اخبار بین المللیکسب و کار ایرانی

ویزای تحصیلی کانادا: نحوه مدیریت مالی برای دانشجویان بین‌المللی

یکی از اساسی‌ترین شرایط برای ویزای تحصیلی کانادا، اثبات تمکن مالی است. به عنوان یک دانشجوی بین المللی، باید نشان دهید که توانایی مالی نه تنها برای پوشش شهریه دانشگاه بلکه هزینه‌های زندگی خود را در طول مدت اقامت خود در کانادا دارید. چگونگی پیش‌بینی آینده مهاجرت دانشجویی به کانادا  و تأثیر آن بر زندگی حرفه‌ای شما . دانشجویان بین‌المللی آینده ممکن است در انتخاب روش صحیح برای اثبات تمکن مالی ویزای دانشجویی کانادا دچار مشکل شوند.

تیم ما (موسسه حامی مهاجر) توسط یک مشاور مهاجرت که با فرمت‌های اثبات وجوه پذیرفته شده IRCC آشنا است هدایت می‌شود. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا بهترین روش اثبات تمکن مالی را برای شرایط منحصر به‌فرد خود انتخاب کنید. همین امروز با ما تماس بگیرید.   برای گرفتن ویزا نشان دادن صورت حساب بانکی مناسب بسیار مهم است، چرا که اکثر مواقع ریجکت یا تایید ویزا به همین دلیل اتفاق می‌افتد.

اثبات وجوه یا صورت حساب بانکی برای دریافت مجوز

هنگامی که می‌خواهید در کانادا تحصیل کنید، صورت حساب بانکی یا گواهی سرمایه مهم‌ترین مدرک است. در نامه بانکی باید یک سال هزینه تحصیل و هزینه‌های زندگی را نشان دهید. اثبات تمکن مالی تضمینی است مبنی بر اینکه شما به اندازه کافی برای پرداخت هزینه‌های تحصیل و هزینه‌های زندگی حین تحصیل در این کشور صلاحیت دارید. برای دریافت مجوز تحصیل کانادا باید حداقل 4 ماه صورتحساب مالی داشته باشید. اغلب در ذهن دانشجویان سوال‌هایی مانند این که برای وجوه واقعی چقدر باید باشد یا چه مقدار مدرک برای وجوه باید نشان بدهم، وجود دارد. اگر از یک فرمول پیروی کنید، این امر مهم می‌تواند کمی آسان باشد.

فرمول نشان دادن نامه بانک برای ویزای دانشجویی کانادا

معمولا موارد مربوط به پول شامل ۲ بخش است. اعتبار و بدهی. اعتبار می‌تواند حقوق، هدیه، فروش و غیره باشد. از سوی دیگر بدهی هزینه‌هایی است که با خرید، خواروبار و یا بسیاری چیزهای دیگر روی می‌دهد. در صورت حساب بانک نیز یک منبع اعتباری و یک منبع بدهی وجود دارد. منبع اعتبار شامل دو بخش بورس تحصیلی و کل صندوق است. اینها منابع ورودی پول هستند. از سوی دیگر، منبع بدهکار نیز دارای دو بخش است: هزینه‌های شهریه، سایر هزینه‌ها و هزینه زندگی.

بنابراین فرمول این است که اعتبار شما همیشه باید بیشتر از بدهی باشد. به عنوان مثال، اگر شهریه و هزینه‌های زندگی 20000 دلار در سال است، باید ثابت کنید که دارایی شما بیشتر از بدهی و منبع درآمد شما بیشتر از مخارج است. دولت کانادا دارایی‌های نقدی را به عنوان سرمایه ترجیح می‌دهد. دارایی ها معمولا دو نوع هستند. جاری و ثابت. دارایی‌های نقدی آنهایی هستند که می‌توانند در هر زمان یا در هر شرایط اضطراری در دسترس باشند. مانند صورت‌حساب بانکی، سرمایه‌گذاری تجاری سهام یا هر اوراق قرضه. با این حال، دارایی‌های ثابت آنهایی هستند که نمی‌توانید فورا از آنها پول دریافت کنید. مانند زمین یا طلا. گرفتن پول از این منبع زمان می‌برد.

چه مدارکی برای اثبات تمکن مالی پذیرفته می شود؟

IRCC مدارک زیر را به عنوان مدرک حمایت مالی برای ویزای تحصیلی کانادا می پذیرد. هر مدرک ویزای دانشجویی که در زیر ذکر شده است دارای شرایط منحصر به فردی است و دانشجویان باید قبل از ارائه این مدارک به عنوان مدرکی مبنی بر تمکن مالی، هر یک از الزامات را کاملا درک کنند.

صورت حساب بانکی

صورت حساب بانکی شما یا صورت حساب حامیان مالی شما برای یک دوره مشخص برای ارائه به مقامات ویزا یا دانشگاه مورد نیاز است. این اظهارات باید به نام شخص نوشته شود. اظهارات بانک باید یک نسخه اسکن شده از صورت حساب اصلی باشد که توسط بانک مهر و امضا شده ‌است. همچنین باید مدت زمان مورد نیاز سفارت یا دانشگاه را به صراحت ذکر کند. (صورت حساب 6 ماهه) پرینت گردش حساب جهت اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزا از سفارت کانادا تنها دارای اعتبار یک ماه است.

صورت حساب بانکی به ارز دلاری

بعضی از افراد به دلیل نوسانات ارز در کشور دارای حساب ارزی هستند. ارائه حساب ارزی به عنوان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا ایرادی ندارد. اما در نامه مالی باید توضیح دهید که به چه علت حساب ارزی باز کرده‌اید و منبع پول را برای آفیسر مشخص کنید. در واقع از طریق رسیدهای بانکی نشان دهید که مبلغ از فلان حساب برداشت شده و تبدیل به ارز شده است. در صورتی که در کانادا حساب بانکی دارید، می‌توانید مبلغ تمکن مالی را به آن واریز کنید و نامه بانکی مربوط به آن را ارائه دهید. همچنین اگر والدین‌تان با ویزای توریستی به کانادا سفر کرده‌اند و در آن کشور حساب بانکی باز کرده‌اند، می‌توانید آن حساب‌ها را هم ارائه کنید.

گواهی سرمایه گذاری تضمین شده (GIC)

با ارائه گواهی سرمایه‌گذاری تضمینی در صندوق‌های مالی کانادا نیز می‌توانید توانایی مالی خود را برای پرداخت هزینه‌ها را اثبات کنید. گواهی سرمایه گذاری تضمینی نوعی سرمایه‌گذاری در یک بازه زمانی مشخص است که سودی ثابت یا متغیر نیز به اصل پول تعلق می‌گیرد. این کار را می‌توانید بصورت آنلاین انجام دهید. حداقل سرمایه برای خرید گواهی سرمایه ‌گذاری تضمینی در کانادا حداقل به 500 دلار و در برخی موارد دیگر، مبالغ بالاتر است.

نامه تاییدیه وام

همچنین به عنوان اثبات تمکن مالی، می‌توانید نامه تایید وام نیز بدهید. در حالی که بانک ها ممکن است ساختار استانداردی داشته باشند، نامه معمولا باید منعکس کننده پذیرش مبلغ دقیقی باشد که برای تحصیلات عالی شما در خارج از کشور به شما وام داده شده است. روی سربرگ بانک باید نامه تاییدیه وام امضا و مهر شده باشد. همچنین باید مبلغی را که باید به نام دانشجو پرداخت شود و همچنین تعهدی برای پرداخت نقدی در صورت توافق درج شود.

بورسیه تحصیلی

اگر بورسیه تحصیلی به شما اعطا شده است، می‌توانید نامه بورسیه تحصیلی خود را به عنوان مدرکی برای اثبات توانایی مالی خود بارگذاری کنید. دانشگاه، آژانس‌های اهداکننده یا مؤسساتی که بورسیه را اعطا می‌کنند معمولا این نامه را ارائه می‌دهند. اگر بورسیه دولتی یا کمک هزینه دریافت کرده‌اید، باید یک کپی از آن را همراه با درخواست خود بگنجانید.

گواهی توانایی وام

گواهی ظرفیت وام دهی با نامه تاییدیه وام از چند جهت متفاوت است. اگر یک موسسه مالی یا بانک برای شما گواهی توانایی صادر کند، به این معنی است که بانک حاضر است در صورت قبولی در دانشگاه های خارج از کشور به شما پول قرض دهد. گواهی توانایی وام باید شامل نام شما، واجد شرایط بودن وام و تضمین اولیه موسسه مالی برای اعطای وام باشد. روی سربرگ بانک نیز باید مهر و امضاء شود. توجه: جواهرات، دارایی‌ها، وام‌ها و پول قرض گرفته‌شده از دوستان یا خویشاوندان پذیرفته نمی‌شود.

استعلام تمکن مالی توسط سفارت کانادا

از آنجا که ایران جزء کشورهای پر ریسک است، آفیسرها مدارک کاملی در خصوص گردش مالی، نامه‌های بانکی و میانگین موجودی را کنترل می‌کنند. بنابراین به هیچ عنوان مدارک را جعل نکنید. حتی اگر موجودی حساب بانکی با وضعیت اشتغال و درآمد شما همخوانی نداشته باشد، ممکن است آفیسر اطلاعات حساب شما را از بانک استعلام بگیرد. همیشه برای ارائه نامه تمکن مالی این بحث وجود دارد که تمکن مالی را با ارز دولتی یا ارز آزاد حساب کنیم؟ از آنجا که افسران اداره مهاجرت، از نرخ واقعی دلار کانادا در ایران آگاه هستند، بهتر است نامه تمکن مالی براساس نرخ واقعی دلار در بازار آزاد ارائه شود.

ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا به دلیل تمکن مالی

بودجه ناکافی بارزترین دلیل رد ویزای دانشجویی، کمبود بودجه است. همانطور که قبلا ذکر شد، دانشجویانی که به تنهایی به کانادا می‌آیند باید حداقل 10000 دلار کانادا به علاوه بودجه برای پوشش هزینه‌های تحصیل خود در سال داشته باشند. هزینه‌های شهریه در کانادا بین 20000 تا 30000 دلار کانادا در سال متفاوت است. بنابراین ممکن است لازم باشد باتوجه به موسسه آموزشی که در آن ثبت‌نام کرده‌اید، مدرکی با حداقل 30000 تا 40000 دلار کانادا نشان دهید. همه دانشجویان بین‌المللی باید قبل از ارسال درخواست‌های خود، حداقل شرایط مورد نیاز تمکن مالی را داشته باشند.

سپرده های عمده دانشجویانی که قبل از ارسال درخواست ویزای دانشجویی خود مبلغ قابل توجهی را به حساب خود واریز می‌کنند، احتمالا رد می‌شوند. چنین سپرده‌هایی این تصور را ایجاد می‌کنند که این سرمایه‌ها مال شما نیستند و صرفا برای اثبات اهداف مالی به حساب اضافه شده‌اند. اگر قصد دارید مبلغ زیادی را به حساب خود واریز کنید، این انتقال  باید حداقل چهار ماه قبل انجام شود. وام های شخصی برخی دانشجویان بین‌المللی ممکن است با گرفتن وام‌های شخصی، اثبات وجوه را نشان دهند.  برخی بانک‌ها نیز وام‌های شخصی برای اهداف آموزشی صادر می‌کنند. با این حال، IRCC اغلب اینها را متفاوت از وام‌های آموزش رسمی می‌داند. ارائه وام شخصی به عنوان مدرک اثبات تمکن مالی شانس رد شدن درخواست ویزای تحصیلی کانادا را افزایش می‌دهد، بنابراین باید از این عمل اجتناب کرد.

سخن پایانی

IRCC نیاز به اثبات تمکن مالی دارد تا اطمینان حاصل کند که دانشجویان بین‌المللی می‌توانند هزینه تحصیل و هزینه‌های زندگی خود را در کانادا بپردازند. این الزام به فیلتر کردن دانشجویانی که برای تکمیل تحصیلات خود در کانادا پول دارند، از آن‌هایی که استطاعت مالی آن را ندارند و ممکن است از ویزای دانشجویی خود برای اهداف دیگر سو استفاده کنند، کمک می‌کند. ویزای تحصیلی در کانادا می‌تواند فرآیند بسیار گرانی باشد. اما با برنامه ریزی مالی می‌توان آن را مدیریت کرد. برای دریافت مشاوره با کارشناسان حامی مهاجر تماس بگیرید.

سوالات متداول

بله، برای دریافت ویزای دانشجویی در کانادا، باید یک صورت حساب بانکی شفاف ارائه دهید. هنگامی که مقامات آن را درست تشخیص دهند، از نظر شرایط مالی ویزای شما را رد نخواهند کرد. چه کسی می‌تواند در حین تحصیل در کانادا از من حمایت مالی کند؟ والدین، همسر، خواهر، برادر و یا والدین همسرتان (اگر همسرتان شما را همراهی کند) می‌توانند در هنگام تحصیل در این کشور از شما حمایت مالی کنند. راهنمای کامل نحوه درخواست  Study permitHow to apply گام‌ها و اطلاعاتی که برای کار در کانادا نیاز دارید . آیا از طریق کار پاره‌وقت در حین تحصیل می‌توان تمکن مالی را اثبات کرد؟ خیر. با وجود اینکه دولت کانادا مجوز را به دانشجویان بین المللی می‌دهد اما برای اثبات تمکن مالی نمی‌توانید از این مدرک استفاده کنید.

آیا باید در مورد پول‌های زیادی که وارد حساب‌مان می‌شود توضیح دهیم؟ بله، در حالت ایده‌آل، افسر مهاجرتی تراکنش‌های ورودی و خروجی را در صورت حساب بانکی شما بررسی می‌کند. اگر شما حقوق‌تان 15 میلیون است و مبلغ 50 میلیون به حساب‌تان واریز شده است، باید توضیح دهید که این پول از کجا آمده است. مثلا والدین‌تان این پول را به شما داده‌اند، شخصی به شما بدهکار بوده است. نامه‌ای از شخصی که پول را واریز کرده است ارائه دهید تا افسر مهاجرت بتواند صحت و اعتبار معامله را تأیید کند.

نمایش بیشتر