اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

از سیر تا پیاز چسب میتراپل ، انواع و طریقه مصرف و کاربرد

در این روزها و با توجه به نیاز بازار، انواع مختلفی از چسب ها به بازار عرضه شده اند که هر یک کاربرد و کارایی خاص خود را دارند. در این بین، چسب های برند میتراپل از محبوبیت بیش تری برخوردار اند، چرا که توانسته کیفیت و چسبندگی خوبی ارائه کنند و از همین طریق، اعتماد و رضایت مشتریان را جلب کرده اند. این چسب برند انواع مختلفی از چسب ها را تولید و روانه بازار کرده است. ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی کامل و جامع انواع و کاربردهای این مدل چسب ها بپردازیم.

آسان |انفجار |ایران

انواع چسب میتراپل

همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، میتراپل انواع متنوعی از چسب ها را به بازار عرضه کرده است. هر یک از این چسب ها بسته به ویژگی که دارند، می توانند کارایی و کاربرد متفاوتی داشته باشند. به همین دلیل هم توصیه می کنیم قبل از خرید و تهیه هر یک، با ویژگی های آن ها آشنا شوید.

چسب 123 میتراپل

چسب های 123 با توجه به کیفیت فوق العاده ای که دارند، می توانند برای کارهای بسیاری کارایی داشته باشند. این چسب ها با توجه به همین ویژگی، می توانند استحکام خوبی برای متریال های مختلفی به ارمغان آورند. شما می توانید برای چسباندن دو قطعه فلزی، شیشه ای و حتی چرمی، از این نوع چسب استفاده کنید. همچنین، نئوپان، چوب و لاستیک از دیگر متریال هایی هستند که می توان با استفاده از این نوع چسب، استحکام خوبی برای آن ها فراهم نمود. از همین رو، می توان گفت که چسب های 123 میتراپل، می توانند سازگاری خوبی با انواعی از مواد نشان دهند. به همین دلیل هم می توان روی این گزینه، حساب ویژه ای باز کرد.

آسان |انفجار |ایران

در کل چسب های 123 میتراپل با توجه به کیفیت بالایی که دارد، می تواند گزینه مناسبی برای تعمیر و چسباندن قطعات در صنعت باشد. دقت داشته باشید که این محصول معمولا از یک شرف حاوی اسپری، و یک ضرف حاوی چسب مایع است. معمولا هم پس از استفاده و در عرض 5 ثانیه، چسب شما خشک می شود و می توانید دست خود را از روی دو قطعه بردارید. همچنین، قدرت چسبندگی این محصول به قدری بالا است که می تواند تحمل و مقاوم خوبی در برابر ضربات داشته باشد. قبل از تهیه این نوع محصول، حتما توجه کنید که بسته بندی های مختلفی از آن در بازار وجود دارد. شما می توانید بسته به نیاز خود، یکی از بسته های 100، 200 و 400 گرمی را تهیه نمایید.

چسب حرارتی میتراپل

این برند با توجه به نیاز مشتریان خود، در سال های اخیر اقدام به تولید چسب های حرارتی هم کرده است. متخصصان این شرکت، با توجه به قدرت چسبندگی نوعی رزین مصنوعی، از این ماده برای تولید چنین چسبی استفاده کردند. از دیگر ویژگی هایی که می توان برای چسب حرارتی میتراپل ذکر کرد، حالت نیمه شفاف آن است. به علاوه، معمولا این چسب از ویسکوزیته بالایی برخوردار است. دقت داشته باشید که برند میترپل، متعلق به شرکتی در کشور ترکیه است و توانسته محصولات با کیفیتی را تولید کند.

این شرکت در ایران نیز نمایندگی هایی را دایر کرده است تا بتواند محصولات خود را در کشور ما هم عرضه کند. چسب های حرارتی با توجه به ویژگی که دارند، می توانند برای کاربردهای مختلفی استفاده شوند. اما دقت داشته باشید که این نوع چسب، نسبت به نمونه قبلی، محدودیت بیش تری در صنعت دارد. در کل، فرایند چسبندگی که ارائه می کند نیز، با نمونه های موجود در بازار متفاوت است.

اسپری حلال چسب 123

شاید برای شما هم اتفاق بیفتد که بخواهید چسب های قبلی را از روی قطعات مختلف پاک کنید؛ اگر قبل چسب 123 میتراپل را استفاده کرده باشید، پاک کردن آن نمی تواند به راحتی صورت بگیرد. به همین دلیل، این شرکت ترکیه ای اقدام به تولید محصولی برای تسهیل این فرایند کرده است. اسپری حلال چسب 123میتراپل، می تواند این امر را برای شما به راحتی میسر کند تا بدون هیچ دردسری، چسب های قبلی را پاک نمایید.

آسان |انفجار |ایران

علاوه بر چسب باقی مانده روی قطعات، ممکن است در حین استفاده از چسب های 123 میتراپل، مقداری از آن ها با دست های شما در تماس باشند. همین موضوع می تواند سبب شود خاصیت چسبندگی این محصول، به دست های شما هم منتقل شود. اما نکته اصلی این است که این چسب به راحتی و با آب و صابون از روی دستان شما پاک نخواهد شد. برای این امر حتما باید از پاک کننده و اسپری اسپری حلال چسب 123 میتراپل استفاده کنید.

نحوه مصرف چسب های 123 میتراپل به چه صورت است؟

همانطور که پیش تر هم به این موضوع اشاره کردیم، چسب های 123 میتراپل، معمولا حاوی یک اسپری و یک چسب مایع هستند. شما برای این که بتوانید دو قطعه را به هم بچسبانید، باید 2 تا 3 قطره از نوع مایع آن را روی یکی از قطعاتی که قرار است به قطعه دیگر متصل شود، بریزید؛ سپس باید اسپری را روی قطعه دیگر استفاده کنید.

اسپریی که در این محصول موجود است، در حقیقت نقش فعال کننده را دارد؛ این یعنی اگر شما صرفا از چسب مایع استفاده کنید، نمی توانید دو قطعه را بهم متصل کنید. اما زمانی که چسب مایع روی یک قطعه با اسپری پاشیده شده روی قطعه دیگر تماس حاصل می کند، چسب 123 فعال شده و در عرض 3 ثانیه، قطعات به هم متصل می شوند. دقت داشته باشید که حتما در قطعه را در حد 2 تا 3 ثانیه کنار هم نگه دارید تا این اتصال به خوبی شکل بگیرد.

نحوه مصرف پاک کننده های چسب های 123 میتراپل به چه صورت است؟

استفاده از این اسپری بسیار آسان است؛ شما صرفا باید اسپری را روی چسب 123 اسپری کنید و سپس بعد از گذشت چند ثانیه، با استفاده یک پارچه نسبتا تمیز، آن حل را پاک نمایید. یکی از نکاتی که حتما باید به آن توجه کنید، سمیت این ماده است؛ در حقیقت روی آن هم درج شده است که به هیچ عنوان نباید آن را استنشاق نمایید. به دلیل این که این محصول در قالب یک اسپری تولید می شود، به هیچ عنوان آن را در معرض حرارت و نور خورشید قرار ندهید؛ چرا که امکان انفجار آن وجود دارد.

کاربرد چسب میتراپل برای چه مواردی است؟

همانطور که در ابتدای این مقاله هم اشاره کردیم، بسته به نوع چسب میتراپلی که شما تهیه می کنید، می توانید در موارد مختلفی از آن استفاده کنید. به عنوان مثال، برای تعمیر یک قطعه شکسته، می توانید از این نوع چسب استفاده کنید. همچنین، می توانید سرامیک ها را با این چسب به خوبی به هم بچسبانید. کابینت کاران، معمولا از این محصول برای چسباندن قطعات چوبی خود استفاده می کنند؛ هم برای چوب ام دی اف و هم برای چوب نئوپان، گزینه ایده آلی به نظر می رسد.

منبع : ابزار فروشی ابزار میهن

نمایش بیشتر