اقتصادیکسب و کار ایرانی

راهنمای خرید آهن آلات و نکات کاربردی

راهنمای خرید آهن آلات

تمامی خریداران در هنگام ورود به بازار آهن با سوالات زیادی در خصوص قیمت اهن و نحوه خرید این محصول مواجه می‌شوند. به دلیل تنوع زیاد مقاطع فولادی و کاربرد حساس آن‌ها، نیاز به دانش زیادی پیش از خرید و ورود به دنیای آهن‌آلات خواهیدداشت. در قدم نخست لازم‌است تمامی مشخصات محصول موردنیاز خود را بررسی نموده و بهترین گزینه را براساس نیاز خود انتخاب کنید.

پس از این مرحله نوبت به بررسی جامع روش‌های خرید و انتخاب بهترین و مناسب‌ترین نحوه خرید آهن برای صرفه‌جویی در وقت و هزینه مشتریان خواهدرسید. انتخاب هوشمندانه این مرحله خیال شما را تا پایان مسیر آسوده کرده و تجربه خرید آسان و بی‌دغدغه را برایتان فراهم خواهدکرد. در این مقاله تمامی آنچه شما قبل و بعد از خرید آهن‌آلات نیاز دارید را فراهم کرده‌ایم. چنانچه سوال بیشتری در این خصوص دارید می‌توانید با مشاوران تهران آهن  تماس بگیرید.

قیمت آهن |قیمت آهن امروز |قیمت آهن کیلویی

نکاتی که لازم است پیش از خرید آهن آلات بدانید

همان‌طور که ذکر شد بررسی مشخصات کامل هرمحصول پیش از خرید، به تصمیم‌گیری بهتر و صرفه‌جویی در زمان و هزینه مشتریان کمک خواهدکرد. از این‌رو توصیه می‌شود قبل از هر اقدامی محصول موردنیاز خود را کاملا بررسی کرده و مشخصات آن را یادداشت کنید. همچنین می‌توانید مشخصات محصول موردنیاز برای پروژه خود را از مهندس مربوطه دریافت کرده و براساس آن کالای موردنظر را جست‌وجو کنید.

·         بررسی انواع و کاربرد محصولات:

مقاطع فولادی دردودسته کلی مقاطع بلند و تخت قرارمی‌گیرند که هریک دارای کاربردهای منحصربه‌فردی هستند. مقاطع فولادی بلند شامل میلگرد، تیرآهن، نبشی، ناودانی، سپری و پروفیل بوده و مقاطع تخت نیز شامل انواع ورق فولادی، شمش، اسلب و تختال هستند. هرکدام از این مقاطع در ساخت‌وساز و یا پروژه‌های صنعتی نقش مهمی داشته و لازم است قبل از خرید با کاربرد آن‌ها آشناشوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هریک از این محصولات می‌توانید به راهنمای خرید هریک از آن‌ها در سایت تهران آهن  مراجعه کنید.

·         بررسی سایز:

سایز مقاطع فولادی یکی از مهم‌ترین پارامترها در هنگام خرید بوده که لازم‌است بررسی‌شود. بعضا شاهد بوده‌ایم که خریداران بدون اطلاع از سایز دقیق محصول اقدام به خرید نموده و پس از آن دچار مشکل شده‌اند. توصیه می‌شود سایز محصول موردنظر خود را دقیق بررسی کرده و با اطمینان کامل خریدکنید. برای مثال میلگرد 8 و 10 علاوه بر کاربردهای مختلف قیمت‌های متفاوتی نیز دارند و درصورت انتخاب اشتباه متحمل هزینه‌های سنگینی خواهیدشد.

·         بررسی ابعاد:

ابعاد محصول نیز همچون سایز آن بسیار مهم بوده و لازم‌است قبل از خرید بررسی‌شود. همچنین پس از تحویل کالا بهتراست محصول موردنظر را با استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری بررسی کرده و از انتخاب درست مطمئن شوید. در صورت مغایرت کالای دریافتی با محصول سفارشی سریعا نسبت به تعویض آن اقدام‌کنید.

·         بررسی کیفیت و استاندارد:

در هنگام خرید محصولات فولادی با تعداد زیادی کارخانه تولیدی مواجه می‌شوید که هریک دارای کیفیت و قیمت‌های متفاوتی هستند. خریداران باید براساس نوع پروژه و حساسیت آن کالای موردنظر را انتخاب کنند. برای مثال چنانچه در پروژه‌ای حساسیت ابعاد مهم است توصیه می‌شود از برندهای مطرح، محصول خود را خریداری‌کنید. محصولات این کارخانجات عموما براساس استانداردهای ملی و بین‌المللی تولید شده و ابعاد محصول تولیدی مطابق جداول اشتال خواهدبود.

·         بررسی وزن:

وزن محصولات فولادی تاثیر زیادی برکیفیت نهایی سازه خواهدداشت. ازاین‌رو توصیه می‌شود محصولاتی با وزن استاندارد خریداری کنید. همچنین پس از دریافت کالا وزن باسکول را با وزن فاکتور تطابق داده و درصورت مغایرت کالا را تعویض کنید.

·         بررسی برندهای تولیدی:

پیش از خرید با جست‌وجو در اینترنت به راحتی می‌توانید برندهای مطرح در زمینه تولید کالای موردنظر خود را بیابید. همچنین برای تسریع در امر خرید و کاهش هزینه باربری می‌توانید از کارخانجات نزدیک به شهر خود محصول موردنظر را خریداری‌کنید. این مرحله یکی از حساس‌ترین مراحل در خرید آهن‌آلات به شمارمی‌رود و لازم است با حساسیت زیادی نسبت به آن نگاه کنید.

·         استعلام قیمت:

کانال‌ها و سایت‌های زیادی امروزه قیمت محصولات فولادی را اعلام می‌کنند ولی توجه‌کنید که بهتراست قیمت این محصولات را از مرجعی مطمئن جست‌وجو کنید. همچنین به دلیل نوسانات متعدد قیمت‌ها، بروزرسانی قیمت در سایت موردنظر را در نظربگیرید. ما در تهران آهن  تلاش می‌کنیم قیمت‌های بروز محصولات فولادی از تمامی برندها را علاوه برسایت، در اپلیکیشن و شبکه‌های اجتماعی مجموعه نیز اعلام کنیم.

نحوه خرید آهن

برای تصمیم‌گیری در خصوص بهترین روش خرید آهن‌آلات، اطلاع از انواع روش‌های خرید، میزان حجم خرید و شرایط بازار ضروری است. در ادامه شما را با انواع روش‌های خرید محصولات فولادی آشناخواهیم‌کرد.

·         خرید آهن از کارخانه

نخستین نکته‌ای که برای خرید آهن از کارخانه بایدبدانید این است که خرید به این روش برای تناژهای پایین امکان‌پذیر نیست. هرچند خرید از کارخانه هزینه کمتری دارد ولی به دلیل محدودیت‌های موجود، امکان آن برای مشتریان عادی وجودنخواهدداشت. همچنین بعضی از کارخانه‌های تولید آهن به صورت روزانه عرضه نداشته و برای خرید از آن‌ها دچار مشکل خواهیدشد. مسافت زیاد برای حمل بار نیز به هزینه‌های جانبی خرید آهن اضافه خواهدشد و از این‌رو خرید از کارخانه به‌صرفه نخواهدبود.

·         خرید آهن از بنگاه

خرید از بنگاه آهن و یا انبارهای فروش آهن برای تناژهای پایین توصیه شده و یکی از گزینه‌های مناسب به‌شمار می‌رود. همچنین این روش قابل دسترس بوده و تمامی خریداران می‌توانند از آن استفاده کنند.

·         خرید آهن از بورس

برخی از کارخانجات مطرح در روزهایی خاص محصول تولیدی خود را به تعداد مشخص در بورس کالا عرضه می‌کنند. درواقع عرضه محصولات در بورس کالا یک اقدام موثر برای ثبات بازار فولاد به‌شمارمی‌رود. همچنین امکان خرید از بورس برای تمامی خریداران وجود داشته و با طی چندین مرحله به راحتی می‌توانید اقدام به خرید کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می‌توانید به مقاله نحوه خرید میلگرد از بورس کالا مراجعه کنید.

·         خرید آهن از شرکت‌های بازرگانی

شرکت‌های بازرگانی در واقع مراکز معتبر فروش آهن‌آلات و به نوعی نماینده کارخانجات فروش آهن به شمارمی‌روند.  شما می‌توانید هرنوع محصول فولادی را در تناژهای مختلف به صورت آنلاین یا حضوری سفارش داده و محصول خود را به‌راحتی دریافت کنید. تهران آهن  یکی از شرکت‌های بازرگانی مطرح و باسابقه در این زمینه بوده و آماده خدمت‌رسانی به تمامی مشتریان در سراسر کشوراست.

·         خرید آهن به روش LC یا اعتباری

امکان خرید اعتباری آهن با این روش برای تناژهای بالا وجود دارد. به‌این معنی که در این روش امکان خرید اعتباری آهن از 1 تا 6 ماه وجود داشته و گزینه خوبی برای خریداران به شمار می‌آید. تهران آهن  امکان خرید به روش اعتبار اسنادی را برای شما عزیزان فراهم کرده‌است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این روش خرید می‌توانید با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در ادامه به بررسی برخی نکات مهم درخصوص نحوه خرید هریک از محصولات فولادی خواهیم‌پرداخت.

    نحوه خرید میلگرد

میلگردها در انواع ساده و آجدار و در ابعاد مختلفی تولیدمی‌شود و توجه به مشخصات محصول پیش از خرید الزامی است. همچنین توجه به وزن و تطابق محصول دریافتی با وزن باسکول نیز از دیگر نکات مهم برای خرید میلگرد به شمارمی‌آید. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای خرید میلگرد در سایت مراجعه کنید.

    نحوه خرید تیرآهن

تیرآهن در چهار نوع مهم تولیدشده که هریک دارای کاربردهای منحصربه‌فردی هستند. همچنین قیمت این محصول همانند سایر محصولات به عوامل مختلفی همچون کیفیت، برند و نوسانات بازار وابسته‌است. ازاین رو توصیه می‌شود پیش از خرید، تمامی نکات ذکر شده را درنظر بگیرید. برای مطالعه بیشتر به راهنمای خرید تیرآهن در سایت مراجعه کنید.

    نحوه خرید پروفیل

پروفیل‌ها به دودسته باز و بسته تقسیم شده و ازنظر وزن نیز در دودسته سبک و سنگین قرار می‌گیرند. به دلیل کاربرد زیاد این محصول لازم است پیش از خرید تمامی اطلاعات را در خصوص آن کسب کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید به راهنمای خرید پروفیل در تهران آهن  مراجعه کنید.

    نحوه خرید نبشی

نبشی‌ها براساس ظاهر، نوع و کاربرد دارای دسته‌بندی‌های مختلفی بوده و شناخت تمامی این محصولات به شما در خرید راحت‌تر کمک می‌کند. برای اطلاع از نحوه خرید این محصول می‌توانید به راهنمای خرید نبشی در سایت تهران آهن  مراجعه کنید.

    نحوه خرید ناودانی

ناودانی نیز همچون نبشی دارای دسته‌بندی‌های زیادی بوده که هریک کاربرد متفاوتی دارند. راهنمای خرید ناودانی به صورت جامع در سایت تهران آهن  موجوداست. شما می‌توانید برای اطلاع از تمامی مشخصات این محصول به مقاله مربوطه مراجعه کنید.

    نحوه خرید ورق سیاه

ورق سیاه یکی از محصولات نوردگرم بوده که کاربرد زیادی در صنعت دارد. در واقع می‌توان گفت این محصول پرفروش‌ترین ورق موجود در بازار است. برای اطلاع از راهنمای خرید ورق سیاه می‌توانید به مقاله موجود در سایت مراجعه کنید.

    نحوه خرید ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه که از نوردسرد تولید شده یکی از محصولات پرکاربرد برای محیط‌های مرطوب و مستعد خوردگی شناخته می‌شود. راهنمای خرید ورق گالوانیزه را می‌توانید به صورت جامع در سایت مجموعه تهران آهن مطالعه کنید.

نمایش بیشتر