اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

بزرگترین دستگاه تزریق پلاستیک

تقسیم بندی دستگاه های تزریق پلاستیک

به گزارش بسکو سیلندرهای دستگاه تزریق پلاستیک بر اساس مواد دهی به سه گروه A, B, C دسته بندی می گردد. در این بین سری A کمترین مواد دهی و سری C بیشترین مواد دهی را دارد. شرکت های مختلف با توجه نیازمندی ها از یکی از سه نوع سیلندر استفاده کرده و ظرفیت تزریق دستگاه ها با تناژ گیره مشابه که توسط شرکت های مختلف ساخته می شوددارای ظرفیت واحد تزریق متفاوت با یکدیگر می باشند.

به عنوان مثال دستگاه 120 تنی که دارای سیلندر سری B است دارای ظرفیت تزریق 185 گرمی می باشد و همچنین فاصله بین راهنمای این دستگاه 3939 است و حداقل و حداکثر ارتفاع قالب 41-18 سانتی متر می تواند باشد و کورس بازشونده گیره برابر 35 سانتی متر است. با توجه به اطلاعات گفته شده سایز بزرگترین قالبی که میتوان بر روی این دستگاه نصب نمود تقریبا برابر 3539*39 سانتی متر خواهد بود. میزان ظرفیت این دستگاه جهت تولید محصولات 185 گرم به پایین مناسب است. با دستگاه_تزریق_پلاستیک 120 تنی می توان انواع ظروف ادویه و محصولات با سایز کوچک و پرمصرف تولید نمود.

انتظار |ایران |پلاستیک

دستگاه ۱۶۰ تن

انواع دستگاههای تزریق_پلاستیک 160 تنی

 • دستگاه 160 تنی با سیلندر سری A با ظرفیت تزریق 217 گرمی
 • دستگاه 160 تنی با سیلندر سری B با ظرفیت تزریق 240 گرمی
 • دستگاه 160 تنی با سیلندر سری C با ظرفیت تزریق 275 گرمی

کورس دستگاه پلاستیک 160 تنی 38 سانتی متر و فاصله بین راهنمای آن 43*43 سانتی متر و همچنین حداقل و حداکثر ابعاد قالب آن 42-18 سانتی متر است.

دستگاه تزریق ۱۸۰ تن

انواع دستگاهای تزریق پلاستیک 180 تنی

 • دستگاه تزریق 180 تنی با سیلندر سری A با ظرفیت تزریق 280 گرمی
 • دستگاه تزریق 180 تنی با سیلندر سری B با ظرفیت تزریق 320 گرمی
 • دستگاه تزریق 180 تنی با سیلندر سری C با ظرفیت تزریق 365 گرمی

کورس دستگاه تزریق پلاستیک 180 تنی 41 سانتی متر و فاصله بین راهنمای آن 46*46 سانتی متر و همچنین حداقل و حداکثر ابعاد قالب آن 50-20 سانتی متر است. از این رو قالب های بسیار زیادی را می توان بر روری آن نصب نمود. دستگاه تزریق_پلاستیک 180 تن با توجه به موارد مورد اشاره بالا طیف گسترده ای از محصولات پلاستیکی را می تواند تولید نماید.

دستگاه تزریق پلاستیک ۲۵۰ تن

از دستگاه های 200 الی 250 تن برای تولید سبدهای 2 و 4 و 6 کیلوگرمی استفاده می شود. میوه های ریز مانند کیوی، پرتقال، توت فرنگی از این سبدها استفاده می شوند. بنابراین با خرید یک دستگاه تزریق 200 الی 250 تنی می توان چند نوع قالب سبد میوه استفاده و سبدهای متنوعی تولید نمود.

ماشین تزریق پلاستیک ۲۶۰ تن

کورس دستگاه 260 تنی 53 سانتی متر و فاصله بین راهنمای آن 55-57 سانتی متر و همچنین حداقل و حداکثر ابعاد قالب آن 57-25 سانتی متر است.

دستگاه تزریق پلاستیک ۳۰۰ تن

جهت تولید سبدهای میوه 8 و 10 و 12 و 14 کیلوگرمی که میوه هایی مانند سیب، پرتقال و غیره در داخل آن قرار می گیرد از دستگاه_تزریق پلاستیک 300 تنی استفاده می گردد:

 • دستگاه تزریق_پلاستیک 300 تنی با سیلندر سری A با ظرفیت تزریق 660 گرمی
 • دستگاه تزریق 300 تنی با سیلندر سری B با ظرفیت تزریق 785 گرمی
 • دستگاه 300 تنی با سیلندر سری C با ظرفیت تزریق 920 گرمی

کورس دستگاه_تزریق_پلاستیک 300 تنی 61 سانتی متر و فاصله بین راهنمای آن 62*62 سانتی متر و همچنین حداقل و حداکثر ابعاد قالب آن 63-22 سانتی متر است . دستگاه ۳۰۰ تن و یا دستگاه ۳۲۰ تن از جمله پرکاربرد ترین و پر فروش ترین ماشین آلات تزریق به شمار می آیند .

ماشین تزریق ۳۲۰ تن

در دستگاه 320 تنی فاصله بین میله ها و ظرفیت تزریق در مقایسه با دستگاه 300 تنی بیشتر بوده و از آن می توان برای سبد های 10 و 12 و 14 کیلویی استفاده کرد. اگر دستگاه تزریق پلاستیک 320 تنی از سیلندر با قابلیت مواد دهی بیشتر استفاده کند امکان تولید سبد تا حجم 18 کیلوگرم را دارا خواهد بود . به همین علت دستگاه تزریق 320 تن می تواند قیمت های متفاوتی داشته باشد. سبد سیب و پرتقال با دستگاه 320 تنی تولید می گردد.

دستگاه تزریق ۳۸۰ تن

دستگاه تزرق پلاستیک 380 دارای واحد تزریق با ظرفیت تقریبی 1000 گرم می باشد. و نیرویی برابر 3800 کیلو نیوتن به قالبی که روی آن نصب شده است وارد می کند. فاصله بین میله های راهنما دستگاه تزریق پلاستیک 380 تنی برابر 67*67 سانتی متر و کورس بازشو گیره آن 62 سانتیمتر است . بنابراین بهترین گزینه برای تولید سبد میوه دارای حجم 18 کیلوگرم دستگاه تزریق پلاستیک 380 تن می باشد.

دستگاه تزریق پلاستیک ۴۰۰ تن

جهت تولید سبد گوجه فرنگی و کاهو تا حجم 18 و 20 کیلوگرم از دستگاه تزریق پلاستیک 400 تن استفاده می گردد. البته ماشین های تزریق پلاستیک 380 تن نیز دارای پارامترهای مشابه با ماشین تزریق پلاستیک 400 تنی بوده و در صورتی که سبد مورد تولید دارای وزنی کمتر از 1 کیلوگرم باشد می توان از دستگاه تزریق پلاستیک 400 تن استفاده کرد.

دستگاه تزریق پلاستیک 500 تن یا 2 کیلویی

در نهایت ماشین تزریق پلاستیک 500 تنی قادر به تولید بزرگترین سبدهای میوه و محصولات کشاورزی است. نام دیگر دستگاه تزریق 500 تنی یا 2 کیلویی دستگاه تولید سبد گوجه یا دستگاه تولید سبد کشاورزی می باشد. دستگاه_تزریق 500 تنی قادر به تولید انواع مختلف قطعات پلاستیکی بوده و خرید این دستگاه می تواند باعث سودآوری قابل توجهی شود. شاید بر این باور باشید که با خرید دستگاه500 تنی قادر به تولید تمامی سبدهای میوه و محصولات کشاورزی هستید اما این فکر کاملا اشتباهی می باشد.

اگر شما قصد تولید تمام انواع سبدها را دارید باید چند دستگاه با ظرفیت های مختلف خریداری نموده به این دلیل که تولید قطعات کوچک با دستگاه بزرگ مقرون به صرفه نبوده و امکان آسیب به قالب سبدهای کوچک توسط دستگاههای تزریق پلاستیک بزرگ دارد. حداقل قدرت گیره ای که برای تولید محصولات پلاستیکی ۲ کیلویی می توان انتظار داشت ۵۰۰ تن می باشد. از این رو دستگاه تزریق ۵۰۰ تن همان دستگاه ۲ کیلویی خواهد بود.

دستگاه_تزریق 500 تن پر کاربرد را می توان برای تولید انواع سبد مرغی، سبد گوجه ای، سطل رنگ و روغن سایز بزرگ، قسمت های پلاستیکی انواع صندلی های دو تکه پلاستیکی فلزی، توالت فرنگی پلاستیکی و بسیاری دیگر از تحهیزات پلاستیکی صنعتی و خانگی بکار برد

انتظار |ایران |پلاستیک

دستگاه تزریق ۸۰۰ تن

جهت تولید محصولات پلاستیکی نسبتا بزرگ از #دستگاه تزریق 800 تن استفاده می گردد. این دستگاه جهت تولید محصولاتی مانند: پایه میز، صندلی پلاستیکی و غیره به کار می رود. دستگاه تزریق پلاستیمک 800 تنی دارای ظرفیت تولید 3500 گرم می باشد.

فاصله میله های راهنما در این نوع دستگاه در حدود 1 متر در 1 متر بوده و کورس بازشو گیر در حدود 1 متر و همچنین حداقل و حداکثر ارتفاع قالب 105-45 سانتی متر است. با توجه به موارد گفته شده دستگاه پلاستیک 800 تنی قابلیت نصب بسیاری از قالب های بزرگ محصولات پلاستیکی را دارا می باشد. از جمله محصولات پلاسکو قابل تولید با ماشین تزریق 800 تن می توان به میز و صندلی پلاستیکی پایه فلزی، گلدان های بزرگ، سطل زباله های پدالی آشپزخانه و بیمارستانی اشاره نمود.

دستگاه تزریق ۱۰۰۰ تن

با خرید ماشین تزریق 1000 تنی قادر به تولید انواع زیادی از محصولات پلاستیکی بوده از جمله این محصولات می توان به سطل های زباله خیابانی، سطل های زیاله پدالی بزرگ، گلدان های پلاستیکی در سایز های بزرگ و صندلی های تمام پلاستیکی بزرگ، قطعات خودرویی بزرگ، قطعات پلاستیکی صنعتی بزرگ اشاره نمود.

مشخصات فنی دستگاه 1000 تن به صورت زیر است:

 • ظرفیت تزریق دستگاه 1000 تن 4.5 کیلوگرم
 • فاصله بین میله های راهنما بیش از 110 سانتی متر در 110 سانتی متر
 • کورس بازشو دستگاه 1000 تنی 110 سانتی متر
 • حداقل و حداکثر ارتفاع قالب برای آن 52-115 سانتی متر

معرفی معروف‌ترین کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران

تعداد زیادی کارگاه تزریق پلاستیک در ایران فعالند که در شهرهای مختلف کشور قرار دارند. در این کارگاهها تولید قطعات پلاستیکی از طریق دستگاههای تزریق انجام می شود. تولیدات آنها مصارف خانگی، صنعتی و بهداشتی دارد. از جمله لوازم خانگی، قطعات خودرو، تولید وسایل بهداشتی برای مکانهای درمانی و … است که توسط این کارگاهها تولید می شود. این کارگاهها شامل دو بخش هستند که در یکی از بخش ها دستگاه تزریق پلاستیک و در بخش دیگر قالب تزریق قرار دارد.

برای اینکه کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران بتوانند قطعات را برحسب نیاز مصرف کننده تولید کنند، قالب‌های مختلفی را به کار می برند، این قالب‌ها را روی دستگاه نصب می کنند و سپس قطعه سازی و تزریق صورت می گیرد.

کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران

برخی از معروف‌ترین کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران عبارتند از:

کارگاه بسکو

یکی از بهترین کارگاه‌هایی که در زمینه تزریق و تولید قطعات پلاستیکی فعالیت دارد، «بسکو» است. این شرکت بیش از 40 سال است که در ایران فعالیت دارد. مهمترین مشخصه این کارگاه تزریق پلاستیک استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های روز دنیاست. همچنین برای تولید قطعات پلاستیکی متخصصانی در این کارگاه فعالیت دارند که طراحی محصول را بر حسب نیاز مشتریان انجام می‌دهند.

شبیه‌سازی محصولات، آنالیز محصولات، ساخت انواع قالب‌ها، تولید قطعات و مونتاژ محصولات خارجی از جمله فعالیت‌های بسکو است. این کارگاه تزریق پلاستیک در شهرک صنعتی نصیرآباد قرار دارد.

تزریق پلاستیک رنجبر

یکی دیگر از کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران شرکت «پلاستیک رنجبر» است. این کارگاه هم در زمینه تولید قطعات صنعتی، پزشکی، لوازم خانگی و … فعالیت دارد. استفاده از مواد اولیه مرغوب، تجهیزات مدرن و مطابق با استانداردهای جهانی از جمله ویژگی‌های این کارگاه است. ظرفیت تولید دستگاه‌های پلاستیک رنجبر بین 1 گرم تا 3 کیلوگرم است که تنوع محصولاتش را بالا می‌برد. پلاستیک رنجبر در تهران، خیابان شریعتی (پایین‌تر از حسینیه ارشاد) قرار دارد.

کارخانه اطلس پلاستیک

یکی دیگر از کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران «اطلس پلاستیک» نام دارد. این شرکت که در زمینه ارائه خدمات تزریق پلاستیک و خدمات قالبسازی فعالیت دارد، از پیشرفته‌ترین تجهیزات و دستگاههای تزریق و قالبگیری استفاده می‌کند. این کارخانه قطعات پلاستیکی با کاربردهای متنوع (لوازم خانگی، صنعتی، پزشکی، خودروسازی، کشتیرانی و …) فعالیت خود را آغاز کرده است. کارگاه اطلس پلاستیک در شهر تبریز، جاده سنتو قرار دارد.

کارخانه پایون فام آراد

اگر می‌خواهید با بهترین کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران به طور کامل آشنا شوید، کارخانه پایون فام آراد را فراموش نکنید. این شرکت نه تنها در زمینه خدمات تزریق پلاستیک فعالیت دارد، بلکه در حوزه خدمات رنگ بر روی قطعات، خطوط مونتاژ و طرح متنوع چوبی هم فعالیت می‌کند. از ویژگی‌های کارگاه تزریق پلاستیک پایون فام آراد می‌توان به ارائه پوشش چاپ سه بعدی و رنگ‌آمیزی روی قطعات اشاره کرد.

کارگاه تزریق پلاستیک ابتکار

یکی از بهترین کارگاه های تزریق پلاستیک در ایران «واحد صنعتی ابتکار» است. این شرکت در زمینه خدمات طراحی، قالبسازی و تزریق پلاستیک فعالیت می‌کند. از جمله خدمات این کارگاه تزریق پلاستیک می‌توان به قالبسازی انواع قالبهای پلاستیک، انجام خدمات تزریق پلاستیک، مدل سازی قطعات پلاستیکی و مشاوره در طراحی قالب اشاره کرد. این واحد صنعتی در تهرانپارس و در خیابان اتحاد قرار دارد.

سخن آخر

آنچه در رابطه با معرفی بهترین کارگاه های تزریق پلاستیک گفتیم، تنها بررسی چند نمونه برجسته در تهران و شهرستان بود. در ایران تعداد بیشتری از این کارگاه‌ها وجود دارد که همگی در زمینه تولید قطعات پلاستیکی فعالیت دارند. برخی از آنها برای تولید محصولاتشان از برترین تجهیزات روز دنیا بهره می‌برند که از جمله می‌توانیم به بسکو اشاره کنیم.

نمایش بیشتر