اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

شرایط پیش فروش پروژه نیکان در شهرک گلستان ( شهرک راه آهن )

معرفی پروژه نیکان و شرایط پیش خرید واحدهای آن

مشخصات:

پروژه نیکان از 6 بلوک تشکیل شده است که هر کدام از بلوک ها دارای 14 طبقه میباشند ( هر بلوک شامل 9 طبقه با کاربری مسکونی ، یک طبقه لابی ، 4 طبقه پارکینگ و انباری ) در هر طبقه از بلوک ها 6 واحد با کاربری مسکونی در نظر گرفته شده است. پروژه نیکان ثمین در مجموع دارای 348 واحد با کاربری مسکونی می باشد. واحد های این پروژه از نظر متراژ دارای تیپ های متفاوت بوده که این متراژ ها عبارتند از:

واحد های 80 متری

واحد های 100 متری

واحد های 120 متری

آهن |اتریش |اتوبوس

امکانات :

سینما

سالن کنفرانس

استخر

سونا

جکوزی

مشاعات مجلل

فضای سبز استاندارد

مهد کودک

فضای ورزش برای خانم ها وآقایان

اتاق سرایه داری

لابی من ۲۴ ساعته

سالن ورزش

اتاق کنفرانس وجلسات

لابی مجلل ولوکس

اتاق مدیریت

دسترسی ها:

پروژه نیکان دسترسی فوق العاده راحتی به حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس – تاکسی – مترو میباشد که از این نظر میتوان به راحتی ساکنین برای رفت و آمد اشاره کرد. همچنین این پروژه دسترسی های خوبی به مراکز خرید دارد تا ساکنین بتوانند نیاز روزمره خود را تامین نمایند.

موقعیت مکانی:

تهران – منطقه 22 – اتوبان شهید خرازی بلوار اردستانی خیابان دانش شهرک مروارید شهر

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین استعلام قیمت امتیاز پروژه نیکان ( ثمین اجرای دقیق ) با کارشناسان تخصصی ما در مسکن صدف تماس حاصل فرمایید .

مدارک لازم جهت عقد قرارداد ساخت پروژه نیکان

  • اصل دفترچه عضویت در پروژه
  • کپی صفحه اول شناسنامه و صفحه اصلاحات
  • کپی پشت و رو کارت ملی
  • کدپستی محل سکونت
  • همراه داشتن دسته چک
  • اخذ مفاسا حساب از حسابداری تعاونی
  • حضور عضو و یا وکیل قانونی وی

درباره شهرک گلستان ( شهرک راه آهن سابق)

شهرک گلستان واقع در منطقه ۲۲ تهران درضلع شرقی دریاچه چیتگر واقع شده است. این شهرک به عنوان مرکزیت منطقه ۲۲ تهران شناخته می شود. شهرک گلستان با دارا بودن خیابان های عریض، تنها منطقه ای است که تعریف کوچه در آن معنی نداشته و فرعی ترین خیابان آن عرضی معادل ۱۲ متر را داراست. نوع خیابان بندی، فضای سبزشهری، جدول بندی، تفکیک بافت و … این منطقه را جزو معدود مناطق زیبای تهران از لحاظ ظاهری قرار داده است.

قطعات زمین یکسان ۲۰۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ مترمربعی با برهای یکسان از ۸ تا ۱۲٫۵ متر نمای زیبا و اصولی شهرسازی را برای زندگی در استاندارهای بالا ایجاد نموده است. شهرداری منطقه ۲۲ به لحاظ شهرسازی مناسب در آن توانسته گواهینامه استاندارد را دریافت کند.

شهرداری تهران در این منطقه (همچنین شهرک الهیه غرب) با حفط اصول زیست محیطی و ارتفاعی، ساختمانها را به صورت ویلایی و ۳ طبقه اجازه احداث داده است، که این مهم باعث زیبایی بصری و بالا بردن سطح استاندارد زندگی را ایجاد نموده است. میدان اتریش به عنوان مرکزیت این شهرک شناخته می شود و بلوار های امیرکبیر، گلها، کاج و هاشم زاده  و هوانیروز دسترسی های اصلی و خیابان های یاس، بنفشه،گلفام ،سروستان ،قائم و … دسترسی های فرعی  این محل می باشند.

زمین ها در این محل کاملا تفکیک شده اند، به طوری که زمین های ۵۰۰ متری در کوچه های یاس و بنفشه، زمین های ۳۰۰ متری در کوچه های سروستان و قائم و همچنین زمین های ۲۰۰ متری در بافت هوانیروز و زیبادشت واقع شده اند. جهت کسب اطلاع از متراژ واحدها و همچنین مشاوره جهت خرید و فروش و همچنین رهن و اجاره با مشاورین ما تماس حاصل نمایید.

نقشه شهرک راه آهن

شهرک گلستان در پایین ارتفاعات البرز قرار گرفته و بزرگراه همت – خرازی در شمال بزرگراه آزادگان در شرق و از سمت غرب به مجموعه ایران‌مال می‌رسد و در جنوب به پارک جنگلی چیتگر و آزاد راه تهران – کرج محدود می‌گردد.

بلوار اصلی شهرک راه آهن امیرکبیر نام دارد که کاربری تجاری اداری دارد و تمامی مایحتاج‌های مورد نیاز ساکنین شهرک راه اهن در خیابان امیرکبیر تهیه می‌شود.

همچنین بلوار کاج، بلوار کاشان، بلوار جدی اردبیلی، بلوار علامه قزوينی از دیگر بلوارهای اصلی شهرک می‌باشد که کاربری تجاری اداری تفریحی دارند و این شهرک را به دریاچه چیتگر می‌رسانند.

در سال‌های اخیر تلاش‌هایی برای تغییر نام این شهرک از راه‌آهن به گلستان صورت پذیرفته‌است که باعث سردرگمی اهالی منطقه گردیده است.

همچنین نام بلوار کاج از سوی شهرداری منطقه ۲۲ به بلوار برادران شهيد زینعلی تغییر یافته‌است. البته تغییر نام در معابر و اماکن منطقه ۲۲، تازگی ندارد، تغییر نام بخشی از بزرگراه شهید همت به بزرگراه شهید خرازی و همچنین تغییر نام دریاچه مصنوعی چیتگر به دریاچه شهدای خلیج فارس بخشی از آثار تصمیمات مقامات شهری است.

دسترسی ها

شهرک گلستان (راه آهن سابق)  از شمال به بزرگراه شهید خرازی (همت)، از جنوب به بزرگراه شهید حکیم و از غرب به بزرگراه آزادگان محدود می شود که دسترسی تکرار نشدنی برای این بافت ایجاد کرده است.

آب و هوا

قرار گرفتن این منطقه در غربی ترین نقطه شهر تهران به عنوان دالان هوای ورودی تهران و همچنین همسایگی با رشته کوه البرز و جوار آن بوستان های لتمان و آبشار و مجموعه دریاچه و پارک چیتگر در غرب و بوستان جوانمردان در شرق، همگی باعث شده که این شهرک و همچنین منطقه ۲۲ جزو پاک ترین مناط تهران باشند.

تراکم جمعیتی و ترافیک

شهرک گلستان دارای بافت ویلایی می باشدبه طوری که تمام ساختمان های آن شخصی و حداکثر در سه طبقه ساخته شده اند، و دارای تراکم جمعیتی پایین تری نسبت به الباقی نقاط تهران می باشد. با این حال با افزایش ساخت و ساز ها در اطراف این شهرک و برج سازی های صورت گرفته در سطح منطقه به تراکم جمعیتی منطقه ۲۲ افزوده شده است. با وجود خیابان بندی و دسترسی های استانداردی که در این منطقه اجرا شده است، حجم ورودی بازدیدکنندگان از مجموعه های تفریحی، تجاری و اداری سطح منطقه مشکلی برای اهالی این شهرک ایجاد نکرده است.

مساجد و میادین میوه و تره بار

مسجد جامع حضرت ولیعصر (عج) واقع در تقاطع بلوار کاج و بنفشه نهم، مسجد امام علی (ع) در ابتدای بلوار هوانیروز، مسجد ولی عصر (عج) در شهرک یاس از اصلی ترین مساجد سطح شهرک می باشند. میادین تره بار شهرک گلستان نیز شامل میدان میوه و تره بار امیرکبیر واقع در انتهای بلوار امیرکبیر، میدان میوه و تره بار قائم واقع در میدان موج و میدان میوه و تره بار شهدای آتش نشانی واقع در بلوار گلها کوچه سای هفتم می باشد.

مراکز تفریحی و گردشگری

از لحاظ تعدد مراکز تفریحی، گردشگری و تجاری شهرک گلستان جزو خاص ترین مناطق ایران می باشد. تعدادی از این مراکز به شرح زیر میباشند:

بوستان جنگلی چیتگر (بوستان، باشگاه اسب سواری، پیست دوچرخه سواری)، مجموعه پارک آبی اپارک، مجموعه تفریحی وسیاحتی دریاچه چیتگر (دریاچه شهدای خلیج فارس)، مجموعه ورزشی آزادی، پارک جنگلی خرگوش دره، بوستان جنگلی لتمان کن ، آبشار تهران، بوستان جوانمردان، باغ ملی گیاه شناسی ایران، مجتمع تجاری تفریحی بام لند، بازار بزرگ ایران مال و …

محله های اطراف شهرک

در اطراف شهرک راه آهن محله‌های بزرگ و نوسازی وجود دارد که به معرفی آنان می‌پردازیم.

محله کوهک: اگر شهرک گلستان را به سمت جنوب پیش بروید به محله نوساز کوهک می‌رسید این محله از قدیمی ترین محله‌های منطقه ۲۲ است در این محله ایستگاه مترو چیتگر – پارک جنگلی چیتگر و اوپارک قرار دارد.

شهرک گلستان غربی: این قسمت که از ابتدای بلوار کاشان شروع می‌شود و تا انتهای بلوار طبیعت و مجموعه ایران‌مال تمام می‌شود محدوده دور دریاچه چیتگر را در برمی‌گیرد.

شهرک چیتگر: این شهرک بزرگ و نوساز با برج‌های بلند مرتبه در قسمت غربی منطقه ۲۲ واقع شده است.

شهرک چشمه: این شهرک از قدیمی‌ترین شهرک‌های منطقه ۲۲ است که حدود ۴۰ سال قدمت دارد. شهرک چشمه واقع شده بعد از میدان المپیک تا ابتدای ازادگان است در این شهرک نیز تمامی خونه ها بصورت ویلایی و بیشتر از ۳ طبقه نیستند.

زیبادشت بالا و زیبا دشت پایین: در قسمت شمال غربی محله زیبا دشت بالا و پایین قراردارد که حد فاصل بین شهرک راه آهن و شهرک چشمه قرارگرفته‌اند این محله‌ها نیز تراکم ساختمان ها بیش از ۳ طبقه مجاز نیست.

شهرک لاله: شهرکی قدیمی واقع شده در محله زیبادشت که در پایین بزرگراه همت قراردارد.

منبع: گــروه سـرمایه گذاری مرواریــد

نمایش بیشتر