اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

ترفندهای شیرینی پزی

شیرینی و کیک پزی یکی از کارهای مورد علاقه بانوان است، برای این کار نیاز است تا فوت و فن های تهیه یک کیک خوشمزه را قبل از تهیه آن بدانیم؛ در قنادی و شیرینی پزی ها به دلیل رعایت یکسری موارد و در نظر داشتن اندازه و مقدار مواد اولیه، کیک فوق العاده و خوشمزه ای را در اختیار مشتریان و علاقه مندان قرار می دهند در این مقاله قرار است تا یکسری نکات طلایی درباره فوت و فن های تهیه کیک خوشمزه و بی نظیر را به شما آموزش دهیم پس تا آخر با ما همراه باشید.

شیرینی پزی یک حرفه ای است که نیاز به علاقه دارد و در کنار آن تجربه شما بسیار در پخت آن تاثیر گذار است، اما به این نکته هم توجه داشته باشید که همه افراد در ابتدا شیرینی پز ماهری نبودند و تنها با آزمون و خطا کردن و سوزاندن چندباره این شیرینی ها به فوت و فن های آن دست پیدا کردند؛ نیاز نیست نگران باشید قرار نیست شیرینی و یا کیکی را بسوزانید زیرا ما به شما روش های تهیه آن را خواهیم گفت!

آموزش |چک |ساعت

فوت و فن استفاده از مواد اولیه در پختن کیک و شیرینی

در مرحله اول باید دستورالعمل پخت کیک را به طور دقیق دنبال کنید تا بتوانید شیرینی دلخواه خود را داشته باشید، ریز نکاتی که در بخش دستورالعمل پخت کیک آمده است را اجرا کنید در غیر این صورت کیک و شیرینی به شکل دلخواه در نمی آید.

مواردی که باید قبل از پخت رعایت کرد:

انتخاب مواد تازه اولیه برای پخت کیک، در تهیه شیرینی حتما به تازه بودن مواد و ادویه های آن دقت کنید، زیرا مواد بعد از چند ماه از تاریخ تولیدشان خواصشان را از دست می دهند و عملا فایده ای برای ما نخواهد داشت، مورد بعد وزن کردن و اندازه گیری مواد به صورت دقیق است. مثلا اگر در دستورالعمل حجم استفاده از آرد را یک پیمانه زده، با پیمانه دقیق آن را اندازه گیری و استفاده کنید؛ مقدار هم زدن خمیر مایع هم روی پف کیک تاثیر دارد، خیلی از مبتدیان فکر میکنند هم زدن بیش از حد مایع کیک باعث خوشمزه شدن و یا پف کردن بیشتر آن می شود.

یکی دیگر از مواردی که در خوشمزه شدن کیک و شیرینی تاثیر دارد استفاده از مایع شکلات داخل کیک و شیرینی است، این مایع که توسط دیگ بخار غلیظ می شود، برای ایجاد حرارت و افزایش غلظت شکلات از دیگ بخار استفاده می شود و پس از غلظت داخل قالب های مخصوص ریخته می شود؛ از دیگ روغن داغ نیز در تهیه شیرینی و کوکی استفاده می شود. پس از آماده شدن در تهیه کیک و شیرینی به شدت مورد استقبال قرار می گیرد و طعم بی نظیری به کیک می دهد.

مورد دیگری که باید در پخت کیک دقت داشت میزان درجه حرارت فر است، اگر داخل دستورالعمل میزان دما 180 درجه است اگر شما به قصد زودتر آماده شدن کیک آن را در دمای 200 درجه قرار دهید، کیک سالم و خوبی نخواهید داشت، پس از تنظیم درجه حرارت، باید ظرف مناسب انتخاب کنید؛ انتخاب ظرف مناسب هم در تهیه شیرینی و کیک بسیار اهمیت دارد، اینکه ته کیک شما نسوزد و یا به ته ظرف نچسبد، اهمیت دارد.

آموزش |چک |ساعت

روش صحیح پف کردن کیک

استفاده از آرد، سفیده تخم مرغ، بکینگ پودر

قبل از هر کاری آرد را از صافی بگذرانید و آن را کاملا الک کنید، این کار باعث می شود آرد هنگام هم زدن به شکل گلوله گلوله نشود؛ قبل از مخلوط کردن تخم مرغ و آرد حتما سفید تخم مرغ ها را جداگانه با همزن مخلوط کنید و در یک جهت با همزن برقی یا دستی آن را مخلوط کنید.

اگر حدود یک سوم شکری که داخل کیک استفاده می شود را در حین هم زدن تخم مرغ ها اضافه کنید، کیک پف بهتری میکند و حالت اسفنجی به خود می گیرد، بکینگ پودر را هم پس از الک کردن آرد می توانید اضافه کنید و در آخر آن ها را با هم مخلوط کنید.

از نکات دیگری که هنگام شیرینی پزی می توانید رعایت کنید تا کیک خوش عطر و طعم داشته باشید و ظاهر کیک مانند کیک های آماده شود این است که مواد آماده شده کیک را قبل از پخت نیم ساعت در دمای محیط آشپزخانه استراحت دهید و اجازه دهید این مواد با هم ترکیب شوند.

نکته بعد این است که قبل از پخت کیک، فر را بیست دقیقه قبل روشن کنید تا آماده شود.

هنگام آماده شدن کیک، در فر را باز نکنید زیرا پف آن از بین می رود و کیک خراب می شود.

استفاده از پودر شکر در تهیه کیک و شیرینی جایگزین بسیار بهتری برای شکر دانه ریز است.

حتما در تهیه مواد اولیه شیرینی به تازه بودن آنها دقت کنید و تاریخ تولیدشان را چک کنید.

از هم زدن زیاد مواد هم پرهیز کنید، زیرا باعث چسبندگی مواد به هم می شود و کیک به خوبی پف نمی کند.

نمایش بیشتر