اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

خواص آب پنیر برای چاقی

خواص مصرف پودر آب پنیر برای چاقی و لاغری چیست؟

پودر آب پنیر یکی از انواع مکمل‌های غذایی است که نوشیدن آن در طب سنتی نیز پیشنهاد شده است. این ماده 20 درصد از شیر را تشکیل می‌دهد. شما می‌توانید آن را زمانی که یک ماست تهیه می‌کنید و روی آن آب جمع شده است مشاهده کنید. این ماده می‌تواند در هضم آسان، تامین املاح فراوان، خاصیت آنتی اکسیدانی و نیز رشد و تراکم مواد معدنی استخوان مفید باشد. همچنین آب پنیر با داشتن پروتئین در افزایش توده عضلانی موثر بوده و در بدنسازی، چاقی و لاغری استفاده می‌گردد.

آب پنیر برای چاقی صورت |آب پنیر را چگونه مصرف کنیم |انرژی

خواص پودر آب پنیر برای چاقی

مصرف پودر آب پنیر برای چاقی و لاغری می‌تواند در افراد اثرات مختلفی داشته باشد. پروتئین‌ها یکی از اجزای جدا نشدنی بدن هستند که انسان‌ها برای بدنسازی بیشتر از آن استفاده می‌کنند. این ماده می‌تواند در ساختن اجزای مختلف بدن از جمله تاندون‌ها، اندام‌ها و پوست و نیز هورمون ها، آنزیم‌ها، انتقال دهنده‌های عصبی و مولکول‌های مختلف استفاده شود.

امروزه پودر آب پنیر در مکمل‌های پروتئینی، شیک‌ها، جایگزین‌های وعده‌های غذایی و نیز میله‌های پروتئینی اضافه می‌شود. دلیل آن را نیز می‌توان محتوای آمینو اسیدهای آن دانست از جمله لوسین آنابولیک‌ترین اسید آمینه (محرک رشد) که در تحریک رشد انسان‌ها موثر است.

بسته به اینکه برنامه روزانه شما به چه شکل است، می‌توانید با مصرف پودر آب پنیر برای چاقی و لاغری اقدام کنید. در واقع استفاده از این ماده در بخش چاقی به مفهوم افزایش حجم عضله‌ها است. ورزشکاران می‌توانند با استفاده از پروتئینی که در این ماده وجود دارد، آن را در رژیم غذایی خود قرار داده و با افزایش میزان مصرف ماده پروتئین در برنامه غذایی خود، به حفظ عضلات و افزایش انرژی خود کمک کنند. استفاده از این ماده شامل اسید آمینه‌های مختلفی است که به همین خاطر باعث مزایایی از جمله رشد اندازه و توده عضلات می‌شود. از دیگر دلایلی که می‌توان در افزایش حجم بدن با مصرف این ماده بیان کرد، باید گفت:

  • وجود بلوک‌های ساختمانی اسیدهای آمینه و پروتئین که باعث افزایش رشد عضلانی می‌شود.
  • ترشح نمودن هورمون‌هایی از نوع آنابولیک که رشد عضلات را تحریک می‌کند.
  • وجود آمینو اسید لوسین که در تحریک سنتز پروتئین عضلانی موثر می‌باشد.

از سوی دیگر مصرف این ماده می‌تواند به رشد استخوان‌های شما و تقویت آن کمک کند که باعث می‌شود تا فیزیک بدن شما نیز رشد کند. بهتر است در صورتی که مصرف پودر آب پنیر برای چاقی و لاغری صورت می‌گیرد، از یک متخصص که در زمینه تغذیه مشاوره می‌دهد، کمک بگیرید. این ماده را در کنار مواد غذایی مناسب با یک برنامه ورزشی استفاده نمایید. همچنین استفاده از این مواد می‌تواند در تامین مواد معدنی از جمله کلسیم، ویتامین‌های B2 , B6 و نیز ویتامین‌های محلول در آب مورد استفاده قرار گیرد.

طریقه مصرف پودر آب پنیر برای لاغری

فیبر و پروتئین از جمله مواد غذایی هستند که در کاهش اشتها و رفع گرسنگی تاثیر زیادی دارند. در حالی که بسیاری از مردم تصور می‌کنند به محض گرسنه شدن و تا مرحله‌ای که احساس سیری کنند، باید غذا بخورند، چون بدن نیاز دارد، در واقعیت چنین چیزی درست نیست.

هورمون گرلین توسط سلول‌های طاق معده و سلول‌های اپسیلون در پانکراس ترشح می‌شود و دستور گرسنگی را به مغز صادر می‌کند. حالا اگر شما غذاهای مغذی و با کالری پایین مصرف کنید، مقدار این هورمون کاهش می‌یابد و در نتیجه غذای کمتری می‌خورید.

پودر آب پنیر از جمله مواد غذایی ست که حتی می‌تواند جایگزین مکمل‌های بدنسازی و ورزشی گران‌قیمت بازار شود. برای مصرف درست این پودر به موارد زیر دقت داشته باشید:

بهترین زمان مصرف آب پنیر

فرقی نمی‌کند که پودر ماءالجبن را در چه ساعتی از شبانه روز مصرف کنید. اگر فعالیت بدنی زیادی ندارید و فقط برای کاهش اشتها و احساس سیری قصد خوردن این پودر را دارید، می‌توانید در زمان عصر آن را میل کنید. در واقع برای مصرف پودر آب پنیر برای لاغری باید آن را حداقل 2 ساعت قبل از شام میل کنید تا اشتهای‌تان برای خوردن یک غذای پرکالری و مفصل کمتر شود.

اگر ورزشکار هستید، نکته مهمی که وجود دارد، متابولیسم بدن است. برخی فکر می‌کنند فقط در لحظه‌ای که در حال فعالیت و ورزش هستند، بدن سوخت و ساز دارد. در حالی که ورزش‌های هوازی و سنگین کل شبانه‌ روز بدن شما را درگیر می‌کند. در واقع حتی زمانی که هیچ فعالیتی ندارید و خواب هستید، باز هم بدن در حال سوخت و ساز است.

مقدار مصرف پودر ماءالجبن

مربیان ورزشی همیشه مقدار مصرف این پودر را برای ورزشکاران مشخص می‌کنند که برحسب قد و وزن آن‌هاست. برای افرادی که ورزشکار نیستند و فقط می‌خواهند لاغر شوند، مقدار مصرف این پودر مهم است که از حد نیاز بدن در طی روز بیشتر نشود. به طور کلی بدن به ازای هر کیلوگرم وزن به 0.8 گرم پروتئین نیاز دارد.

حالا اگر فرض کنیم شما 60 کیلوگرم وزن دارید، آیا باید روزانه 60 گرم پودر آب پنیر مصرف کنید؟

این پودر قرار نیست کل پروتئین مورد نیاز یک روز شما را تأمین کند. بلکه شما غذاهای دیگری هم میل می‌کنید که حاوی پروتئین است. برای مثال پنیر، مرغ، حبوبات، ماهی، ماست و … نیز مقداری پروتئین به همراه دارند و نباید تصور کنید کل پروتئین روزانه شما از طریق این پودر تأمین می‌شود. پس باید مقدار آن را متناسب با نیاز روزانه در نظر بگیرید و نصف دیگر نیاز بدن را از طریق سایر غذاها تأمین کنید.

پودر آب پنیر را با چی بخوریم؟

این پودر طعمی دلچسبی دارد و اگر یک بار آن را تست کنید، حتما عاشق خوردن این پودر می‌شوید. با این حال نباید زیاده روی کنید و یک نکته مهم برای مصرف پودر ماءالجبن، ترکیب آن با آب است تا به راحتی بتوانید آن را میل کنید. همچنین شما می‌توانید آن را با پودرهای دیگری مثل پودر کاکائو، پودر وانیل و یا هر طعم دیگری که بخواهید ترکیب کنید تا از خوردن آن لذت ببرید.

قیمت پنیر لیقوان، فقط از تولید کننده اصلی مستقر در فروشگاههای لیقوان تهیه کنید

نمایش بیشتر