اخبار بین المللی

تمجید نتانیاهو از آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس غزه

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از آمریکا به دلیل وتوی قطعنامه آتش‌بس غزه در نشست شورای امنیت سازمان ملل تشکر کرد.

به گزارش کردوار نیوز، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اولین واکنش خود به اقدام آمریکا در وتوی قطعنامه آتش‌بس غزه، اعلام کرد که تل‌آویو از مواضع آمریکا در نشست شورای امنیت سازمان ملل تمجید می‌کند.

به گزارش الجزیره، نتانیاهو افزود: اسرائیل به جنگ خود در غزه برای نابودی حماس ادامه خواهد داد.

وی تصریح کرد: کشورهای دیگر باید بدانند که حمایت از نابودی حماس همزمان با حمایت از آتش‌بس امکان‌پذیر نیست.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد شنبه(۱۸ آذر) برای بررسی قطعنامه پیشنهادی امارات به‌منظور برقراری آتش‌بس در نوار غزه تشکیل جلسه داد اما با وتوی آمریکا، این اقدام ناکام ماند.

خبرگزاری رویترز نوشت که، ایالات متحده درخواست شورای امنیت سازمان ملل برای آتش‌بس فوری انسان‌دوستانه در غزه را در بحبوحه حملات رژیم صهیونیستی به این باریکه، وتو کرد.

در واکنش به این اقدام آمریکا، نماینده چین گفت: ما از استفاده‌ی واشنگتن از وتو برای پیش‌نویس قطعنامه‌ای که در بحبوحه کشتار ادامه‌دار، خواستار آتش‌بس می‌شد، متاسفیم.

دیپلمات چینی با انتقاد از رویکرد دوگانه آمریکا گفت: «تایید ادامه درگیری با ادعای نگرانی از جان و امنیت مردم غزه، در تضاد است».

نماینده چین در ادامه‌ی انتقاد از آمریکا گفت که، تایید ادامه درگیری درحالی‌که خواستار جلوگیری از گسترش آن هستیم، نوعی «خودفریبی» است.

نماینده روسیه نیز گفت: ممانعت از اجرای آتش‌بس، اعمال حکم اعدام آمریکایی برای هزاران و شاید ده‌ها هزار فلسطینی است.

نماینده فلسطین در سازمان ملل هم با انتقاد از وتوی آمریکا، گفت: این فاجعه است که شورای امنیت بار دیگر از نقش خود برای متوقف‌کردن جنگ غزه برای محافظت از جان میلیون‌ها فلسطینی باز ماند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

تیم خبری بین المللی

تحلیلگر اخبار خارجی با تمرکز بر رویدادهای آموزشی و تحصیلی جهانی. با توانایی درک عمیق از چالش‌ها و موفقیت‌های آموزش و تحصیل در جهان، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای آموزشی، تحولات در آموزش و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی منحصر به فرد، به شما دیدی جامع از تحولات آموزشی و تحصیلی جهانی می‌دهم.