار کمتر می شود.اگر از کوچک برای پرورش ماهی استفاده می کنید، معمولا دو سوراخ برای ورود و خروج آب شده وجود دارد، اما اگر اینطور نیست، باید با استفاده از گرد بر، دو سوراخ در پایین و بالای مخزن برای نصب لوله های ورودی و خروجی آب ایجاد کنید. همچنین برای جلوگیری از نشت آب از این سوراخ ها باید حتما از واشرهای پلاستیکی مناسب استفاده کنید.

پس از ساخت استخر خانگی، نوبت به اکسسوری و لوازم اطراف استخر می رسد. یک مکان صاف و بدون شیب را برای استخر خود انتخاب کنید. پس از نصب پمپ فیلتر آب و پمپ تخلیه در صورت نیاز، استخر را پر از آب کنید. قرار دادن مکان مناسبی برای آفتاب گیری کنار استخر فراهم می کند. همچنین برای پله های استخر می توانید از پالت های چوبی استفاده کنید. این پالت ها اندازه بزرگی داشته و برای استفاده بعنوان پله بسیار مناسب هستند.

اگر مخزن را دسته دو تهیه می کنید، احتمال وجود سوراخ ریز درون مخزن وجود دارد، بنابراین برای عایق کردن آن باید از درزگیرهای سیلیکونی ضد آب استفاده کنید. پس از درزگیری مخزن، نوبت رنگ آمیزی است. از آنجایی که ظاهر استخر تاثیر زیادی روی دکوراسیون حیاط خانه می گذارد بهتر است بیرون استخر را با رنگ های مناسب ضد آب تزیین کند. البته بجای رنگ می توانید از تخته چوبی برای اطراف استخر استفاده کنید. نصب پنل های چوبی اطراف استخر ظاهری لوکس و بسیار زیبا به استخر شما می دهد.

ایده ساخت استخر پیش ساخته  با یک ایده ساده و بسیار کاربردی است که هر کسی از عهده آن برمی آید. برای شروع ابتدا باید پالت های کف استخر را به کمک پیچ و رضوه به یکدیگر چسبانده و سپس سراغ دیوارها بروید. برای استخر کوچک قرار دادن دو عدد پالت چوبی کفایت می کند. پس از آماده شده دیوارها، نوبت به نصب لایه پلاستیکی عایق استخر می رسد. از آنجایی که استخر پس از پر شدن آب، فشار زیادی را تحمل می کند، حتما باید ساپورت هایی را از پشت پالت برای دیوارها از هر چهار طرف در نظر بگیرید. برای پله های استخر نیز می توانید از همان پالت های چوبی استفاده کنید. شکل های زیر چند ایده جذاب ساخت استخر با پالت چوبی را نشان می دهند.

قبلا مطلبی در مورد در وبسایت اتاق منتشر کرده بودیم. بنابراین جای تعجبی ندارد که بسیاری از استخرهای آماده با استفاده از همین کانتینرها ساخته شوند. در حال حاضر شرکت هایی هستند که در زمینه ساخت استخر خانگی با کانتینر فعالیت می کنند. نکته جالب اینجاست که این استخرها فقط در مدت چند دقیقه آماده می شوند. مزیت دیگر استخرهای کانتینری قابلیت جابجایی آنهاست. بنابراین اگر قصد تعویض یا بازسازی منزل را داشتید، می توانید استخر را به مکانی دیگر منتقل کنید.

و در پایان یکی از جذاب ترین و جالب ترین ایده های ساخت استخر خانگی آشنا می شویم. همانطور که در شکل های زیر مشاهده می کنید، این استخر فقط توسط کاه بسته بندی یا به قول محلی ها “عدل” ساخته شده است. ابتدا یک زمین صاف انتخاب شده و سپس دور آن دو ردیف عدل قرار گرفته است. در انتها لایه پلعلاقه مندان به داشتن تفریحات بادی قادر به بهره مندی از می باشند که به راحتی تهیه می شود و به آسانی نیز خریداری می گردد. این محصول بهترین گزینه برای کودکان است که از ابعاد کوچک و بزرگ تشکیل شده است و می توان آن را با خیالی آسوده هم به همراه داشت و هم در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار داد. ساخت استخر بادی کوچک در فضا های مختلف به افراد این امکان را می دهد که هم با قیمت ارزان فضایی مهیج را به دست آورند و هم مزیت های دیگری را به دنبال دارد. مزیت هایی مانند آسان بودن استفاده از محصول و بهره مندی از محیطی ایمن و استاندارد از جمله آن است که بهترین خصوصیات این استخر بادی به حساب می آید.

برخی از این استخر های بادی دارای ابعادی هستند که می توان آن ها را در منزل نیز مورد استفاده قرار داد. به این ترتیب افراد می توانند هم در منزل از آن به عنوان استخر توپ بهره مند شوند و هم در داخل آن آب پر کرده و به تفریحات آبی مشغول باشند. ساخت استخر بادی کوچک در تمامی فضا ها سبب ایجاد رضایت برای کودکان و نوجوانان می شود و می تواند برای آن ها بهترین اوقات را ایجاد سازد. به این ترتیب خرید آن به تمامی علاقه مندان به تفریحات آبی توصیه می شود و می توان نسبت به آن اقدام نمود.

کسانی که قصد تهیه این فضا برای فرزندان و اعضای خانواده خود را دارند ابتدا باید نسبت به آشنایی با انواع استخر های بادی اقدام نمایند و سپس قصد خرید هر یک از محصولات مورد نظر را داشته باشند. با این وجود است که می توان موقعیت را به دست اورد که مورد علاقه و محبوبیت افراد و کودکان باشد و در داخل آن مشکلی شامل حال آن ها نشود. اگر قصد خرید استخر بادی کوچک را دارید و تمایل به ساخت آن در موقعیت های مختلف دارید مطالب زیر را مرور کرده و سپس به خرید آن اقدام نمایید.

ساخت استخر آسان |ساخت استخر با بطری |ساخت استخر با پلاستیک گلخانه

نکات مهم در ساخت استخر بادی کوچک

در ساخت چنین محیطی که از مزیت های مختلف برخوردار باشد و بتواند نیاز افراد به تفریحات آبی را پاسخ بدهد باید به یک سری نکات توجه شود تا در نتیجه بازدهی مناسبی داشته باشد. زمانی که به نکات مربوط به ساخت استخر بادی توجه شود در نهایت این محصول با طول عمر و دوام بالا در اختیار افراد قرار می گیرد و نیاز آن ها را پاسخ می دهد. در زیر به برخی از نکات مهم در ساخت استخر بادی کوچک اشاره کرده ایم:

انتخاب محل ساخت استخر بادی کوچک با وسایل دور ریختنی

همان طور که اشاره شد در زمان ساخت استخر بادی کوچک ابتدا باید محل دقیق نصب و استفاده از آن را انتخاب و تعیین کرد و سپس به خرید آن اقدام نمود. خرید هر یک از این محصولات با توجه به موقعیت افراد انجام می شود و نسبت به خرید ابعاد بزرگ و کوچک آن اقدام می کنند. برخی از افراد نیز که تمایل به داشتن این محصول در مسافرت و گردش دارند استخر بادی را با خصوصیات منحصر به فرد خود تهیه می کنند و سپس در این موارد به همراه دارند. محل مناسب برای استخر بادی فضا های باز می باشد که لذت داشتن تفریحات آبی برای کودکان را به دنبال دارد. این موقعیت و شرایط بخاطر وجود بدنه ای بادی ایجاد می شود و می تواند جهت لذت بردن افراد در اوقات فراغت و روز های گرم تابستان مد نظر قرار گیرد. به این ترتیب هر یک از استنخر های بادی که دارای ابعاد گوناگون است انتخاب می شود و سپس در محیط مد نظر ساخته می شود.

استخر بادی کوچک فضایی دلنشین در فصول گرم سال است که سبب ایجاد تفریحات آبی و آبتنی کودکان می شود. به این ترتیب برای آن ها جذابیت بسیار زیادی دارد و می تواند توجه آن ها را به خود جلب کند. آن دسته از علاقه مندان که به خرید استخر بادی کوچک برای استفاده در منزل اقدام می کنند تمایل به بهره مندی از آن در حیاط و حمام دارند و یا این که تمایل دارند در سایر فصول سال آن را به عنوان استخر بادی توپ در داخل منزل مورد استفاده قرار دهند. به این ترتیب تمامی موارد برای داشتن یک موقعیت منحصر به فرد فراهم می شود و افراد قادر به بهره مندی از این محصول در موقعیت های گوناگون می باشند. انتخاب محل ساخت استخر بادی کوچک یکی از اول ترین نکاتی است که باید به بهترین شکل به آن توجه شود تا در نهایت بازدهی محصول و محیط ایجاد شده بهتر باشد.

ساخت استخر بادی کوچک ارزان با پلاستیک در خانه

نکته بعدی که توجه بسیاری از افراد را برای انتخاب و خرید یک محصول بادی منحصر به فرد جلب می کند داشتن قیمت ارزان است که توانایی خرید محصول را نیز افزایش می دهد. توانایی خرید باعث می شود تمامی علاقه مندان به داشتن این محصول منحصر به فرد نسبت به خرید استخر بادی اقدام نمایند و از داشتن آن لذت ببرند. به همین خاطر اغلب افراد به سمت خرید استخر بادی کوچک ارزان قیمت جذب می شوند تا در نهایت اوقات خوشی برای آن ها سپری شود و با کم ترین هزینه بهترین موقعیت ایجاد شود. ساخت استخر بادی کوچک با قیمت مناسب به صرفه می باشد و به این ترتیب تمایل افراد به داشتن موقعیت دلخواه را زیاد می کند. از این رو شرایط برای داشتن انواع تفریحات آبی مهیج فراهم خواهد شد و افراد به لذت داشتن این موقعیت دست پیدا می کنند.

ارزان قیمت ترین استخر بادی با ابعاد کوچک با کیفیت بالا نیز ارائه می شود. به شرط آن که خرید محصولات اورجینال و اصل را انجام دهید و از دسته بندی محصولات با کیفیت و با دوام انتخاب کنید. استخر بادی کوچک ارزان به روش های مختلف استفاده می شود و آن هم با توجه به علاقه و تمایل افراد می باشد که قصد داشتن انواع تفریحات آبی به وسیله استخر بادی را دارند.به همین خاطر تنها با توجه به قیمت و البته کیفیت محصول می توان نسبت به داشتن آن اقدام کرد.

چگونه می توان به سرعت استخر بادی کوچک را ساخت؟

شاید برای شما سوال باشد که چگونه می گویند که ساخت استخر بادی با سرعت و با زمان کم صورت می گیرد و می توان این محصول را به راحتی به دست آورد. در جواب باید به شرح بدنه محصول پرداخت که از دریچه های متعدد برای باد شدن بهره مند می باشد. این محصول شرایط دلخواهی برای داشتن امکان راه اندازی آسان دارد و تنها با در دست داشتن پمپ باد ساده نیز راه اندازی می شود. بر روی بدنه استخر بادی با توجه به بخش های تشکیل دهنده آن و سادگی و یا حرفه ای بودن بدنه دریچه های متعدد قرار دارد که محل اتصال به پمپ باد می باشد.

با این اتصال بدنه شروع به راه اندازی و باد شدن می کند و با ورود باد از پمپ باد به داخل آن استحکام استخر بادی ایجاد می شود. به همین خاطر است که می توان گفت این محصول هم در زمان کم و هم به راحتی راه اندازی می شود و آماده استفاده علاقه مندان به تفریحات آبی می گردد. به دلیل وجود دریچه های متعدد بر روی بدنه هر یک از بخش ها به صورت مجزا از سایر بخش ها راه اندازی می شوند و آسان بودن نصب استخر بادی را به همراه دارند. از این رو یکی از مهم ترین مواردی که می توان به آن دسترسی پیدا کرد آسان و سریع بودن ساخت استخر بادی در محیط های مختلف می باشد.

آموزش درست کردن و ساخت استخر بادی کوچک خانگی 

در خانه هایی که دارای حیاط می باشند افراد می توانند به راحتی در این محل به استفاده از استخر بادی اقدام کنند. اما آپارتمان ها محیطی برای استفاده از استخر بادی نمی باشند و یا استفاده از آن ها محدود می شود. به این ترتیب برخی از استخر های بادی انتخاب و خریداری می گردند و در منزل و در داخل حمام آن استفاده می شوند. همچنین می توان در تمامی فصول از این محصول در داخل خانه به عنوان استخر توپ نیز استفاده کرد و انواع توپ های بادی و رنگارنگ را در داخل آن قرار داد.

از این رو در داخل خانه نیز می توان از داشتن استخر بادی بهره مند شد و به لذت دسترسی به آن رسید. برخی از استخر های بادی قادر به نصب در داخل حمام به صورت دائمی می باشند تا به راحتی ازوجود آن در طی مدت زمان طولانی بهره مند شد. برای این کار لازم است که تنها با قرار دادن آن در محیط و اتصال به آب در تمامی شرایط از آن استفاده کرد و به بهره مندی از آن رسید.

خرید استخر بادی کوچک و ساخت آن

افراد قادر به خرید استخر بادی کوچک از نمایندگی های معتبر مانند  ایران می باشند تا محصولی اورجینال با کیفیت بالا به آن ها ارائه شود و بتوانند از وجود آن نهایت استفاده های لازم را داشته باشند. در واقع این محصول لذت داشتن تفریحات آبی را برای افراد مهیا می شما به تعداد زیادی چوب در ابعاد 2 در 4 یا حداقل 8 قطعه از این چوب ها برای ساخت استخر با چوب و پلاستیک نیاز خواهید داشت تا بتوانید استخر را حصارکشی کنید و تعداد زیاد دیگری چوب هم می خواهید که برای داربست زدن لازم است. در واقع بسته به ارتفاع استخرتان حداقل 20 داربست و ستون چوبی لازم دارید. در این مطلب از به بررسی نحوه ساخت استخر با چوب و پلاستیک می پردازیم و امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت ببرید.

چگونه به ساخت استخر با چوب و پلاستیک بپردازیم؟

مراحل انجام کار برای ساخت استخر با چوب و پلاستیک:

  1. با گذاشتن 2 قطعه چوب در اندازه ارتفاع استخر در کف آن می توانید داربست هایی برای دیواره های استخر بسازید. ببینید که ارتفاع استخرتان حدوداً چقدر است و بعد قطعات چوب را به اندازه طول مورد نظر منهای عرض آن ها که 2 در 4 است برش دهید.

2٫ قطعات بریده شده را با فاصله حداقل 1 وجب و حداکثر 2 وجب از سر داربست به آن ها وصل کنید.

3٫ مراحل 1 و 2 را چند بار تکرار کنید تا در نهایت 4 داربست به دست آید.

4٫ 4 قطعه چوب چندلایه در ارتفاع و طول داربست ها برش دهید. این چوب ها را به جلوی داربست ها متصل کنید.

5٫ حالا باید داربست های جانبی را بسازید تا محوطه نگهداری آب استخر درست شود. شما یا می توانید داربست ها را خودتان طراحی کنید یا از این مدل داده شده استفاده کنید. یک جعبه در ابعاد 2 در 4 در اندازه ارتفاع استخر طراحی کنید که یک قطعه دیگر از چوب با ابعاد 2 در 4 داخل جعبه به صورت مورب عبور کرده باشد. دقت داشته باشید که چوب داخلی از بالای دیوار استخر به طرف کف در زیر پی استخر کشیده شده باشد.

6٫ برای ساخت استخر با چوب و پلاستیک هر کدام از گوشه های استخر حداقل 4 جعبه لازم است و این ها را به داربست 2 در 4 دیواره های استخر متصل کنید.

7٫ دیواره ها را از طریق قرار دادنشان کنار یکدیگر و متصل کردن گوشه ها به هم وصل کنید یا می توانید از یک قطعه واسطه بین 2 گوشه استفاده کنید و با این واسطه آن ها را به هم وصل کنید. اولین روش هم ساده تر است و هم آسان تر و شما تنها نیاز به متصل کننده هایی در ابعاد بزرگ دارید.

8٫ دیوارهای استخر را از داربست ها به کف استخر متصل کنید و برای این کار باید از تعداد خیلی زیادی متصل کننده استفاده کنید.

9٫ دیوارهای استخر را که به یکدیگر وصل کرده اید با پلاستیک روکش کنید و بعد چوب هایی در ابعاد 1 در 4 یا 1 در 3 را بالای دیوارهای استخر کار بگذارید تا روکش پلاستیکی حفظ شود.

10٫ داخل استخر را با آب پر کنید.

11٫ کار ساخت استخر با چوب و پلاستیک تمام است.

مقالات مرتبط :

در آخر پیشنهاد به شما این است که قبل از ساخت استخر با چوب و پلاستیک حتما با یک مختصص در این زمینه مشورت کنید.

کند که با ابعاد مختلف خریداری می شود.

استیکی عایق استخر نیز روی استخر قرار گرفته و دیوارها با کمک گالن های آب محکم سازی شده اند.

نمایش بیشتر