اخبار سلامتکسب و کار ایرانی

ایمپلنت ICX آلمان

ایمپلنت ICX آلمان

کاشت ایمپلنت دندان یکی از راه های مناسب برای جایگزینی دندان های از دست رفته است. کشور های متعددی در ساخت ایمپلنت های دندانی وجود دارند که ایمپلنت های با کیفیتی را تولید می کنند. در این میان کشور های اروپایی در تولید ایمپلنت های دندانی در سراسر دنیا مطرح هستند. کشور هایی از قبیل سوئیس، فرانسه آلمان و ایتالیا در بازار جهانی جایگاه ویژه دارند.

 ایمپلنت icx آلمان

کشور آلمان نیز در تولید ایمپلنت های دندانی حرفی برای گفتن دارد. این کشور با تولید برند های مطرح توانسته است که در بازار جهانی ایمپلنت محبوبیت و جایگاه خوبی را پیدا کند. از برند های مطرح ایمپلنت آلمانی می توان به برند های ICX و Bego  اشاره کرد. در این مقاله به بررسی کامل ایمپلنت آلمانی ICX خواهیم پرداخت. اگر قصد کاشت ایمپلنت آلمانی ICX را دارید این مقاله می تواند شما به خوبی راهنمایی کند.

درباره ایمپلنت ICX آلمانی

برند ایمپلنت آلمانی ICX در ایران بسیار مورد توجه است. این محصول توسط شرکت آلمانی Medientis Medical GmbH ساخته شده است و نتیجه استفاده از مواد درجه یک و فناوری های پیشرفته در فرآیند تولید آن بسیار قابل تامل است. در نتیجه، ایمپلنت‌های ICX نسبت به سایر برندهای آلمانی گران‌تر هستند، اما با در نظر گرفتن دوام و کیفیت، هزینه آنها هنوز نسبتاً معقول است.  در بازار ایران نیز این ایمپلنت دندانی از طرفداران زیادی برخوردار است. دلیل این محبوبیت این است که ایمپلنت های ICX با توجه به مزایا و ویژگی هایی که دارند از کیفیت بالایی برخوردار بوده و از طرف دیگر نیز این ایمپلنت دندانی به نسبت سایر برند های رقیب خود از قیمت مناسبی برخوردار است.

قیمت ایمپلنت ICX

هزینه و قیمت ایمپلنت به طور کلی به برخی عوامل بستگی دارد. این عوامل می تواند برند ایمپلنت، میزان تخصص دندنپزشک و یا موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی باشد هرچند که عوامل دیگری نیز در قیمت و هزینه ایمپلنت های ICX می تواند نقش داشته باشد اما این ایمپلنت همانند دیگر ایمپلنت های دیگر قیمت گذاری می شود. طبق گفته مقاله قیمت ایمپلنت دندان در کلینیک دندانپزشک روشا، هزینه ایمپلنت icx  به ازای هر واحد 8.500.000 تومان بدون احتساب روکش می باشد.

فیکسچر های ایمپلنت ICX

برند ایمپلنت ICX از جمله شرکت هایی است که محصولات متنوعی را به بازار جهانی ایمپلنت ارائه کرده است. این شرکت انواع مختلفی از فیکسچر های ایمپلنت را با توجه به نیازمندی های بیماران طراحی کرده است از طرف دیگر برای راحتی بیماران و همچنین دقت در انجام کاشت ایمپلنت دندان این شرکت کیت های جراحی را تولید کرده است که با استفاده از آنها متخصص دندانپزشک می تواند با دقت بالا فیکسچر های ایمپلنت را در استخوان فک قرار دهد. در این قسمت فیکسچر های ایمپلنت ICX به طور کامل توضیح داده شده اند:

 فیکسچر های ایمپلنت icx

فیکسچرهای ICX Mini

در برخی شرایطی که فضای کافی برای ایمپلنت دندان وجود ندارد.؛ فیکسچر ICX Mini  با ابعاد کمتر در این سناریو بیشتر کاربرد دارد زیرا فیکسچر ها با اندازه معمولی مناسب نیستند. فیکسچر های  ICX Mini نیازهای شما را برآورده می کند. علیرغم اندازه کوچکشان، این فیکسچر ها  میزان موفقیت کاشت ایمپلنت دندان را به اندازه همان فیکسچر های دیگر تغییر نمی دهد. میزان موفقیت کاشت ایمپلنت دندان با استفاده از از این فیکسچر 95 % می باشد.

فیکسچر های ICX Premium

این یکی از فیکسچر های  ایمپلنت ICX است و به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و قوی در بازار، شناخته شده است. موفقیت درمان با فیکسچرهای ICX Premium بسیار بالا است. در این فیکسچرها از HEX با ارتفاع 1.5 میلی متر استفاده شده است. از ویژگی های این ایمپلنت دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قسمت آپیکال ایمپلنت شکل مخروطی دارد.

استفاده از نخ های استئوتومی منحصر به فرد

استفاده از سطوح بسیار آبدوست

این فیکسچرها بسیار زیست سازگار و ماندگار هستند.

فیکسچر های ICX Active Master

ایمپلنت فوری به دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن از جمله انواع ایمپلنت‌هایی است که بسیاری از بیماران برای استفاده از آن را اننتخاب می‌کنند. با این حال، فیکسچرهای مورد استفاده با این ایمپلنت ها باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند که فیکسچر ICX Active Master از آن برخوردار است.

این فیکسچر دارای رزوه های قابل توجه تری است، و همچنین پایداری اولیه خوبی را ارائه می دهند. در نتیجه می توان از آن در ایمپلنت های فوری استفاده کرد زیرا پایداری اولیه بالایی را ارائه می دهد. ویژگی های فیکسچر سازنده ادعا می کند که حتی در شرایطی که استخوان کافی وجود ندارد، فیکسچر ICX Active Master همچنان پایداری اولیه کافی را ارائه می دهند. در حالی که این فیکسچرها توده استخوانی شما را کاهش نمی دهند، سبک اتصال فیکسچر با قطعات HEX شکل ضد چرخش است.

فیسکچر های ICX plus

کار با این فیکسچرها مشابه کار با دو فیکسچر قبلی ICX Active Master و ICX Premium است، زیرا این سری از اتصالات ایمپلنت ICX بر اساس آن دو فیکسچر ایجاد و ساخته شده است. تحقیقات ICX نشان می دهد که این فیکسچرها نتیجه بالینی رضایت بخشی دارند. تمام محصولات ICX با فیکسچرهای ICX Plus سازگار هستند که هندسه داخلی آن کاملاً معادل فیکسچرهای ICX Premium است

ویژگی های ایمپلنت ICX

محبوبیت ایمپلنت های ICX به دلیلی ویژگی های بسیار بی نظیری است که برند های آلمانی را به یکی از بهترین ایمپلنت های دنیا تبدیل کرده است. در این بخش از مقاله برخی از ویژگی های ایمپلنت های ICX آورده شده است.

 ویژگی ایمپلنت icx

کیفیت مواد

مهندسی ایمپلنت های  آلمان به دلیل کالیبر بالای خود شناخته شده است و ایمپلنت های ICX نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در ساخت این محصول از تیتانیوم ممتاز که به دلیل استحکام و زیست سازگاری مشهور است استفاده شده است. این امر توانایی ایمپلنت را برای تحمل سایش و فشار های  روزانه در حالی که کاملاً با استخوان فک ترکیب می شود تضمین می کند.

فناوری های پیشرفته

ظرفیت ایمپلنت های دندانی برای انسجام استخوانی  یعنی ترکیب شدن با استخوان اطراف تعیین کننده قابلیت حیات آنهاست. فناوری پیشرفته سطح ایمپلنت ICX یکپارچگی سریع و ایمن استخوانی را تسهیل می کند. این یک فیکسچر محکم و بادوام برای ترمیم دندان شما ایجاد می کند.

انعطاف پذیری

 ایمپلنت Icx گزینه های انعطاف پذیری را برای جایگزینی بسیاری از دندان ها یا حتی یک قوس کامل ارائه می دهد. دندانپزشک شما می تواند برنامه درمانی را تغییر دهد تا نیازهای منحصر به فرد شما را برآورده کند و نتیجه مورد نظر را تضمین کند.

طول عمر ایمپلنت ICX

اگرچه فاکتورهای دیگری نیز وجود دارند که بر عمر ایمپلنت خارج از نام تجاری آن تأثیر می‌گذارند، اما اگر تحلیل خود را به طول عمر درمان محدود کنیم، ایمپلنت‌های ICX طول عمر فوق‌العاده‌ای دارند. طول عمر زیاد ایمپلنت های ICX را می توان به محصولات برتر این شرکت و استفاده از فناوری پیشرفته در سراسر فرآیندهای ساخت و طراحی نسبت داد. همانطور که قبلا ذکر شد، تعدادی از عوامل بر مدت زمان ماندگاری ایمپلنت تاثیر می گذارد. اگرچه ممکن است گاهی از برندهای شناخته شده ایمپلنت استفاده کنید، بهترین اقدام برای این روش مراجعه به دندانپزشک است زیرا درمان ایمپلنت طول عمر محدودی دارد. به طور کلی ایمپلنت های ICX نیز همانند دیگر برند های مطرح دنیا از طول عمر بالا برخوردار هستند.

منابع » icx implant ، ایمپلنت icx

نمایش بیشتر