اخبار بین المللیکسب و کار ایرانی

دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید ایران

طی چند دهه گذشته تحصیل داروسازی در قبرس و تحصیل تخصص پزشکی در قبرس از محبوبیت بالایی در میان دانشجویان بین المللی برخوردار شده است. حضور دانشگاه های معتبر قبرس شمالی و وجود مزایای متنوعی نظیر هزینه های پایین تحصیل و زندگی، عدم نیاز به دریافت ویزای تحصیلی و نبود الزام به ارائه مدرک زبان انگلیسی، این مقصد مدیترانه ای را به یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا بدل کرده است.

در حال حاضر 4 دانشگاه قبرس شمالی و جنوبی رشته های تخصصی کارشناسی و ارشد (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، دامپزشکی و سایر موارد) را به زبان انگلیسی به دانشجویان بومی و بین المللی ارائه می دهند. در همین زمینه خواندن مطلب را به شما پیشنهاد می کنیم.کیفیت بالای سیستم آموزشی، دوره های تحصیلی بین المللی، ارزش و اعتبار بالای مدارک دانشگاهی، محیطی امن، دوستانه و چند فرهنگی، شهریه و هزینه های اقتصادی، ارائه دروس به زبان انگلیسی، آب و هوای مطبوع مدیترانه ای، موقعیت جغرافیایی اروسیایی و وجود مزایای بیشمار دیگر، همگی خبر از برنامه ریزی دقیق و سرمایه گذاری سنگین دولت قبرس برای جذب دانشجویان بین المللی از سراسر دنیا می دهد.

Cyprus Medical University approved by Iran

ممکن است در قیاس با سایر مقاصد تحصیلی دنیا همچون انگلیس و کانادا، دانشگاه های پزشکی و داروسازی قبرس کم تجربه بوده و از سابقه زیادی برخوردار نباشد، اما به لطف همکاری های متعدد میان دانشگاهی نظیر همکاری دانشکده پزشکی نیکوزیا با دانشگاه سنت جورج، رشد سریع علمی و تجربی در دانشگاه های برتر قبرس در جریان است. اگر قصد دارید تا در مورد تحصیل پزشکی در قبرس شمالی، مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در قبرس و سایر اطلاعات مهم در زمینه تحصیل در قبرس در مقطع پزشکی اطلاعات کسب کنید، با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

تحصیل پزشکی در قبرس شمالی

آن دسته از دانشجویانی که فاز پیش بالینی را با موفقیت گذرانده باشند، امکان استفاده از بورسیه 50 درصدی را در فاز بالینی دانشگاه علوم پزشکی تهران خواهند داشت. این دوره پزشکی مشترک علوم آموزشی پایه، دستورالعمل های بالینی و یادگیری مبتنی بر جامعه را با یکدیگر ادغام کرده و فرصت مشارکت در تحقیقات پزشکی پیشرفته را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند.

در طول این دوره پزشکی، تمرکز اصلی بر روی گروه های کوچک آموزشی و یادگیری بر مبنای شرکت در سمینارهای مختلف است و دانشجویان دوره های عملی و تئوری پزشکی را شانه به شانه متخصصان این حوزه دنبال خواهند کرد.مقطع کارشناسی پزشکی MD دیگر دانشگاه EMU با همکاری مشترک دانشگاه مرمره ترکیه در 6 سال تحصیلی ارائه می شود. 3 سال اول پزشکی به استثنای سال مقدماتی در دانشگاه EMU قبرس ارائه می شود و 3 سال دیگر دوره در دانشکده پزشکی دانشگاه مرمره دنبال خواهد شد.

دروس پزشکی به زبان انگلیسی ارائه می شوند و طول دوره آماده سازی زبان انگلیسی به مدت یکسال است. همچنین طی 3 سال اول تحصیلی، دانشجو امکان شرکت در دوره های زبان ترکی استانبولی را نیز خواهد داشت.در 3 سال اول تحصیل دوره پیش بالینی پزشکی، دروس دانشجو شامل علوم پایه، اصول اخلاق، اصول پزشکی مبتنی بر شواهد، توسعه مهارت های حرفه ای و واحدهای مخصوص علوم انسانی، علوم رفتاری، فلسفه، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم ارتباطات و کلاسهای انتخابی هنر و IT می شود.

همچنین دانشجویان امکان شرکت در کارآموزی بیمارستان ها و دوره های آکادمیک اتحادیه اروپا و استفاده از برنامه انتقال دانشجو به سایر دانشگاه های پزشکی معتبر دنیا را خواهند داشت. در نهایت به آن دسته از دانشجویانی که با موفقیت دوره 6 ساله کارشناسی پزشکی MD دانشگاه EMU را بگذرانند، به طور مستقیم پذیرش دوره دکترا داده می شود.

مدرک تحصیلی پزشکی این دانشگاه دارای مهر و امضای هر دو دانشکده قبرس و ایران بوده و به دانشجو امکان فعالیت کاری در ترکیه و قبرس را خواهد داد. این مدرک پزشکی در سایر کشورهای دنیا نیز معتبر بوده و فرد می تواند تخصص خود را درمقطع دکترا ادامه داده، به یک محقق تبدیل شود و یا به جمع اعضای آکادمیک دانشگاه بپیوندد.البته به غیر از دوره پزشکی در قبرس، دوره های تحصیلی بیومدیکال و بیماری های عفونی نیز در یک بازه 4 ساله و 18 ماهه توسط سایر دانشگاه ها از جمله موسسه آموزش عالی EUC ارائه می گردد.

تحصیل داروسازی در قبرس

تحصیل در قبرس در مقطع پزشکی تنها مختص دوره MD نبوده و شامل دوره های 5 و 6 ساله تحصیل داروسازی در قبرس شمالی نیز می شود. عموم دوره های داروسازی در قبرس در مقطع کارشناسی ارائه شده و در برخی مواقع همچون دانشگاه EMU با همکار مشترک با دانشگاه علوم پزشکی کرمان به دانشجویان در ایران ارائه می گردد.بنابر اطلاعات ارائه شده در وبسایت دانشگاه EMU قبرس شمالی، شهریه سالانه تحصیل داروسازی در قبرس معادل 15.772 دلار است که شامل بورسیه تحصیلی و تخفیف 25 درصدی و 50 درصدی دانشگاه نیز می گردد.

مدارک لازم برای پذیرش پزشکی در قبرس

بنابر اطلاعات ارائه شده در وبسایت دانشگاه پزشکی EMU قبرس شمالی،به طور معمول پذیرش دانشجویان مقطع کارشناسی دوبار در سال بوده و مدارک لازم و شرایط پذیرش مقطع پزشکی قبرس شامل موارد زیر می شود:

 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی متقاضی (دیپلم،کاردانی و یا کارشناسی)
 • ریزنمرات 3 سال سطح متوسطه
 • یک قطعه عکس رنگی جدید
 • فتوکپی پاسپورت، شناسنامه و کارت ملی
 • مدرک زبان آیلتس و تافل (در صورت وجود)
 • انگیزه نامه تحصیلی به زبان انگلیسی
 • رزومه و سوابق تحصیلی
 • توصیه نامه اساتید دانشگاه (برای مقاطع ارشد)
 • مقالات علمی و سوابق کاری مرتبط (در صورت وجود)
 • انجام موفق مصاحبه تصویری اینترنتی و حضوری
 • رسید پرداخت هزینه پذیرش دانشگاه

به طور معمول دانشجویان ورودی که به تازگی تحصیلات متوسطه خود را تمام کرده اند و از مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در قبرس در مقطع پزشکی برخوردار نیستند، سال اول خود را در دانشگاه EMU به تحصیل دوره های آماده سازی زبان می گذرانند.اما آن دسته از دانشجویانی که از مهارت کافی زبان انگلیسی برخوردار بوده و دارای مدرک زبان آیلتس و تافل هستند، بدون نیاز به شرکت در دوره آماده سازی یکساله زبان به طور مستقیم دوره پزشکی خود را در قبرس شمالی شروع خواهند کرد.

برای اقدام دوره های ارشد مقطع پزشکی در قبرس، این امکان را دارید تا یک ماه قبل از شروع هر ترم تحصیلی در دانشگاه درخواست پذیرش خود را ارسال کرده و در صورت موافقت برای ثبت نام دانشگاه اقدام کنید.به طور معمول پیشنهاد می شود که درخواست های پذیرش این مقطع تحصیلی تا قبل از پایان ماه دسامبر و یا آگوست برای ترم های تحصیلی بهار و یا پاییز به دانشگاه مورد نظر در قبرس ارسال شود.پ

شما می توانید برای اطلاع از سایر شرایط پذیرش دانشگاه های قبرس به وبسایت دادمهرعدالت  مراجعه کرده و اطلاعات جامع بهره مند شوید.

دانشگاه های معتبر قبرس شمالی

برای اطلاع از دانشگاه های معتبر و مهاجرت به قبرس شمالی و تنها کافیست به وبسایت دادمهرعدالت مراجعه کنید. اما در حالت کلی، 4 دانشگاه نیکوزیا، EMU، NEU و EUC جزو موسسات آموزشی برتر قبرس برای تحصیل در مقطع پزشکی محسوب می شوند.

لازم به ذکر است که دانشگاه نیکوزیا و دانشگاه اروپایی قبرس یا همان EUC در قبرس جنوبی قرار دارند و برای حضور در این دانشگاه ها علاوه بر نامه پذیرش تحصیلی نیاز به ویزای تحصیلی قبرس خواهید داشت.

دانشگاه پزشکی قبرس مورد تائید ایران

در حال حاضر تنها مدارک پزشکی دانشگاه قبرس University of Cyprus که در قبرس جنوبی قرار دارد مورد تائید وزارت بهداشت ایران است. البته مدارک تحصیلی سایر دانشگاه های قبرس شمالی و یا جنوبی نیز از اعتبار کافی در کشورهای مختلف دنیا برخوردار است، اما در داخل ایران تنها دانشگاه قبرس مورد تائید قرار گرفته است.

هزینه های تحصیل پزشکی در قبرس

به طور تقریبی هزینه تحصیل پزشکی در قبرس شمالی در مقطع کارشناسی برابر با 20.161 هزار دلار در سال است، این مبلغ برای رشته تخصصی داروسازی معادل 15.772 هزار دلار است که بنابر شرایط و رزومه تحصیلی دانشجو مشمول بورسیه تحصیلی 50 و 25 درصدی از همان سال اول ورود می شود.

این موضوع تنها به دانشگاه emu قبرس شمالی اختصاص دارد. به بیانی دیگر، دانشجو با استفاده از بورسیه 50 درصدی تنها نیاز به پرداخت 8.086 دلار در هر سال برای رشته داروسازی در مقطع کارشناسی خواهد داشت. البته با محاسبه تخفیف و بورسیه 25 درصدی این مبلغ معادل 11.929 هزار دلار در هر سال خواهد بود.البته شهریه و هزینه تحصیل پزشکی در برخی دیگر از دانشگاه های قبرس متفاوت است، برای مثال شهریه دوره پزشکی 6ساله دانشگاه نیکوزیا در 3 سال اول تحصیلی برابر با 18 هزار یورو و برای 3 سال بعدی معادل 22 هزار یورو در هر سال است. در همین رابطه خواندن مطلبرا به شما پیشنهاد می کنیم.

توضیحاتی در مورد پرواز ترکیش

شرکت هواپیمایی ترکیه (Turkish Airlines) یا ترکیش ایرلاینز (غلط رایج: ترکیش ایرلاین) در سال 1933 میلادی به دستور آتاتورک تاسیس شد. در سال 2016 وب سایت worldairlineawards که رده بندی شرکت های هوایی را انجام می دهد،شرکت ترکیش ایرلاینز را به عنوان هفتمین خط هوایی برتر سال انتخاب کرد.

جوایز، افتخارت و ویژگی های برتر هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

 • دریافت چهار جایزه از شرکت Skytrax در سال 2017
 • هفتمین شرکت هواپیمایی برتر جهان در سال 2016 توسط WorldAirlineAwards
 • جایزه بهترین ایرلاین هوایی اروپا و چهارمین شرکت هواپیمایی جهان در سال 2015 از Skytrax
 • بهترین پذیرایی و تهیه غذا در پروازهای تجاری از سال 2013 تا 2015
 • بهترین هواپیمایی جنوب اروپا به انتخاب Skytrax از سال 2009 تا 2015
 • دریافت جایزه بهترین ایرلاین اروپایی از سال 2011 تا 2015
 • ایرلاین برتر سال 2013
 • بهترین صندلی اکونومی در سال های 2013 و 2011
 • کلاس های پرواز و بلیط های هواپیمایی ترکیش ایرلاینز

کامفورت کلاس یا کلاس راحتی (Comfort Class) برخی از هواپیماهای ترکیش ایرلاینز مانند Boeing 777 دارای کلاس کامفورت هستند که فضای بیشتری به شما می دهد و از دیگران فاصله بیشتری خواهید داشت، صندلی تخت شو، ماساژور، کنسول بازی، مانیتور 10 اینچی، چراغ مطالعه، امکان سرو غذای سرد، انواع دسر و نوشیدنی سرد و گرم از جمله امکانات آن به حساب می آید.

بیزنس کلاس یا کلاس تجاری (Business Class) دارای صندلی تخت شو 188 سانتی، ماساژور داخلی صندلی، چراغ مطالعه سقفی و میز غذا

اکونومی کلاس یا اقتصادی (Economy Class) امکان جابه جایی 20 سانتیمتری صندلی برای داشتن فضای بیشتر، تماشای فیلم یا شنیدن موسیقی

نمایش بیشتر