اخبار بین المللیکسب و کار ایرانی

دریافت اقامت در کشورهای اروپایی بعد از برگزاری مسابقات جام جهانی 2022

هر چهار سال یک بار، تورنمنت بین‌المللی فوتبال در گوشه‌ای از جهان برگزار می‌شود. سال 2022، سالی است که کشور قطر میزبان جام جهانی مستطیل سبز است و هر چه در توان دارد، گذاشته تا برترین میزبانی را در استقبال از توپ و اعضای کاپ جهانی به جا بیاورد. جدیدترین خانه 32 تیم کشورهای مختلف جهان، آنچنان زیبا و باشکوه است که چشم‌ها از آن همه عظمت و جلال مات و مبهوت می‌مانند. گویی دولت مردان و مسئولان قطر، تمام شگفتی و قشنگی این کره خاکی را در سرزمین عربی خود گرد هم آورده‌اند.

هرچقدر که به زمان برگزاری مسابقات نزدیک می‌شویم، تلاطم و شور بازی نیز افزایش می‌یابد. در این میان، طرفداران پر شور فوتبال از جای‌جای دنیا در جست‌وجوی تهیه بلیط و ویزا از سایت‌های گوناگون هستند. شاید سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022، سوالی باشد که برای بیشتر آنان پیش بیاید. در این مقاله از سایت سفریتو، به بحث و جست‌وجوی کامل این سوال و نحوه دریافت وقت سفارت سوئد می‌پردازیم. اگر شما نیز از هموطنان عزیزی هستید که برنامه‌ای برای همراهی تیم‌ملی تیزپا و شجاع‌مان دارید و سفر به قطر را در چند مدت آینده تجربه خواهید کرد، این مقاله کامل از تیم تحریریه یول بیر را از دست ندهید.

ارزانترین کشور اروپایی برای مهاجرت |اقامت |اقامت اروپا با 11500 یورو

آیا سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 امکان پذیر است؟

علی‌رغم انتقادها از فساد، پول‌شویی و کارهای غیرقانونی از دولت قطر فیفا این کشور را برای میزبانی بازی‌های جهانی انتخاب کرد. دولت مردان قطر نیز به رسم تشکر و نشان دادن قدرت خود به جهانیان، هشت ورزشگاه با برترین امکانات و تجهیزات برای این دوره از تورنمنت‌ها در نظر گرفته اند. برای ورود به این کشور مجلل باید قوانین و مقرراتی که برای همگان وجود دارد را رعایت کرد.

آیا سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 امکان‌پذیر است؟ برای ورود به هر کشور خارجی و گشت‌وگذار در آن باید ویزای مربوطه را دریافت کرد. قطر نیز از این قانون مستثنی بوده و بدون ویزا سفر به آن‌جا ناممکن است. البته دولت قطر برای برخی از کشورها از سال 2017 اخذ ویزا را لغو کرده، اما در بین آن‌ها نامی از کشور ایران وجود ندارد. پس هموطنان گرامی باید برای تماشای هیجان انگیزترین رویداد ورزشی اقدام به دریافت ویزا بکنند و سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 غیرممکن است.

انواع ویزای قطر؛ مجوز رسمی و قانونی برای ورود به خاک قطر

برخی از کشورهای حواشی خلیج فارس مانند بحرین، کویت، عمان و امارات نیازی به اخذ ویزا برای سفر به قطر ندارند اما هموطنان ایران و سایر اتباع خارجی امکان سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 را ندارند. از این رو مجاب به دریافت مجوز رسمی و قانونی برای ورود به خاک این کشور هستند. کشور قطر بر حسب نوع فعالیت و کار گردشگران خود، ویزاهای مختلفی را صادر کرده است. بنابراین، نخست باید هدف خود را از سفر به قطر مشخص کنید تا متناسب با شرایط خود اقدام به دریافت ویزای مربوطه کنید. در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی درباره انواع ویزا خدمت شما ارائه دهیم.

ویزای تحصیلی برای سفر به کشور قطر؛ ویزایی برای ادامه تحصیل در قطر

کشور قطر از لحاظ سطح زندگی در مرتبه فوق‌العاده‌ای قرار دارد. این کشور شرایط عالی از نظر امنیت و اقتصاد برای ساکنان خود فراهم کرده است. از این رو برای ادامه تحصیل و گذراندن ادامه زندگی می‌تواند انتخاب بیشتر مردم باشد. برخی از دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی نیز در قطر شعبه‌ ویژه برای دانشجویان سرتاسر دنیا دارند. برای ادامه تحصیل باید اقدام به اخذ ویزای تحصیلی کرد. برای دریافت آن باید ابتدا از مرکز آموزشی مربوطه تاییدیه تحصیلی دریافت کرد. سپس آن را به همراه سایر مدارک مانند ریزنمرات، گواهی پزشکی، مدارک شناسایی و تحصیلی تحویل دانشگاه مقصد داد.

ویزای ترانزیت برای سفر به قطر؛ ویزایی برای عبور از قطر

برای عبور از کشور قطر باید اقدام به دریافت ویزای ترانزیت کرد. دریافت آن نیز مستلزم تعدادی مدارک می‌باشد. پاسپورت و بلیط رفت و برگشت در اقدام به اخذ ویزای ترانزیت بسیار ضروری است. اعتبار این ویزا نیز زیاد نبوده، تنها 96 ساعت پس از اخذ ویزا مجوز استفاده دارید.

ویزای کار و تجارت؛ یکی از انواع ویزاهای قطر

یکی از مرفه‌ترین و بی دغدغه‌ترین کشورها برای زندگی و کار، کشور قطر است. برای کار و تجارت باید ویزای مربوطه را دریافت کنید. البته دولت این کشور، درباره کار و شغل سخت گیری‌هایی را اعمال کردند. در صورتیکه حرفه و فعالیت شما برای دولت قطر مفید باشد و یا سرمایه و هزینه اولیه را برای شروع کار خودتان داشته باشید، مجوز دریافت ویزا را خواهید داشت. برای اخذ این نوع ویزا، باید دعوت نامه از شرکت یا کارفرمای مقصد داشته باشید تا همراه دیگر مدارک تحویل دهید.

ویزای توریستی؛ دریافت ویزا برای گردش و سفر

اگر می‌خواهید برترین جاذبه‌ها و شگفتی‌های دنیا را یک جا مشاهده کنید، قطعا کشور قطر اولین و برترین گزینه است. برای تفریح و گشت‌وگذار در این سرزمین کوچک اما مملو از زیبایی و شکوه باید ویزای توریستی را اخذ کنید. با در دست داشتن این ویزا، می‌توانید از جاهای تفریحی و گردشگری قطر لذت ببرید. رستوران‌ها، کشتی‌ها، مراکز خرید و دریاچه‌های مصنوعی خارق‌العاده آن چشم هر بیننده‌ای را مات و مبهوت می‌کند. ویزای توریستی در طی سه ماه برای درخواست‌کنندگان صادر می‌گردد.

نحوه دریافت ویزا برای سفر به قطر و تماشای جام جهانی 2022

سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 امکان‌پذیر نیست. از این رو علاقه‌مندان و عاشقان فوتبال باید در زمان مقرر اقدام به اخذ ویزای مربوطه کنند. ویزای توریستی، ویزایی است که برای تماشای کاپ جهانی 2022 نیاز دارید. دریافت آن از طریق راه‌های زیر امکان‌پذیر است:

  • ویزای فرودگاهی: آسان‌ترین راه برای هموطنان ایرانی، ویزای فرودگاهی یا همان ویزای بدو ورود می‌باشد. این ویزا به صورت آنلاین صادر می‌شود و نحوه پرداخت هزینه آن نیز از طریق مسترکارت یا ویزا کارت است. با ارائه بلیط هواپیما و رسید هتل می‌توانید ویزای خود را در فرودگاه قطر دریافت کنید.
  • دریافت ویزا از طریق آژانس‌های هواپیمایی: آژانس‌های هواپیمایی نیز گزینه دیگری برای دریافت ویزا هستند. با تحویل مدارک خود به آژانس‌ها مانند پاسپورت و هزینه می‌توانید برای اخذ ویزای مربوطه اقدام کنید.
  • دریافت ویزا از طریق VFS Global: برخی از سفارت‌خانه‌ها کارهای تشخیص هویت و تحویل مدارک خود را به یک شرکت خصوصی می‌سپارند. VFS Global یک شرکت خصوصی است که این اقدامات لازم را انجام می‌دهد. در ایران نیز سفارت‌خانه قطر کارهای خود را به این شرکت سپرده تا کارهای لازم را انجام دهد. باید مدارک مربوطه مانند بلیط هواپیما و رسید هتل را تحویل VFS Global دهید و منتظر ویزای خود باشید.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی

افرادی که در فکر سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 هستند، راه اشتباهی در پیش گرفتند. ویزای توریستی مجوز رسمی عزیزان فوتبالی به این کشور خارق‌العاده است. مدت اعتبار آن 30 روز بوده و حداقل هزینه برای دریافت آن 100 ریال قطری است. پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، اولین مدرک ضروری برای اخذ ویزا می‌باشد. بلیط هواپیما که تاریخ رفت‌وبرگشت با رسید هتل مطابقت داشته باشد، دومین مدرک لازمه در این سفر پر شور و هیجان است. در طی دو، سه سالی که پاندمی کرونا در سرتاسر جهان فراگیر شد، عبور و مرور از مرزها و کشورها نیز شرایط سخت‌تری پیدا کرد. از این رو، ارائه کارت واکسن به همراه بیمه مسافرتی پزشکی و تست آنتی بادی بسیار مهم و ضروری تلقی می‌شود.

هایا کارت چیست؟

Hayya Card، کارت دیجیتالی است که برای هر مسافر بین‌المللی قطر لازم و ضروری است. دولت این کشور برای دارندگان هایا کارت امکانات خاص و ویژه‌ای در نظر گرفته تا برای مسافران فوتبالی خود ارزش و اعتباری برتر نسبت دهد. این کارت دیجیتالی برای تمامی اعضای کاپ جهانی به عنوان مجوز رسمی و مهم تلقی می‌شود. هواداران فوتبالی باید پس از دریافت بلیط مسابقات خود، نسبت به اخذ هایا کارت اقدام کنند تا تماشای پر شور و هیجانی تورنمنت‌ها را از دست ندهند.

این مجوز ورود رسمی و مهم باید همراه تمامی گردشگران جهانی باشد تا به راحتی در کنار جام جهانی به سیاحت و تفریح نیز بپردازند. حمل و نقل رایگان، دیگر مزیت دارندگان این کارت است. درحال‌حاضر شاید بتوان هایا کارت را مجوز ورودی برای قطر بدون ویزا دانست. به عبارتی دیگر، سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 تنها با داشتن هایا کارت امکان‌پذیر است. هرگونه سفر به این کشور از تاریخ 1 نوامبر تا 23 ژانویه مستلزم دریافت هایا کارت می‌باشد.

جزئیات نحوه اقامت در قطر

بر اساس نوشته‌ها و مطالعات انجام شده دیدید که سفر به قطر بدون ویزا برای جام جهانی 2022 امکان‌پذیر نیست. علاوه بر دریافت ویزا، بلیط مسابقات و هایاکارت گردشگران باید در نظر داشته باشند که موضوع اقامت و هتل‌ نیز بسیار ضروری و مهم خواهد بود. شما باید همچنان که به فکر تهیه مدارک لازم هستید، رزرو هتل را نیز از قبل و در زمان مقرر انجام دهید تا در فرایند اقامت دچار مشکل نشوید.

دولت قطر به دلیل میزبانی تورنمنت جهانی فوتبال از هیچ تلاش و هزینه‌ای برای آبادتر و زیباتر کردن سواحل و تمام سرزمین کوچک خود دریغ نکرده است. هر گردشگر و مسافری که پا در کشور قطر بگذارد، آنقدر محو زیبایی طبیعت خیره‌کننده آن می‌شود که هرگز فکر برگشت را در سر نمی‌پروراند. در کنار بازی‌های پرشور و نفس گیر جهانی می‌توانید با خیال راحت در هتل‌هایی لوکس و مجلل اقامت و نهایت لذت و هیجان را تجریه کنید. با مراجعه به می‌توانید اطلاعات کاملی را از نحوه اقامت و هتل‌های شهر دوحه به دست بیاورید.

تفریحات و جاذبه‌های گردشگری قطر

نام و آوازه کشور قطر به گوش هر فردی در سرتاسر جهان رسیده است. گشت‌وگذار در این کشور آرزوی هر فردی از هر گوشه دنیا است. سرزمینی که بر روی دست هر معماری و هر طرحی بلند شده و هر غیرممکنی را ممکن کرده، طوری‌که چشم‌ها از این همه جلال و شکوه خیره می‌ماند. موزه‌هایی متنوع و کهن، مراکز خرید لوکس و مختلف، دریاچه‌های مصنوعی و دست ساز ایرانی، دهکده‌هایی قدیمی و شیک و مراکز تفریحی جذاب و سرگرم کننده از جمله قشنگی‌های قطر هستند که لحظات و دقایق خارق‌العاده و تکرارنشدنی را نوید می‌دهند.

تماشای مهیج و نفس‌گیر مسابقات جهانی در برترین ورزشگاه‌های قطر مانند استادیوم لوسیل جذابیت تورنمنت را صد چندان می‌کند. حال اگر در کنار این حجم از شادی و شور به مکان‌هایی تفریحی در اطراف محل برگزاری مسابقات بروید، هرگز جام جهانی 2022 را فراموش نخواهید کرد. برای ایرانیان هم وطن، رفت‌وآمد به کشور قطر مشکل چندانی ندارد و به راحتی با اخذ مدارک لازم و شانس قبولی در قرعه‌کشی بلیط‌های مسابقات می‌توانند هیجان‌انگیزترین مسافرت خود را تجربه کنند.

حضور پرشور تیم ملی عزیزمان در بین 32 تیم جهانی برای بازی‌های فوتبالی بین‌المللی 2022 برای هر ایران و ایرانی بسیار غرورآمیز است. هم وطنی که این سفر فوتبالی را در پیش دارد، باید توجه کند که بدون ویزا سفر به قطر برای جام جهانی 2022 ممکن نیست. مدارکی مانند ویزا، هایا کارت، رزرو بلیط هواپیما و هتل بسیار ضروری است. هر فردی از هر جای جهان باید این مدارک را همراه خود داشته باشد تا بدون دغدغه قشنگ‌ترین خاطرات مستطیل سبز را در باشکوه‌ترین کشور عربی رقم بزند.

منبع:

swedenabroad.se

نمایش بیشتر