اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

ریختن کود سفید در چاه فاضلاب

پر شدن چاه فاضلاب زمان دقیقی ندارد اما بر حسب تجربه کارشناسان مجموعه آقای لوله بازکن میتوان آن را حدودا 10 سال و یا حتی 15 دانست. البته مقدار زمانی که نیاز است تا حجم چاه کاملا پر شود و نیاز به داشته باشد، قطعا به عوامل مختلفی بستگی دارد که آن را در ادامه توضیح خواهیم داد. این عوامل همگی دست به دست هم میدهند تا یک چاه از نظر زمان پر شدن، عمر بالایی داشته باشد. برخی از این عوامل باید قبل از حفر بررسی شوند و بعضی دیگر، بعد از حفر و هنگام استفاده باید رعایت شوند. به طور کلی چاه اگر مشکلی نداشته باشد قطعا نباید زود به زود پر شود. ولی بعضی از آنها میتوانند مشکلاتی داشته باشند که باعث پر شدن سریع چاه فاضلاب شوند.

Pouring white manure in the sewage well

در چنین مواقعی چند سوال ذهن همه را مشغول می کند:

 • این مشکلات چه چیزهایی میتواند باشد؟
 • آیا راهی برای چگونگی تشخیص پر شدن چاه فاضلاب وجود دارد؟
 • علت زود پر شدن چاه فاضلاب چیست؟
 • آیا روش هایی برای جلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلاب وجود دارد؟

در این مطلب قرار است به تمام سوالات و مشکلات شما عزیزان حول محور دلایل پر شدن چاه فاضلاب توضیحات مفصلی را ارائه دهیم تا به پاسخ تمام آنها برسید. در این مطلب با مجموعه لوله بازکنی شمال تهران همراه باشید.

علت پر شدن زود به زود چاه فاضلاب

همانطور که در ابتدای این مطلب گفتیم، مقدار زمانی که لازم است تا چاه پر شود دقیقا مشخص نیست. اما این زمان برحسب تجربه برخی از مقنی ها و همچنین سرویسکاران حدودا 10 سال می باشد. البته همانطور که میدانید ارتفاع، حجم چاه و همچنین انباره آن مهمترین عامل در کوتاه شدن و یا طولانی شدن این عدد دخیل است. اگر چاه شما بزرگ است و احساس میکنید خیلی زود پر شده و به دنبال دلیل زود پر شدن چاه فاضلاب ساختمان خود هستید، بهتر است فیلمی که در ادامه قرار داده ایم را تماشا کنید تا به پاسخ سوالات و مشکلات زیر برسید:

 • علت زود پر شدن چاه فاضلاب
 • جلوگیری از زود پر شدن چاه فاضلاب
 • علت پر شدن زود به زود چاه فاضلاب

برای تخلیه چاه فاضلاب، از روش های اینترنتی استفاده نکنید، خطر انفجار!

خیلی از کسانی که با مشکل پر شدن زود به زود چاه فاضلاب رو به رو هستند، همیشه به دنبال راه حل های ارزان قیمت، ساده و سریع برای خالی کردن و کم کردن حجم چاه ساختمان هستند. فارغ از اینکه خبر ندارند با یک حرکت اشتباه میتواند جان خود و ساکنین ساختمان را به خطر بیاندازند. یکی از روش هایی که مردم در اینترنت خیلی آن را جستجو می کنند ریختن مواد شیمیایی در چاه فاضلاب است. این افراد خیال می کنند محلول یا موادی وجود دارد که داخل چاه بریزند تا فاضلاب را تجذیه و از بین ببرد و نیاز به تخلیه با تانکر نداشته باشد. این یک باور غلط است که بدون تخلیه چاه بتوان فاضلاب آن را از بین برد.

یادتان باشد هرگز کارهای زیر را سر خود انجام ندهید چون امکان انفجار چاه بر اثر ریختن این مواد وجود دارد:

 • ریختن آهک در چاه فاضلاب: ریختن آهک زنده در چاه فاضلاب باعث ایجاد بخار و گرما می شود. این عامل میتواند سبب آسیب رساندن به لوله ها و درزبندی ها شود. نهایتا باعث نشتی لوله های فاضلاب می گردد.
 • ریختن کود شیمیایی در چاه فاضلاب: ریختن کود شیمیایی هیچ کاری جز پر کردن چاه فاضلاب انجام نخواهد داد.
 • ریختن اسید در چاه فاضلاب: اسید یک ماده شیمیایی بسیار خطرناک است که بعد از ریختن آن داخل چاه، باعث انتشار گازها سمی و خطرناک می شود. این گازها نه تنها کشنده هستند بلکه اشتعال زا نیز می باشند و در حجم بالا سبب انفجار چاه فاضلاب می شوند.

این محصول به خوبی در آب ترکیب می شود و بر همین اساس استفاده از آن بسیار آسان است و فقط باید میزان دقیقی از آن برای مصرف را بدانید و نیاز به تبحر خاصی ندارد. مواد مغذی و در کودهای طبیعی بیشتر از کودهای شیمیایی می باشد اما امروزه با استفاده از دستگاه های پیشرفته این درصد را در کودهای شیمیایی افزایش داده اند.

کود اوره یک نوع کود شیمیایی است که دارای نیتروژن بسیار زیادی می باشد و در کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد. کود شیمیایی اوره به دو صورت جامد و یا قرصهای استوانه ای در بازار موجود هستند و با نام تجاری به فروش می رسند. اما نوع قرصی شکل آن دارای درصد بیشتری نیتروژن است و این موضوع باعث بالا بودن قیمت آن می باشد. در زمان استفاده از این کود باید به مواردی دقت کنید تا خاک و گیاه دچار آسیب نشوند و ما در ادامه در مورد آن به شما توضیح می دهیم.

 • اگر از کود اوره در حجم زیاد برای گیاه استفاده شود باعث از بین رفتن نیتروژن و ضعیف شدن خاک می شود بنابراین بهترین راه کمک و مشورت از افرادی است که در این زمینه آشنایی دارند.
 • زمانی که از کود اوره استفاده می کنید باید بلافاصله خاک آبیاری شود تا کود مورد نیاز جذب خاک گردد.
 • برای جذب بهتر کود اوره باید دمای خاک را در ابتدا بررسی کنید و بهتر است دمای خاک زیاد کم و یا بالا نباشد در این صورت جذب کود دچار مشکل می شود.

کود شیمیایی اوره پریل

همان طور که در بالا به آن اشاره کردیم کودهای شیمیایی دارای دو نوع هستند که نوع قرصی شکل آن به دلیل کاربرد بیشتری که دارد دارای قیمت مناسبتری می باشد و کود شیمیایی اوره پریل به دلیل حجم کمتری که می گیرد هزینه باربری و حمل و نقل آن کمتر محاسبه می شود.

طبق نظریه کارشناسان و طرفداران محیط زیست استفاده از کودهای شیمیایی اوره و  می تواند تا حد زیادی از تولید آلاینده های محیطی کاسته کند. در سالهای اخیر نوع دیگری از کود شیمیایی به عرضه شده که استفاده از آن بسیار راحت می باشد و همه افراد در صنعت کشاورزی می توانند از آن استفاده کنند. این کود به صورت محلول و اسپری مورد استفاده قرار می گیرد و عملکرد بهتری نسبت به انواع دیگر این کود دارد.

خط تولید کود شیمیایی اوره

برای استفاده از کود شیمیایی باید به محصولی که قرار است کشت کنید توجه کنید و سپس با توجه به آن کود مناسب را خریداری نمایید. خط تولید کود شیمیایی اوره در برخی از شهرهای کشور که دارای زمینهای وسیع برای کشاورزی هستند انجام می گیرد و این کار باعث کاهش هزینه باربری و انبارداری برای افراد می شود.

کود شیمیایی برای برخی از بسیار مفید است و برای برخی دیگر مضر می باشد از این رو شما می توانید با جست و جو در اینترنت و کمک گرفتن از افراد متخصص نوع کود مناسب برای گیاهان و درختان مزرعه خود اطلاع پیدا کنید. اوره با ترکیب در آب به سرعت جذب خاک می شود و تمام املاحهای مورد نیاز را به خاک وارد می کند. شما در زمان خرید با توجه به متراژ زمین خود می توانید اندازه لازم از کود را خریداری نمایید تا علاوه بر صرفه جویی در هزینه از انباشته شدن کود نیز جلوگیری شود.

خرید کود شیمیایی اوره

کودهای شیمیایی از ترکیب چند مدل مواد معدنی نظیر آمونیاک، نیتروژن، ویتامینهای مختلف استفاده می شود و در سالهای اخیر استفاده از این محصول بیشتر شده است. بهتر است برای خرید کود شیمیایی اوره به مراکز معتبر عرضه  کنند این محصول مراجعه کنید تا علاوه بر خرید جنس با کیفیت از قیمت مناسبتری برخوردار باشد. اگر در شهر شما محصولاتی نظیر گندم و جو کشت می شود نباید از استفاده کنید زیرا دارای طبیعت گرم است و هوای گرم آن منطقه باعث سوختن ریشه گیاه و در نتیجه عدم کشت و برداشت این دسته از محصولات می شود. از کودهای شیمیایی در تمام فصول سال می توان استفاده کرد و هیچ گونه ضرری برای رشد و نمو گیاهان نخواهد داشت.

کود شیمیایی اوره گرانول

نیتروژن ماده اصلی کودهای ازت می باشد و باعث رشد بیشتر گیاهان می شود و اگر این ماده در کودهای شیمیایی کم باشد باعث رنگ پریدگی و کیفیت پایین محصول نهایی می شود. کود شیمیایی اوره گرانول دارای درصد بالایی از نیتروژن است که می تواند باعث افزایش مواد مغذی در خاک شود و زمین را متاسب با گیاه دارای طبع مورد نیاز برای رشد نماید. شکل کود شیمیایی مانند تگرگهای درشت و به رنگ سفید است و از آمونیاک و کربن دی اکسید تهیه شده است. نیتروژن در هوا موجود می باشد اما گیاهان توانایی استفاده از آن را ندارند بنابراین باید به وسیله به آنها وارد شود تا به خوبی رشد پیدا کنند.

کود شیمیایی اوره قیمت

یکی از بهترین کودهای شیمیایی دارای اوره با درصد بسیار بالاست و هر چه میزان آن کمتر باشد قیمت کود شیمیایی اوره نیز کاهش می یابد و از کیفیت نهایی محصول می کاهد. نوعی از این محصول در بازار موجود است که با قابلیت حل شدن در آب می تواند تاثیر شگرفی در میزان کیفیت محصولات بگذارد و از همین جهت دارای قیمت بالاتری می باشد و بهتر است برای خرید آن به مراکز معتبر مراجعه نمایید. استفاده از کودهای شیمیایی در ایران به دلیل شرایط جغرافیایی گزینه بسیار مناسبی می باشد و این کودها در ایران به صورت فراوان قابل خریداری می باشد و نسبت به دارای قیمت مناسبتری می باشد.

کود شیمیایی اوره برای درخت گردو

کود شیمیایی به دلیل نداشتن خاصیت اسیدی و قلیایی گزینه بسیار مناسبی برای می باشد و می تواند ریشه و میده این درخت را تقویت کند. از دیگر ویژگیهای کود شیمیایی اوره برای این درخت می توان به قابلیت حل شدن زیاد این کود در آب اشاره کرد که باعث شده تولید کنندگان این محصول آن را در شکل اسپری و پودری تولید کنند تا برای درختانی مانند گردو و بادام مورد استفاده قرار گیرد. کودهای شیمیایی اوره که برای درخت گردو مصرف می شوند به دلیل غیر سمی بودن گزینه بسیار خوبی می باشد و دارای طرفداران بی شماری می باشد.

جایگزین کود شیمیایی اوره

استفاده از کودهای شیمیایی باعث تسریع رشد گیاهان می شود و اکثر کشاورزان به همین دلیل به دنبال جایگزین برای کود شیمیایی اوره نیستند اما برخی از فعالان محیط زیست سعی می کنند این افراد را به سمت استفاده از کنند تا ضرر کمتری به محیط زیست وارد شود.

استفاده از کودهای ارگانیک باعث قارچ کشی زمین می شود و همین موضوع می تواند نتیجه مطلوبی بر کیفیت محصول بگذارد. اما شما باید متناسب با نوع گیاه و محصولی که قرار است زیر کشت ببرید نوع کود مصرفی مناسب را انتخاب و سفارش دهید و اگر شما از نتیجه کار رضایت نداشتید می توانید با مراجعه به متخصصین کشاورزی با بررسی دقیق تر به مشکل زمین خود پی برده و مشکل را رفع نمایید.

ریختن کود شیمیایی در چاه فاضلاب

برای محافظت از چاه های آب در کشاورزی بهتر است بر روی آن سرپوش قرار دهید تا از ورود برخی ضایعات به آن جلوگیری شود. ریختن کود شیمیایی در چاه فاضلاب کاری اشتباه است و می تواند باعث گرفتگی لوله های چاه شود. شما می توانید کود شیمیایی و  را از این مجموعه در حجمهای بسیار بالا سفارش داده و با قیمت مناسب نسبت به دیگر مجموعه ها خریداری نمایید.

این مجموعه سالهاست که ارائه دهنده کود شیمیایی می باشد و توانسته با فروش آنلاین و با حذف واسطه ها مشتریان زیادی را به خود جذب نماید. شما با ثبت سفارش از این سایت بدون نگرانی و بدون اتلاف وقت محصول را در سریعترین زمان ممکن تحویل بگیرید. یکی از روش های فوق العاده عالی برای نفوذ پذیری بیشتر آب می باشد. البته این روش برای تمامی چاه ها و مشکلاتی از قیبل بالا زدن چاه آشپزخانه  جوابگو نیست و همه فاکورهای لازم باید بررسی شود.

 

نمایش بیشتر