اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

تفاوت سایبان استخر با سایبان ویلا در چیست؟

تفاوت سایبان استخر با سایبان ویلا در چیست؟ سایبان‌ها به قسمت‌های مختلف خانه سایه می‌دهند و ما می‌توانیم از یک سایبان برای محافظت از یک فضای باز مانند استخر یا حیاط خلوت استفاده کنیم. سایبان ویلا از درب منتهی به ایوان شما محافظت می‌کند و سایبان استخر نیز کاربردهای زیادی دارد که در همین راستا، در ادامه ابتدا به سایبان ویلا و سپس به خواهیم‌ پرداخت. یک سایبان معمولاً منطقه تعیین شده را از آفتاب، باران، باد و حتی فضولات پرندگان محافظت می‌کند و می‌تواند از چوب یا آجر و سیمان ساخته شده باشد. از طرف دیگر سایبان‌ها جزئی از ساخت و ساز خانه نیستند و معمولا بعد از آماده شدن ساختمان به آن اضافه می‌شوند.

سایبان ویلا چیست؟

استفاده از سایبان‌ها برای کسانی که می‌خواهند از درب ورودی خود محافظت کنند توصیه می‌شود. سایبان به محافظت از قسمت‌هایی از خانه شما که سقف ندارند کمک می‌کند و همچنین در صورت لزوم می‌توان آنها را نصب نمود و وقتی هوا خوب است می‌توان آنها را پایین آورد یا تا کرد. از سایبان‌ها، معمولاً به عنوان و به صورت موقتی، در عرشه یا پاسیو استفاده می‌شود. آنها سازه‌هایی هستند که پس از ساخت خانه نصب خواهندشد و این موارد در مکان‌هایی که نیاز به استراحت و فرار از گرمای سوزان دارید، مهم هستند. هنگام استراحت در نزدیکی استخر، سایبان‌ها سایه ایجاد می‌کنند و فقط به منظور محافظت در برابر افراط‌های طبیعت نیستند؛ بلکه به اضافه کردن ارزش و زیبایی به ملک شما نیز کمک می‌کنند.

هنگامی که سایبان‌ها در یک فضای باز نصب می‌شوند، می‌توانند به عنوان فضای ناهار خوری عمل کنند. یعنی می‌توانید از نسیم تابستانی لذت ببرید و کودکان نیز می‌توانند در فضای باز سرگرم شوند و از آب و هوا به بهترین شکل استفاده کنند. علاوه بر موارد گفته شده، در صورت بارندگی ناگهانی، یک سایبان می‌تواند از شما محافظت کند.

What is the difference between a pool canopy and a villa canopy

مزایای سایبان ویلا

سایبان ویلا معمولا در ورودی خانه استفاده می‌شود. این سایبان‌ها از درب ورودی خانه شما محافظت می‌کنند و عمدتاً در مناطقی که بارندگی متوسط ​​تا شدید وجود دارد استفاده خواهندشد. درهای چوبی و آنهایی که از فلز ساخته شده‌اند ممکن است در معرض باران آسیب ببینند و سایبان ویلا برای دور نگه داشتن سازه شما از باران مفید است. گاهی اوقات، افراد دوست دارند از سایبان‌های ویلا برای محافظت از فضای کوچک بیرون منزل خود استفاده کنند. این سایبان‌ها برای مناطق بزرگتر در اطراف خانه استفاده می‌شوند و وقتی درهای شیشه ای دارید به کارتان می‌آید. می‌توانید از سایبان ایوان با فیلتر UV ساخته استفاده کنید، زیرا این اجازه می‌دهد تا نور خورشید بدون اشعه‌های مضر UV وارد خانه شود.

این سایبان‌ها همچنین می‌توانند به زیبایی نمای کلی خانه شما کمک کنند. شما می‌توانید با یک سایبان ایوان سفارشی، اولین تاثیر فوق‌العاده را بر روی هر بازدیدکننده‌ای بگذارید. حتی در حین فروش خانه شما، سایبان استخر یا ویلا می‌تواند خریدار را تحت تاثیر قرار دهد و ارزش ملک شما را بالا ببرد. اگر از سایبان ویلا در فضای محدود حیاط خلوت خود استفاده می‌کنید، می‌توانید از آن به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی نیز استفاده نمایید.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که برای استخر باید به آن توجه کرد، سیستم‌های پوشش استخر است. استخرهای شنا که به ویژه در ماه‌های تابستان زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند را می‌توان در فصل زمستان که شرایط مناسبی فراهم می‌کند، به کمک سایبان پوشش داد. انواع استخرهایی که می‌توان برای آنها از سایبان استخر استفاده کرد شامل موارد زیر می‌شود:

  • استخرهای خصوصی
  • استخرهای المپیک
  • استخرهای هتل
  • استخرهای آب نمک
  • استخرهای عمومی
  • استخرهای پیش ساخته
  • استخر کودکان و غیره

البته استفاده از سایبان برای استخرهایی که در داخل ساختمان ساخته می‌شوند، جزو اقدام ضروری نیست. پوشش استخر را می‌توان در انواع استخرهای ذکر شده در بالا و سایر استخرهای روباز استفاده کرد. روکش‌هایی که روی استخرهای شنا گذاشته می‌شود را می‌توان در استخرهای پیش ساخته و سایر استخرهای روی زمین و همچنین استخرهای بادی استفاده کرد. استفاده از این تجهیزات بسیار آسان و تمیز کردن آن بسیار کاربردی است. روکش‌هایی که به کاربران امکان صرفه جویی در زمان و هزینه را می‌دهند، استخر را در برابر عوامل خارجی مانند خاک، زباله و گرد و غبار در طول باز بودن استخر محافظت می‌کنند. بنابراین، صاحبان استخرهای شنا گزینه‌های زیادی برای انتخاب از میان محصولاتی دارند که به بهترین وجه با اندازه استخرشان سازگار است. روکش استخر یکی از کاربردی ترین وسایلی خواهدبود که می‌توان برای استخرها خریداری کرد.

پوشش محافظ استخر از پارچه بوم مقاوم برای سازگاری با تمام فصول تولید شده است. یکی از مهم ترین تجهیزات استخر برای استخرهایی که به خصوص در فصل زمستان برای استفاده در آن بسته می‌شوند، پوشش استخر است. این روکش با پارچه بوم مقاومی که از آن تولید می‌شود در برابر تمامی عوامل خارجی مقاوم است. برزنت‌های مورد استفاده در روکش استخر دستی یا اتوماتیک نیز کاربرد بسیار کاربردی دارند و به لطف برزنت‌هایی که با روش کششی روی استخر گذاشته شده است، در مواقعی که از آن استفاده نمی کنید، از استخر در برابر تمامی عوامل محیطی محافظت خواهدشد.

آیا استفاده از سایبان استخر برای نگهداری استخر در زمستان مهم است؟

برای صرفه جویی در هزینه‌های شیمیایی و برق باید از تجهیزات استخر خود در ماه‌های زمستان به طور کامل مراقبت کنید. با انتخاب‌هایی که از پوشش کف استخر انجام می‌دهید می‌توانید استخر خود را در برابر شرایط بد آب و هوا و تمامی عوامل خارجی در طول ماه‌های زمستان محافظت نمایید. علاوه بر این، با این اقدام می‌توانید نه تنها از استخر خود، بلکه از بودجه خود نیز محافظت کرده و استخر نیز که آپشن‌های زیادی دارند در رنگ‌ها و اندازه‌های متنوع تولید می‌شوند. با این احتیاط کوچک برای ماه‌های زمستان، هم تابستان را با آب تمیز آغاز می‌کنید و هم از تجهیزات و استخر خود محافظت کرده‌اید.

آیا استخر با سایبان سریعتر گرم می‌شود؟

پوشش استخر یک سرمایه گذاری مهم برای هر صاحب استخر است. زیرا نه تنها به تمیز نگه داشتن استخر و عاری از زباله کمک می‌کند، بلکه به کاهش از دست دادن کلر نیز کمک خواهدکرد. قرار دادن پوشش روی استخر باعث می‌شود آب آن سریعتر گرم شود. چنین موضوعی به این دلیل است که پوشش استخر آب را از نور مستقیم خورشید مسدود می‌کند. یک پوشش از تبخیر جلوگیری خواهدکرد و زمان و انرژی لازم برای گرم کردن استخر را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، روکش به عایق بندی استخر و حفظ گرما در داخل آن کمک می‌کند.

دلایل گرم شدن سریعتر استخر سرپوشیده

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا پوشش می‌تواند به گرم کردن سریعتر استخر شما کمک کند:

استفاده از سایبان، باد را مسدود می‌کند

باد می‌تواند به طور قابل توجهی بر دمای آب استخر شما تأثیر بگذارد. اگر باد می‌وزد، با افزایش سرعت تبخیر، آب استخر شما را خنک خواهدکرد. با این حال، اگر روی استخر خود روکش داشته باشید، سطح آن در برابر باد محافظت می‌شود و آب گرم نگه داشته خواهدشد. پوشش به عنوان یک مانع عمل می‌کند و مانع رسیدن باد به آب می‌شود و در نتیجه، آب از اثرات خنک کننده باد محافظت شده و به شما این امکان را می‌دهد که استخر خود را بدون هیچ گونه مزاحمتی گرم کنید.

پوشش از تبخیر آب جلوگیری می‌کند

تبخیر عامل دیگری است که می‌تواند آب استخر شما را خنک کند. این فرآیند شامل حرکت مولکول‌های آب از استخر و به هوا است و هنگامی که این اتفاق می‌افتد، دمای آب در استخر کاهش می‌یابد. یک سایبان می‌تواند با به دام انداختن مولکول‌های آب در داخل استخر از تبخیر جلوگیری کند. این کار آنها را از حرکت در هوا باز می‌دارد، به این معنی که گرمای کمتری از استخر از دست می‌رود. در نتیجه استخر شما سریعتر گرم می‌شود.

پوشش، گرمای خورشید را به دام می‌اندازد

پوشش استخر یک راه عالی برای به دام انداختن گرمای خورشید و گرم نگه داشتن استخر در طول شب است. بدون پوشش، اشعه خورشید در طول روز آب را گرم می‌کند، اما به محض غروب خورشید، دمای آب شروع به کاهش خواهدکرد. یک پوشش روی استخر شما به جذب گرمای خورشید کمک می‌کند، بنابراین خنک شدن استخر شما زمان بیشتری می‌برد و این موضوع به شما امکان می‌دهد روز بعد گرم کردن استخر خود را شروع کنید.

سایبان استخر، استخر شما را عایق می‌کند

یک استخر بدون سایبان یا بدون سرپوش مانند یک ظرف باز آب سرد است که به سرعت به دمای اتاق می‌رسد. بنابراین، یک پوشش به عنوان یک عایق برای استخر شما عمل می‌کند، گرما را به دام می‌اندازد و از خروج آن جلوگیری می‌کند. در نتیجه استخر شما سریعتر گرم می‌شود و دمای خود را برای مدت طولانی‌تری حفظ خواهدکرد. قابلیت تغییر شیب سایبان برقی در زاویه های مختلف با استفاده از موتور اروپایی درجه یک و بادوام امکان پذیر میباشد و نیازی به نیروی دستی ندارید. امکان باز و بسته کردن سایبان برقی توسط ریموت از فاصله های زیاد حتی 30 متری نیز وجود دارد. حالا کیفیت سایبان برقی بسته به مدت زمانی که قصد استفاده ار آن را دارید درخور توجه قرار میگیرد.
با تماس با سایبان برقی شاهد کارشناسان ما ، پاسخگو سوال هاس شما بوده و میتوانید با مراحعه به آن ها بهترین نوع سایبان برقی را برای خود تهیه کنید.

انواع سایبان برقی استخر

سایبان استخر مناسب استخر شما و همچنین مناسب برای آفتاب گرفتن و از سوختگی پوست شما جلوگیری می کند. و از گرم شدن آب هم جلوگیری می کند و شما می توانید با نصب سایبان استخر از آب خنک استخر حتی در گرمای بسیار بالا استفاده کنید.

سایبان بادبانی:

سه یا چهار طرف که دارای بافت مقاوم میباشد و برای مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش ساخته شده است. با اتصال گوشه های سایبان به پست و حلقه های متصل به دیوار نصب می شود. می توان آن ها را در ارتفاع متفاوت نصب کرد این سایبان رنگ و طرح های متفاوتی دارد و همچنین با شیوه های نصب مختلف می توانید حیاط خانه خود را به شکل زیبایی دربیاورید.

سایبان پارکینگی:

معمولا برای ماشین ها و کامیون ها و پارکینگ های بدون سقف مورد استفاده قرار می گیرد. این سایبان به ستون های آلمینیومی که روی زمین نصب شده وصل میشود و یک سایبان روی ستون ها کشیده خواهد شد و به آن متصل می شود تا پارچه رویه سایبان محکم در سر جایش باقی بماند تا در معرض باد شدید قرار گرفت مقاوم باشد. هزینه ی این نوع سایبان پایین است اما برای حیاط شما زیبا نیست و زیبایی به حیاط شما نمی دهد.

سایبان به سبک کشویی :

تنها تفاوت این نوع سایبان با سایبان های ذکر شده دیگر این است که مبرای سهولت انتخاب و خرید روکش استخر یا سایبان استخر، این مقاله را تولید کردیم. این مهم است که اطلاعات درستی درباره‌ی نوع کاربری هر کدام داشته باشید. با بررسی ویژگی‌های هر کدام به شما کمک می‌کنیم تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

نمایش بیشتر