اخبار جامعهکسب و کار ایرانی

شکایت از اجاره دهنده خودرو چگونه است؟

همانطور که هنگام مواجهه با کلاهبرداری های اینترنتی باید شکایت به پلیس فتا را مطرح کنید در زمان مواجهه با کلاهبرداری های شرکت های اجاره دهنده خودرو نیز باید شکایت از اجاره دهنده خودرو را نزد پلیس و دادگاه مطرح سازید. در صورت مواجهه با کلاهبرداری اجاره خودرو روش های قانونی مختلف بسیار زیادی به منظور طرح شکایت از اجاره دهنده خودرو وجود دارد.

در این شرایط باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و برای طرح شکایت خود از فرد کلاهبردار، شکواییه تنظیم نمایید. تمام مشخصات فردی که از ایشان شاکی هستید باید در شکواییه ذکر گردند. مشخصات مورد نیاز ممکن است شامل نام، نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن ایشان باشد. دفاتر خدمات قضایی موظف به بررسی شکواییه و ارجاع آن به دادسرا می باشند. شما می توانید برای تنظیم شکواییه در این زمینه به نحو احسنت با مشورت نمایید.

نحوه طرح شکایت از اجاره دهنده خودرو

آیا دچار کلاهبرداری توسط شرکت های اجاره دهنده خودرو شده اید و مال شما در معرض خطر قرار گرفته است؟ وقت آن فرا رسیده تا شکایت از اجاره دهنده خودرو را مطرح نمایید. برای این منظور باید شکواییه تنظیم کرد. پس از این که شکواییه در دادسرا مورد بررسی قرار گرفت و وقوع جرم اثبات شد، کیفرخواست صادر خواهد شد. برای صدور رای نهایی شکواییه به دادگاه ارجاع داده خواهد شد.

برای اثبات جرم، متهم و شاکیان باید به دادگاه مراجعه کرده و دلایل خود را ارائه دهند. بازپرس یا دادیار باید به بررسی ادله بپردازند و تحقیقات مقدماتی خود را آغاز نمایند. در صورتی که تحقیقات با موفقیت انجام شوند، اما جرم ثابت نگردد، حکم منع از تعقیب صادر خواهد شد. اما در صورت ثابت شدن جرم و اقرار متهم به کلاهبرداری اجاره خودرو کیفر خواست و پرونده به دادگاه ارجاع داده خواهند شد. در نهایت باید منتظر صدور حکم نهایی باشید.

How is a complaint against a car rental company?

شکایت از اجاره دهنده خودرو در چه دادگاهی باید بررسی شود؟

دادگاهی صلاحیت رسیدگی به شکایت از اجاره دهنده خودرو را دارد که در حوزه قضایی محل وقوع جرم قرار داشته باشد یا به عبارت دیگر دارای صلاحیت محلی باشد. دادگاه کیفری دو از لحاظ ذاتی صلاحیت رسیدگی به این جرائم را دارد. پس از این که پرونده به دادگاه ارسال شود، قاضی موظف خواهد بود جلسه دادرسی تشکیل دهد و از متهم و شاکی بخواهد تا در دادگاه حضور یابند. اظهارات برای بار دوم اخذ خواهند شد و پس از این که مورد بررسی قرار گرفتند و مدارک ارسالی توسط کارشناس ارزیابی شدند دادگاه حکم نهایی در رابطه با پرونده کلاهبرداری را صادر خواهد کرد.

در صورت اثبات جرم دادگاه متهم را به مجازات قانونی مقرر در قوانین تشدید مجازات مرتکبین ارتشا، اختلاس و کلاهبرداری محکوم خواهد کرد. بر اساس این قانون متهم علاوه بر بازگشت اصل مال به صاحب آن به یک تا هفت سال حبس و پرداخت جزای نقدی معادل مال اخذ شده محکوم می گردد.

مدارک مورد نیاز برای طرح این شکایت

در طرح شکایت از اجاره دهنده خودرو تمام مدارک و مستندات که بر حقانیت دلالت دارند را باید در صورت نیاز به دادسرا و دادگاه ارائه داد. تمامی این مدارک و مستندات باید همراه با لایحه دفاعیه ضمیمه پرونده شوند. به خاطر داشته باشید که با توجه به قانون برای اثبات دعوا می توان از موارد زیر استفاده کرد:

  • سند
  • اقرار
  • شهادت
  • قسامه و سوگند

لازم به ذکر است که علم و آگاهی قاضی در امور کیفری در پرونده های مختلف تاثیر قابل توجهی دارد. دریافت مشاوره خوب و مناسب با مسیر شکایت از وکلای حرفه ای نیز ادله و راهکارهای منطقی تری را به شما ارائه خواهد داد.

مدت زمان مورد نیاز برای رسیدگی به این شکایت

با توجه به اوضاع اقتصادی نامطلوب حاکم بر کشور و افزایش ارزش خودروهای داخلی و خارجی بیش از حد انتظار شاهد کلاهبرداری های متعدد در زمینه اجاره خودرو می باشیم. شکایت های بسیار زیادی نیز از اجاره دهنده خودرو در دادسراها و مراجع قضایی کشور مطرح شده اند. به طور معمول در دادسراها روزانه حجم زیادی از این دست شکایات ثبت می شوند. مراجع قضایی موظف به انجام تحقیقات کامل و جامع در زمینه این شکایات می باشند.

از این رو می توان عنوان کرد محاسبه زمان آغاز و اتمام مناسب با موضوع شکایت از اجاره دهنده خودرو به طور دقیق غیرقابل پیش بینی است. در صورتی که به انجام تحقیقات و کارشناسی های مختلف در طول این مراحل نیاز داشته باشیم، زمان رسیدگی به این شکایات تا حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت.حرفه ای ترین وکلای طلاق خوب کشور با توجه به پیچیدگی های موجود در امور قضایی و مسائل حقوقی تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا از مشخص کردن زمان نهایی پایان کار تا حد امکان خودداری کنند. کارشناسان و وکلای شاغل در حوزه شکایات کیفری مربوط به کلاهبرداریی، طلاق …با توجه به تجربه خود در پیگیری و انجام پرونده های مختلف قادر به ارائه بهترین و سریع ترین راهکار ممکن به شما خواهند بود.

مزایای استفاده از خدمات وکلا در زمینه شکایت از اجاره دهنده خودرو

وکلای دادگستری و مشاوران افرادی هستند که در زمینه مسائل حقوقی تجربه کافی کسب نموده اند. این افراد در زمینه رسیدگی به پرونده های حقوقی و کیفری از بینش، تخصص و آگاهی کامل برخوردار می باشند. وکلای حرفه ای در رابطه با موضوعات مربوط به کلاهبرداری ها قادر به رفع مشکلات موکلین خود هستند. وکلای باتجربه به مسائل حقوقی و کیفری دیدگاه و نگاه متفاوت دارند. گاهی ممکن است تصور کنید در تنظیم دادخواست و شکواییه تمام جوانب احتیاطی را رعایت کرده اید اما پس از مطالعه توسط وکیل حاذق در امور حقوقی و کیفری به تغییرات بنیادین نیاز داشته باشد.

مهمترین مزایای دریافت کمک از وکلای حرفه ای ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  • صرفه جویی در وقت و هزینه
  • دستیابی به نتایج دلخواه و مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن
  • رهایی از رفت و آمد متوالی، وقت گیر، چالش برانگیز و استرس زا به دادگاه
  • تامین و حفظ حقوق موکل در پروسه رسیدگی به دعاوی مربوط به قانون کار

کلام آخر

به منظور پیشگیری از کلاهبرداری ها و کاهش شکایت از اجاره دهنده خودرو قانون تمام شرکت های فعال در این زمینه را موظف کرده برای آغاز فعالیت خود به صورت رسمی مجوزهای مربوطه را دریافت نمایند. در صورتی که شرکت انتخابی شما  مجوز نداشته باشد احتمال گیر افتادن در دام کلاهبرداری ها برای شما وجود دارد. شرکت های معتبر فعال در این حوزه علاوه بر دفتر، وب سایت و اپلیکیشن معتبر نیز دارند.

قبل از مراجعه حضوری به این شرکت در تعریف کلاهبرداری اجاره خودرو آمده که هر عمل متقلبانه توسط موجر یا مستاجر خودرو که باعث ربوده شدن پول یا خودرو شود جرم است و می توان بر اساس قوانین موجود، آن را پیگیری کرد. در این مطلب شما را با ناگفته های کلاهبرداری اجاره خودرو آشنا می کنیم و به شما کمک خواهیم کرد که با راه های جلوگیری از وقوع این جرم آشنا شوید.

شما برای آگاهی از ارائه خدمات دادگاهی میتوانید به سایت vakilazma مراجعه فرمایید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و مشکل شما را حل کنند.

نمایش بیشتر