اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

کارخانه دستمال کاغذی چقدر سرمایه میخواد

از آنجایی که دستمال کاغذی از جمله کالاهای مصرفی در خانوار است، تولید و فروش آن می‌تواند به عنوان یک شغل پردرآمد معرفی شود. با اینکه این کسب و کار، از جمله سودآورترین فعالیت‌های اقتصادی شناخته می‌شود؛ اما راه‌اندازی خط تولید دستمال کاغذی کار چندانی ساده نیست.

فراهم آوردن سرمایه اولیه، کسب مجوزهای مختلف جهت ساخت سالن، شروع کار، خرید دستگاه‌ها، استخدام کارکنان، بازاریابی و فروش، همگی پروسه بسیار سختی هستند و نیاز به یک همراه با تجربه دارند که بتواند شما را در این مسیر کمک نماید.

کارمنتو به عنوان یک پلتفرم کسب و کار شما را از اولین مرحله که جذب سرمایه است تا زمان کسب مجوزها و در نهایت نحوه بازاریابی همراه می‌کند. اگر تمایل دارید از نحوه راه‌اندازی کارخانه تولید دستمال کاغذی مطلع شوید ما را همراهی کنید.

طرح تجاری راه اندازی خط تولید دستمال کاغذی

طبق آمار سالانه بیش از 160 هزار تن از انواع دستمال کاغذی در کشور مصرف می‌شود و از این رو تولید آن سرمایه‌گذاری مقرون به صرفه‌ای به نظر می‌رسد. در طرح توجیهی تولید محصولات سلولوزی متراژ زمین و سوله‌، تیراژ تولید، تعداد ماشین‌آلات، تعداد کارکنان و … دقیقاً مشخص شده. لازم به ذکر است بعد از دریافت جواز تأسیس موظف هستید که دقیقاً مطابق طرح توجیهی عمل کنید تا به مرحله‌ی دریافت مجوز بهره‌برداری و شروع کارتان برسید. در طرح توجیهی باید به صورت کامل نقشه سوله به انضمام تمام نکات و حداقل‌های وزارت بهداشت را مشخص نمایید. این طرح باید شامل هزینه ساخت و ساز کارگاه دستمال کاغذی، هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات، هزینه تعمیرات و نگهداری و .. باشد.

مشکلات تولید دستمال کاغذی

شناختن خطرات و مشکلات یک فعالیت اقتصادی این امکان را فراهم می‌کند که از قبل برای روبرویی با آن‌ها برنامه مدونی تنظیم کنیم و آماده مواجه با این مشکلات باشیم. در ادامه به مشکلاتی می‌پردازیم که به کمک یک مشاوره مطلع می‌توانید از آن‌ها عبور کرده و در مسیر سوددهی قرار بگیرید:

ریسک مالی بالا

بدیهی است که تولید و راه‌اندازی کارخانه دستمال کاغذی نیاز به یک سرمایه اولیه دارد. آماده نمودن مکان احداث کارخانه، خرید دستگاه‌های تولید، استخدام کارکنان، تبلیغات برای شروع کار و … همه هزینه‌های سرسام‌آوری دارند و اگر این سرمایه از مسیر وام تأمین شده باشد، شما را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد. شما هم می‌دانید که وقتی در یک مسیر سرمایه‌گذاری قدم می‌گذارید ممکن است در ابتدا نتوانید به آنچه در ذهن دارید برسید و تا مدت‌ها به اصطلاح بازاری‌ها از جیب بخورید؛ اما اگر از نظر سرمایه‌گذاری مالی تمام جوانب را بررسی کرده باشید می‌توانید تا شناخته شدن برندتان اوضاع را مدیریت کنید.

مراحل طولانی کسب مجوز

بد نیست بدانید که برای کسب مجوز راه اندازی تولیدی دستمال کاغذی، مسیری سخت در پیش دارید. در ابتدای راه باید مجوز تأسیس از اداره کل صنایع استان را دریافت نمایید. در ادامه مجوز نظارت بر مواد غذایی، مجوز اداره استاندارد و مجوز بهره‌برداری از اداره کل صنایع استان را برای شروع کار نیاز خواهید داشت. البته که اگر از مشاوران زبده در کارمنتو استفاده کنید می‌توانید این مسیر سخت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن پشت سر بگذارید؛ اما با این حال گرفتن مجوز برای شروع این کسب و کار از جمله موانع آن به شمار می‌آید.

عدم وجود استانداردهای ثابت

با اینکه در تمامی دنیا، تولیدکنندگان دستمال کاغذی، آن را در ابعاد ثابتی به فروش می‌رسانند اما در ایران هیچ استاندارد ثابتی برای این کار تدوین نشده است و از این رو ممکن است در ابتدای مسیر به مشکل بربخورید.

تامین مواد اولیه

جنگل های شمال تنها منابع تامین کننده چوب ایران هستند. از انجایی که خمیرکاغذ از چوب ساخته می‌شود و امروزه واردات چوب به ایران ممنوع است، تامین مواد اولیه کارخانه دستمال کاغذی با محدودیت‌هایی مواجه است.

مکان مناسب برای راه‌اندازی خط تولید دستمال کاغذی

از نظر جغرافیایی مهم نیست کارخانه تولید محصولات سلولوزی در کجا واقع شده باشد. مهم این است که مکان راه‌اندازی آن در جایی استراتژیک باشد که هم نیروی کار برای رفت و آمد به مشکل نخورند و هم امکان نقل و انتقال مواد اولیه و محصول تولید شده مقدور باشد. فاکتور دیگری که در زمینه مکان مناسب باید در نظر گرفته شود، وسعت فضا است. این فضا باید به قدری بزرگ باشد که بتوانید تمام دستگاه‌های مورد نیاز را با فاصله مناسب از هم نگهداری کنید. فضای کافی برای استراحت کارکنان فراهم باشد و دفتر امور اداری و مالی کارخانه در محل آن جاسازی شده باشد. حال با توجه به تعداد پرسنل و دستگاه‌های خریداری شده باید یک سوله مناسب بیابید و خط تولید خود را راه‌اندازی نمایید. با توجه به مطالب فوق می‌توان گفت فضای مورد نظر باید تقریبا 2۰۰۰ مترمربع زمین با 340 متر زیر بنا داشته باشد. این فضا برای تولید 200 تن دستمال کاغذی در سال کفایت می‌کند.

دستگاه‌های تولید دستمال کاغذی

تولید محصولات سلولوزی فرایندی کاملاً مکانیزه است و این دستگاه‌آلات هستند که از صفر تا صد این پروسه را انجام می‌دهند. بد نیست بدانید که بعد از تولید خمیر کاغذی که خود پروسه‌ای کاملاً مجزا است، این ماده اولیه در دستگاه قرار داده می‌شود تا دستمال کاغذی تولید شود. دستگاه‌های تولیدی دستمال کاغذی از نظر نوع محصولات به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

 • دستگاه تولید دستمال‌ کاغذی جعبه‌ای
 • دستگاه تولید دستمال‌های کاغذی رولی
 • دستگاه تولید دستمال توالت و حوله‌ای کاغذی
 • دستگاه تولید دستمال‌های کاغذی سفره‌ای
 • دستگاه تولید دستمال‌های کاغذی جیبی

در ادامه به بررسی دستگاه‌هایی می‌پردازیم که برای خط تولید خود باید خریداری کنید:

دستگاه پرس

خمیرکاغذ روی سیلندرهایی قرار داده می‌شود و تحت فشار، پرس می‌شوند. در این مرحله خمیرکاغذ به قدری فشرده می‌شود که تنها 5 درصد از رطوبت خود را نگه می‌دارد و در نهایت بعد از خشک شدن آماده برش می‌شود. این مرحله در تولید همه دستمال‌های کاغذی یکسان است؛ اما از این به بعد دستگاه‌ها بسته به نوع برشی که دارند متفاوت خواهند شد.

دستگاه برش دستمال کاغذی

دستمال کاغذی‌های خشک شده باید در قطعات و انواع مختلف برش داده شوند. این عملکرد توسط دستگاه برش انجام می‌شود. دستگاه‌های اتوماتیک این توانایی را دارند که با سرعت بالا 57 قطعه دستمال کاغذی یک کانال را در یک دقیقه برش بزنند. در ضمن این دستگاه تطابق کامل با دستگاه‌های تاکننده دستمال را دارد.

دستگاه جعبه زن دستمال کاغذی جعبه‌ای

حتماً متوجه شده‌اید که وقتی یک دستمال کاغذی را از جعبه خارج می‌کنید، به صورت اتوماتیک دستمال بعدی خارج می‌شود. این عملکرد توسط دستگاه جعبه زن انجام می‌گیرد. این دستگاه دستمال کاغذی‌های برش داده شده را به صورت دنباله‌دار روی هم قرار می‌دهد. این دستگاه بسته به تمایل تولیدکننده قادر است دستمال‌ها را به صورت ساده یا برجسته تولید کند.

دستگاه بسته‌بندی کارتنی دستمال کاغذی

برای بسته‌بندی اتوماتیک انواع مدل‌های دستمال کاغذی نیاز است که فرایند بسته‌بندی نیز اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام گیرد. از این نظر این دستگاه با انجام پروسه انتقال دستمال‌های کاغذی، ﺑﺎز ﮐردن جعبه، قرار دادن دستمال‌ها، ﭼﺎپ دسته‌ای، اسپری چسب و آب‌بندی جعبه به این فرایند خاتمه می‌دهد.

دستگاه اتوماتیک تولید دستمال کاغذی

اگر بخواهید پروسه تولید شما کاملاً اتوماتیک و بدون دخالت دست انجام شود می‌توانید خط تولید اتوماتیک دستمال کاغذی را یکجا خریداری کنید. این خط تولید شامل یک دستگاه جعبه زن اتوماتیک، دستگاه برش دستمال کاغذی، دستگاه بسته‌بندی جعبه‌ای دستمال کاغذی و دستگاه بسته‌بندی دستمال کاغذی می‌شود.

همگی این دستگاه‌ها به هم متصل شده و به کمک یک سیستم کنترل‌گر مرکزی که به کامپیوتر متصل می‌شود، قابل کنترل هستند. استفاده از این دستگاه با کاهش هزینه های نیروی انسانی همراه است. در ضمن این مدل دارای ﻣوﺗور ﺳروو، سیستم برنامه‌ریزی ﭘﯽ‌ال‌ﺳﯽ ﺑﺎ صفحه لمسی و صفحه‌نمایشی است که استفاده از دستگاه را آسان می‌نماید. این دستگاه دارای ردیابی چشمی فوتوسلی اتوماتیک است که جعبه‌های خالی را تشخیص می‌دهد و همین امر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک خواهد کرد.

هزینه‌های اولیه خط تولید دستمال کاغذی

به صورت کلی برای شروع کار به سرمایه ثابتی در حدود 300 میلیون تومان نیاز خواهید داشت. این میزان سرمایه اولیه شامل خرید دستگاه‌های ساده است و دستگاه اتوماتیک تولید دستمال کاغذی را شامل نمی‌شود. این هزینه ثابت شامل موارد زیر خواهد بود و با این میزان سرمایه می‌توانید در مدت 6 سال بازگشت سرمایه را تجربه کنید.

 1. خرید یا اجاره زمین
 2. ساخت سالن زیر نظر اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی
 3. ساخت انبار
 4. تعبیه تأسیسات اداری و نگهبانی
 5. خرید دستگاه‌های خط تولید
 6. استخدام کارکنان و کارگران
 7. هزینه‌های مربوط به دریافت مجوز

هزینه‌های خرید زمین و ساخت زیربنا بسته به محل احداث کاملاً متفاوت است؛ اما هزینه خرید دستگاه‌های تولید تیشو را می‌توان بین 20 تا 60 میلیون برآورد کرد. این تفاوت بسته به کارکرد دستگاه و ظرفیت تولید آن‌ها است. هزینه خرید دستگاه اتوماتیک حدود 250 میلیون خواهد بود.  هزینه مربوط به دریافت مجوز بیش از یک میلیون تومان برآورد می‌شود. استخدام کارکنان نیز بسته به قوانین وزارت کار انجام می‌گیرید.

بدیهی است که برای شروع کار نیاز به سرمایه‌گذاری بالایی دارید اما به دلیل پرمصرف بودن دستمال کاغذی، سرمایه اولیه در کوتاه مدت بازگشته و کارخانه به سود می‌رسد.

هزینه‌های ثابت یک خط تولید دستمال کاغذی

هر کسب و کار و تولیدی، یک سری هزینه‌های ثابت دارد که باید از درآمد کارخانه وصول شود. به این هزینه‌ها در حسابداری، هزینه‌های سربار یا در گردش گفته می‌شود. برای یک کارخانه تولید انواع دستمال کاغذی باید 573 میلیون را در نظر داشته باشید.

این مقدار با در نظر گرفتن سالانه 30% تورم محاسبه شده است. در پروسه تولید مهم‌ترین هزینه ثابت مربوط به تهیه مواد اولیه می‌شود. خمیر کاغذ به عنوان اصلی‌ترین ماده اولیه تولید این محصول به شمار می‌آید و باید به صورت مداوم به کارخانه تزریق شود. از دیگر هزینه‌های ثابت، هزینه‌های مربوط به نگهداری از دستگاه‌ها، حقوق و مزایای کارکنان و هزینه‌های جاری تولید شامل قبض آب و برق و … می‌شود.

مراحل اخذ مجوز تأسیس خط تولید دستمال کاغذی

قبلاً گفته بودیم که مراحل دریافت مجوز کارخانه دستمال کاغذی پیچیده است. برای دریافت این مجوزها مسیر زیر باید طی شود:

دریافت جواز تأسیس از اداره کل صنایع استان

برای کسب جواز تأسیس باید در ابتدا به سامانه بهین یاب مراجعه کرده و بعد از پر کردن فرم و بارگذاری اطلاعات منتظر بمانید که بعد از بررسی و تطبیق مستندات، تأییدیه مورد نظر از طرف سازمان صنعت، معدن و تجارت استان صادر شود. در انتها بعد از پرداخت حقوق دولتی و ارسال فیش مجوز تأسیس صادر می‌شود.

خرید و یا اجاره زمین

برای خرید زمین ابتدا مکان‌یابی نمایید تا مکان مد نظر به تمام تاسیسات شهری دسترسی داشته باشد تا بتوانید بعد از احداث سالن از اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشت تأییدیه بگیرید. در ضمن تخصیص زمین صنعتی در شهرک های صنعتی به نرخ مصوب دولتی با پرداخت تنها ۳۰ درصد نقد و ۷۰ درصد اقساط ۳۶ ماه (برای هر سه ماه یک قسط) برای شما مقدور است.

ساخت سالن تولید زیر نظر اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی

اداره نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی حداقل‌هایی را برای ساختن کارگاه تولیدی تعیین نموده است. در این استانداردها ویژگی‌های سالن تولیدی، سالن بسته‌بندی و انبارها تعیین شده است. استانداردها شامل درها، پنجره‌ها، کف، دیوارها، سقف و پله‌ها می‌شود. از ملزومات این مقررات وجود آب قابل استفاده، روشنایی استاندارد، وجود سیستم تهویه، وجود سیستم تخلیه زباله و ضایعات، سیستم شستشو، ضدعفونی و گندزدایی هستند. در یک کارگاه تولیدی که زیر نظر اداره نظارت ساخته می‌شود، شرایط فنی و بهداشتی قسمت‌های رفاهی نیز در نظر گرفته شده است و اصول بهداشت فردی کارکنان در آن تبیین شده است. در نتیجه شما ملزم هستید سالن انبار، تاسیسات کارگری و آزمایشگاهی و تاسیسات اداری و نگهبانی را مطابق با این استانداردها بسازید.

دریافت مجوز بهره‌برداری از اداره کل صنایع استان

بعد از ارائه طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی، ساخت سالن و نصب دیگر تجهیزات، در سامانه بهین یاب برای دریافت مجوز بهره‌برداری پرونده تشکیل می‌دهید. یک سری مدارک اعم از تصویر کپی کارت ملی مدیرعامل، تصویر کلیه مدارک شرکت جهت اشخاص حقوقی، اسناد مالکیت زمین محل استقرار یا اجاره، اعتبار جواز تأسیس، تصویر پایان کار ساختمانی، کپی از قرارداد خرید امتیازهای آب و برق، اصل و فتوکپی فاکتور خرید ماشین‌آلات، فاکتور خرید مواد اولیه، فاکتور خرید و اجرای سوله، ارائه اطلاعات کارکنان کارخانه از طریق فایل EXCEL، ارائه پاسخ استعلام‌های مربوطه، رسید پرداخت هزینه صدور پروانه بهره‌برداری و در نهایت رسید پرداخت هزینه تمبر بانکی بارگذاری می‌شود.

بعد از این که این تقاضا توسط سازمان بررسی شود، کارشناسان از واحد تولیدی بازدید می‌نمایند. در صورتی که بین واقعیت و موارد ارسال شده تطابق وجود داشته باشد از سازمان‌های ذی‌ربط استعلام به عمل آمده و در نهایت پروانه بهره‌برداری صادر می‌شود.

دریافت مجوز نظارت بر مواد غذایی (تأسیس و بهره‌برداری، پروانه ساخت برای هر محصول)

بعد از گرفتن پروانه بهره‌برداری برای شروع کار باید پروانه ساخت دریافت کنید که این پروانه روی بسته‌بندی محصولات درج می‌شود. از این رو برای تولید یک محصول بهداشتی این مراحل را باید طی کنید. برای دریافت مجوز نظارت بر مواد غذایی پروسه دشوار دیگری در پیش دارید. برای این کار باید درخواست كتبی خود را به انضمام تصویر پشت و رو برابر اصل شده پروانه بهره‌برداری اداره صنایع، تكمیل شده فرم وضعیت و امکانات ساختمانی واحد تولیدی، فهرست لوازم و تجهیزات خط تولید و آزمایشگاه، نقشه كامل ساختمان در مقیاس 200/1 و پلان و موقعیت ممهور به مهر نظام مهندسی، اساسنامه، اظهارنامه، آگهی تأسیس و آخرین تغییرات هیات مدیره برای واحدهایی كه به ‌صورت شركت تأسیس شده‌اند را به معاونت غذا و دارو ارسال نمایید. در انتها بعد از واریز مبلغ 8.490.000 ریال از طریق دستگاه POS موجود در معاونت می‌توانید مجوز را دریافت نمایید.

دریافت مجوز اداره استاندارد (مهر استاندارد برای هر محصول)

دریافت مهر استاندارد آخرین گام برای دریافت مجوزها و شروع تولید است. برای این کار در ابتدا باید به سایت isom.isiri.gov.ir وارد شوید و مدارک زیر را بارگذاری نمایید:

 • فرم درخواست ایمیل
 •  شماره همراه به نام مدیرعامل شرکت
 •  تصویر برابر اصل جواز تأسیس یا پروانه بهره‌برداری واحد يا كارگاه توليدی
 •  تصوير آگهی ثبت شرکت و آخرین تغییرات آن
 •  تصویر کارت ملی و شناسنامه مدیرعامل
 •  تصویر آگهی رسمی ثبت علامت تجاری در روزنامه رسمی و تکمیل فرم علامت تجاری
 • تصویر پرسشنامه فنی
 • اطلاعات آزمایشگاه واحد تولید
 • گواهی‌نامه معتبر تأیید صلاحیت مسئول کنترل کیفیت
 •  مدارک مبنی بر اخذ ایران کد
 •  تصویر فیش واریزی سامانه

اما کار به این جا ختم نمی‌شود و برای ادامه مسیر باید به سازمان استاندارد استان مراجعه کنید و بعد از ارائه درخواست کتبی، فرم‌های مربوطه را پر کنید و مجوز تولید آزمایشی و محدود کالا را دریافت کنید.

در این مراجعه به شما قوانین استاندارد ملی مرتبط با تولید دستمال کاغذی داده می‌شود و شما باید محصول را با رعایت موارد مندرج تولید کنید. شما موظف هستید که کنترل کیفی خود را به سازمان استاندارد استانتان معرفی کنید. بعد از تأیید صلاحیت، شخص برای گذراندن دوره‌های آموزشی، مجوز دریافت می‌کند. داشتن گواهی مالکیت ثبت برند، ایجاد آزمایشگاه کنترل کیفیت و تدوین نظامنامه کنترل کیفیت از مراحل دیگر دریافت نشان استاندارد ایران است.

مشاوره راه‌اندازی خط تولید دستمال کاغذی با کارمنتو

حتی اگر نگاهی گذرا به متن بالا بیاندازید متوجه دشواری مسیری که قرار است در آن قدم بگذارید خواهید شد. راه‌اندازی خط تولید دستمال کاغذی شاید فعالیت اقتصادی پرسودی باشد اما در ابتدای راه برای دریافت مجوزهای لازم نیاز به یک همراه مطمئن دارید. پلتفرم کارمنتو این امکان و تجربه را دارد که شما را از بدو شروع به کار تا زمان دریافت مجوزها و در نهایت بازاریابی و فروش محصولاتتان کمک کند.

شما می‌توانید مشاوره‌های لازم در مورد نحوه سرمایه‌گذاری و خرید دستگاه‌ها را از ما درخواست کنید. این مجموعه از تمام زیرساخت‌های خود برای کوتاه کردن مدت زمان دریافت مجوزها استفاده خواهد کرد. در ضمن اگر سؤال یا مشکلی در بازاریابی و فروش دستمال کاغذی تولیدی خود داشتید می‌توانید از مشاوره کارمعرفی طرح
هدف از تهیه طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی برآورد هزینه های لازم برای راه اندازی کارگاه تولید دستمال کاغذی در سال 99 است , اطلاعات مهمی که در طرح محاسبه شده اند شامل  سود فروش دستمال کاغذی , درامد کارگاه تولید دستمال کاغذی ,لیست مواد اولیه تولید دستمال کاغذی  به همراه قیمت آنها, لیست دستگاه تولید دستمال کاغذی و هزینه احداث کارخانه تولید دستمال کاغذی و همچنین اطلاعات مالی دیگری که در آشنایی با این حرفه بسیار به شما کمک می کند.

دستمال کاغذی
دستمال کاغذی یک نوع کاغذ بسیار سبک است که از خمیر کاغذ تهیه می شود.دستمال کاغذی را می توان از نظر کیفیت, میزان جذب , وزن, ضخامت , روشن بودن رنگ دستمال و … دسته بندی کرد.

روش تولید دستمال کاغذی
1-    رولهای کاغذ مصرفی ابتدا توسط دستگاه رول پیچی و پرفراژ به عرض 22 سانتیمتر برش خورده و به ابعاد 6/21 سانتیمتر پرفراژ می گردند.
2-    رول پیچی : در مرحله بعدی محصول به دور استوانه مقوایی مخصوص رول پیچی می گردد.
3-     بسته بندی : پس از رول پیچی هر دو رول محصول در کیسه های پلی اتیلنی قرار گرفته سپس مقداری از این کیسه ها درون کارتن مقوایی بسته بندی نهایی و به انبار محصول منتقل می گردد.

اهمیت استفاده از دستمال کاغذی
با توجه به شرایط زندگی های امروزی اهمیت رعایت بهداشت و موارد بهداشتی دیگر بر کسی پوشیده نیست , وقتی صحبت از بهداشت باشد دستمال کاغذی از اصلی ترین محصولاتی است که می توان مد نظر داشت , همه ما دستمال را روزانه استفاده می کنیم و بسیار پر کاربرد است  به همین خاطر صرف هزینه و وقت برای تولید و بالا بردن کیفیت می تواند مهم و ضروری باشد و عاملی  جهت ایجاد اشتغاد و درآمد زایی در کشور باشد.

موارد مصرف دستمال کاغذی
1.    دستمال کاغذی بهداشتی
2.    رول های کاغذی توالت
دستمال کاغذی بهداشتی برای مصارف زیادی استفاده می شود که معمولاً برای استفاده شخصی به عنوان دستمال صورت (دستمال کاغذی) ، دستمال سفره ، دستمال توالت و …  است.

خلاصه گزارش طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی در سال 99

1-عنوان فعاليت: تولید دستمال کاغذی
2-ظرفيت : 200 تن
3-مجري طرح:
4-محل اجرا :
5-اشتغال طرح : 10نفر
6-سرمايه ثابت طرح : 13208.23میلیون ریال- معادل یک میلیارد و سیصد و بیست میلیون تومان
7-سرمايه در گردش : 6571.31میلیون ریال- معادل ششصد و پنحجاه و هفت میلیون تومان
8-سرمايه گذاري کل طرح : 19779.54میلیون ریال-معادل یک میلیارد و نهصد و هفتادو هفت میلیون تومان
9-ميزان زمين طرح : 2000متر مربع
10-ميزان زمين بنا : 340متر
11-ميزان تسهيلات مورد نياز : 13181.99میلیون ریال-معادل یک میلیارد و سیصد و هیجده میلیون تومان
12-نوع تسهيلات : وام 5 ساله
13-نقطه سربه سر : 54.72%
14-مدت برگشت سرمايه : 6سال
15-نرخ بازدهي سرمايه : 43%
16-تورم : 30%

فهرست مطالب موجود در تولید دستمال کاغذی نگارش سال 99:

برآورد زمین  یا مکان مناسب برای طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز کارگاه تولید دستمال کاغذی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

آسان |آشنایی |تولید دستمال کاغذی در خانه

برآورد تجهیزات لازم برای طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

طرح توجیهی دستمال کاغذی

آیا  قصد سرمایه گذاری در یک شغل جدید را دارید ؟
بهتر است برای سرمایه گذاری بدنبال شغلی باشید که از بازار خوبی برخوردار باشد , تولید دستمال کاغذی جز مشاغلی است که امروزه بسیار مورد تقاضا است و در همه جا مورد مصرف قرار می گیرد , کسب و کار تولید دستمال کاغذی یک تجارت سودآور در مقیاس کوچک است که با سرمایه گذاری کم می توان به  بازده خوبی دست یافت .

معرفی طرح
هدف از تهیه طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی برآورد هزینه های لازم برای راه اندازی کارگاه تولید دستمال کاغذی در سال 1400 است , اطلاعات مهمی که در طرح محاسبه شده اند شامل  سود فروش دستمال کاغذی , درامد کارگاه تولید دستمال کاغذی ,لیست مواد اولیه تولید دستمال کاغذی  به همراه قیمت آنها, لیست دستگاه تولید دستمال کاغذی و هزینه احداث کارخانه تولید دستمال کاغذی و همچنین اطلاعات مالی دیگری که در آشنایی با این حرفه بسیار به شما کمک می کند.این طرح بر اساس قیمت ها و هزینه های سال 1400 نگارش شده است و می تواند راهنمای مناسبی برای افرادی باشد که قصد سرمایه گذاری در این کار را دارند و یا همچنینن می توانید برای گرفتن مجوز تولید دستمال کاغذی و همچنین  گرفتن وام و تسهیلات تولید دستمال کاغذی هم از این طرح استفاده کنید.

همانطور که می دانید تقاضای دستمال کاغذی بسیار افزایش یافته است ، اگر محصول تولیدی کیفیت و بسته بندی خوبی داشته باشد می تواند سرمایه گذاری امنی برای کارآفرینان و سرمایه گذاران باشد, زیرا تقاضا در این مورد روز به روز در حال افزایش است .

کسب و کار تولید دستمال کاغذی
دستمال کاغذی یک تکه دستمال از جنس کاغذی است که برای تمیز کردن دست یا صورت استفاده می شود ، جاذب ، بهداشتی و کوچک هستند. دستمال کاغذی به طور گسترده ای در رستوران ها ، مهمانی ها ، سالن های زیبایی ، خانه ها و ادارات استفاده می شود. با افزایش فرهنگ غذاهای فست فود و تأثیرگذاری بر عادات غذاخوری ما ، تقاضا برای دستمال کاغذی به طور پیوسته افزایش یافته است.

معرفی محصول :
دستمال کاغذی یک کسب و کار در مقیاس کوچک است که می توان با سرمایه گذاری کم هم کار را شروع کرد , راه اندازی این کسب و کار به نیروی انسانی زیاد و ماشین آلات پیچیده نیاز ندارد .
برای شروع باید اندازه مناسب را برای تولید انتخاب کنید و تمرکز بر بازخورد مشتریان باعث بهبود فروش شما می شود  می تواند سودآور باشد , کسب و کار تولید دستمال کاغذی را می توان با نیروی نیمه ماهر با مواد اولیه و سرمایه کمتر آغاز کرد .

 

آیا طرح تولید دستمال کاغذی مناسب است ؟
و چگونه بفهمیم که یک کار برای سرمایه گذاری مناسب است یا خیر؟

زمانی که شما تصمیم می گیرید وارد یک حرفه جدید بشوید و کار جدید را شروع کنید مهم است که از آینده آن طرح چشم انداز درستی داشته باشد و مطمئن باشید که سرمایه گذاری درستی انجام می دهید .  همچنین ان مهم است که بدانید این ایده سودآور است، نیروی مکار ماهر و مختضض آن در در موقعیت مکانی شما در دسترس است و و بازار فروش خوبی دارد و مختص به زمان و فصل خاصی نیست و  از همه مهم تر  لازم است که مطمئن بشوید که مواداولیه آن همیشه در دسترس است ,  در این این صورت می تواند به مراحل بعدی پروژه که مرحله اجرایی است فکر کنید.

درامد کارگاه تولید دستمال کاغذی
درامد کارگاه تولید دستمال کاغذی  بستگی به ظرفیت تولید و تنوع محصولات تولیدی شما دارد , طبق آخرین آمار موجود سالانه بیش از 160 هزار تن دستمال کاغذی در کشور تولید و مصرف می شود. حال اگر شما هم برنامه دقیقی برای  تولید دستمال کاغذی، داشته باشید مسلما می توانید به درآمد مناسبی برسید , تولید دستمال کاغذی  به دانش و مهارت خاصی نیاز ندارد؛ زیرا ماده اولیه که همان کاغذ تیشو می‌باشد، دستخوش تغییرات آنچنانی نمی‌گردد و فقط در اندازه‌های استاندارد برش خورده و بسته‌بندی می‌شود. فقط کافیست بسته بندی مناسب و شکلیلی داشته باشد و همچنین  از مواد اولیه تولید دستمال کاغذی با کیفیتی استفاده کنید که بتوانید جایگاه مناسبی در بین سایر رقبا پیدا کنید.

دستگاه تولید دستمال کاغذی یکی از دستگاه هایی می باشد که در انواع خط تولیدهای انبوه دستمال کاغذی نقش دارد.

مجوز تولید دستمال کاغذی
اخذ مجوز تولید  برای کسب و کارهای مختلف با توجه به  ثبت شرکت و پروانه‌ی کسب واحدهای تجاری متفاوت است , اولین مرحله‌ی قانونی در فرآیند اخذ مجوز تولید، اجازه گرفتن برای احداث واحد تولیدی است که به آن جواز تاسیس گفته می‌شود؛ یعنی بدون این‌که سوله‌ای بخرید و تجهیزاتی تهیه کنید، طرح توجیهی می‌نویسید و آن را به نهاد مربوطه ارائه می‌کنید تا بررسی کنند و در صورت تأیید برای خرید زمین و سوله و ماشین‌آلات و … اقدام کنید.

در طرح توجیهی متراژ سوله‌ و تعداد نفرات و تیراژ تولید و تعداد ماشین‌آلات و … دقیقاً مشخص شده است و برمبنای آن‌ها نوع فعالیت و میزان آلایندگی کارتان مشخص می‌شود، ضمنا‍ً بعد از دریافت جواز تأسیس موظف هستید که دقیقاً مطابق طرح توجیهی عمل کنید تا به مرحله‌ی بهره‌برداری و شروع کارتان برسید.

نهاد صادرکننده‌ی جواز تأسیس کجاست؟

این موضوع دقیقاً به نوع فعالیت شما بستگی دارد؛ بیشتر طرح‌های تولیدی با وزارت صنعت و معدن و تجارت سر و کار دارند اما مثلاً برای محصولات کشاورزی باید از طریق وزارت جهاد و کشاورزی و برای مصنوعات دستی از طریق وزارت صنایع دستی و گردشگری اقدام کنید.
گاهی ممگن است که برای گرفتن مجوز نیاز باشد به چند وزارت خانه مراجعه کنید تا بتوانید مجوزهای قانونی را برای شروع کار خود بگیرید.

خلاصه گزارش:

1-عنوان فعاليت: تولید دستمال کاغذی
2-ظرفيت : 500 تن در سال
3-مجري طرح:
4-محل اجرا :
5-اشتغال طرح : 8نفر
6-سرمايه ثابت طرح : 29125.07میلیون ریال معادل دو میلیارد و نهصد و دوازده میلیون و پانصد و هفت هزارتومان
7-سرمايه در گردش : 28195.07میلیون ریال معادل دو میلیارد و هشتصد و نوزده میلیون و پانصد و هفت هزارتومان
8-سرمايه گذاري کل طرح : 57320.14میلیون ریال معادل پنج میلیارد و هفتصد و سی و دو میلیون و چهارده هزارتومان
9-ميزان زمين طرح : 2000متر مربع
10-ميزان زمين بنا : 400متر
11-ميزان تسهيلات مورد نياز : 45856.12میلیون ریال معادل چهار میلیارد و پانصد و هشتاد و پنج میلیون و ششصد و دوازده هزارتومان
12-نوع تسهيلات : وام 5 ساله
13-نقطه سربه سر : 37.85%
14-مدت برگشت سرمايه : 4 سال
15-نرخ بازدهي سرمايه : 30.06%
16-تورم : 30 %
16-نرخ تنزیل : 25%

فهرست مطالب موجود در تولید دستمال کاغذی نگارش سال 1400:

برآورد زمین  یا مکان مناسب برای طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی
برآورد محوطه سازی های لازم
برآورد هزینه ساخت و ساز کارگاه تولید دستمال کاغذی
برآورد هزینه خرید و لیست ماشین آلات و تجهیزات
برآورد تاسیسات عمومی و تجهیزات (تاسیسات)
برآورد وسایل حمل و نقل

 

برآورد تجهیزات لازم برای طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی
برآورد آب ،برق ،سوخت مصرفی
برآورد هزینه تعمیرات ونگهداری
برآورد حقوق و دستمزد نیروی انسانی

 

برآورد هزینه ثابت
برآورد هزینه های سرمایه ای
برآورد هزینه قبل از بهره برداری
برآورد سرمایه در گردش
برآورد نحوه سرمایه گذاری کل طرح توجیهی تولید دستمال کاغذی
برآورد هزینه استهلاک پس از اجرای توسعه :
برآورد هزینه تولید سالیانه

 

برآورد قیمت تمام شده
قیمت فروش
درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد سود و زیان ویژه
برآورد سرمایه ثابت سرانه
برآورد کل سرمایه گذاری سرانه
برآورد نرخ بازدهی سرمایه
برآورد دوره برگشت سرمایه
برآورد درصد فروش در نقطه سربه سر
برآورد ارزش افزوده خالص و نا خالص و نسبت های آن

 

 

نمایش بیشتر