اخبار همه جانبهکسب و کار ایرانی

ترکیب قهوه ترک

همانطور که می‌دانید قهوه انواع مختلفی دارد. قهوه لیبریکا، عربیکا، روبوستا از معروف‌ترینشان هستند. برای اطلاع و شناخت بیشتر این نوشیدنی محبوب، می‌توانید به صفحه مراجعه و به طور کامل با انواع قهوه آشنایی پیدا کنید. به یاد داشته باشید که هر فرد با توجه به ذائقه خود طعم متفاوتی از قهوه را می‌پسندد به همین دلیل انواع قهوه در جهان وجود دارد. حال برخی افراد بجای استفاده از یک نوع قهوه، ترکیب قهوه را برای رسیدن به طعمی منحصر به فرد ترجیح می‌دهند. برای اینکه دریابید چگونه قهوه خود را میکس کنید و چه ترکیبی برای شما مناسب است، در ادامه این مقاله همراه مجموعه باشید. برای سفارش قهوه های گانودرما دکتر بیز کلیک کنید.

عوامل موثر بر ترکیب قهوه

ترکیب قهوه باعث می‌شود که شما ویژگی‌های چند نوع قهوه را در یک طعم داشته باشید. ترکیب قهوه نیازمند اصول و قواعدی است که حتما باید رعایت شود. در ادامه این مقاله به بررسی برخی از این موارد می‌پردازیم تا بتوانیم به شما برای دستیابی به بهترین فرمول قهوه طبق ذائقه خودتان، یاری رسانیم.

در ابتدا باید بدانید که برخی قهوه‌ها  از نظر نژاد یکسان هستند؛ اما ممکن است از نظر خاصیت متفاوت باشند. سعی نکنید انواع زیادی از قهوه را با یکدیگر میکس کنید؛ چون این راهکار هیچ کمکی در بهبود طعم قهوه شما نمی‌کند. برای ترکیب قهوه خود نهایتا از 4 الی 5 نوع قهوه استفاده کنید. قهوه‌هایی که انتخاب می‌کنید، نباید خاصیت و ویژگی یکسانی داشته باشند زیرا ترکیب آن‌ها کیفیت طعم قهوه را کاهش می‌دهد.

یکی دیگر از عوامل مهمی که در ترکیب قهوه باید به آن توجه کنید درجه رست آن است. اگر قصد شما تهیه ترکیب قهوه تلخ و پر کافئین است باید ترکیبی از دانه‌های رست دارک و رست مدیوم را تهیه کنید. در ادامه با انواع ترکیب قهوه آشنا می‌شوید. قهوه فوری سوپریم چه خواصی دارد؟

 ترکیب قهوه اسپرسو

ترکیب قهوه اسپرسو یکی از پرطرفدارترین ترکیب قهوه‌ در جهان محسوب می‌شود. برای یافتن بهترین ترکیب اسپرسو پر کافئین، ترجیحا فقط از دانه‌های روبوستا استفاده کنید. برای میکس ایده آل کاملا تلخ و پر کافئین، می‌توانید ترکیبی از دانه‌های رست دارک و رست مدیوم استفاده کنید. برای میکس‌های مدیوم مجاز هستید که 20 تا 30 درصد قهوه‌های رست دارک استفاده کنید که بوی خامی نگیرد. برای تهیه اسپرسو 14 تا 17 گرم قهوه معادل 90 تا 100 دانه قهوه نیاز است. قیمت قهوه اسپرسو میکس پر کافئین نیز بنا به نوع قهوه انتخابی شما متفاوت است. قیمت قهوه فوری موکا چقدر است؟

خواص قهوه میکس اسپرسو

از سری خواص مهم قهوه میکس اسپرسو می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

قهوه نه تنها در حافظه بلند مدت بلکه در بازگردانی اطلاعات حافظه نیز تاثیر دارد.

نوشیدن قهوه به شما انرژی می‌دهد و این انرژی سبب تمرکز بیشتر شما می‌شود.

مطالعات نشان می‌دهند که مصرف قهوه ریسک سرطان پروستات را تا 20% در مردان کاهش و سرطان دهانه رحم در زنان را 25% کاهش می‌دهد. همچنین از رشد سلول‌های کارسیمونا که عمده اصلی سرطان پوست هستند جلوگیری می‌کند.

نوشیدن قهوه میکس اسپرسو خواص دیگری همچون موارد زیر را نیز دارد.

 • سرشار از آنتی اکسیدان
 • پایین آوردن ریسک سکته
 • کمک به کاهش وزن
 • بهبود گوارش
 • کاهش احتمال دیابت
 • کاهش ریسک پارکینسون
 • مفید برای کبد
 • افزایش سلامت قلب

بهترین ترکیب دانه قهوه اسپرسو

برای رسیدن به بهترین ترکیب دانه‌ قهوه اسپرسو می‌توانید از دستوالعمل‌های زیر کمک بگیرید.

 • میکس قهوه اسپرسو پر کافئین تلخ

ترکیب چری مدیوم یا پی بی مدیوم 30% را با ویتنام دارک 30% به علاوه اندونزی دارک یا جاوا دارک 40%، ترکیب قهوه اسپرسو پر کافئین تلخ را به شما می‌دهد.

 • میکس اسپرسو پرکافئین کمی تلخ

این ترکیب قهوه شامل چری مدیوم یا پی بی مدیوم 35%، ویتنام دارک 30% است.

 • میکس اسپرسو پرکافئین با تلخیه متوسط و میانه

میکس چری مدیوم یا پی بی مدیوم 25% با ترکیب اندونزی مدیوم یا جاوا مدیم 25% و 50% ویتنام دارک این طعم از قهوه را برای شما ایجاد می‌کند.

آشنایی |اتیوپی |انتظار

پیشنهاد برای انواع ترکیب قهوه 

باید توجه داشته باشید که در ترکیب قهوه طعم و رایحه نتیجه محصول نباید زننده و نامناسب باشد. در ادامه به چند پیشنهاد برای طرز تهیه قهوه میکس می‌پردازیم.

اگر از ترکیب قهوه خود انتظار طعم شیرین دارید پیشنهاد ما به شما ترکیب قهوه برزیل، پرو و مکزیک است. اگر عطر زیاد قهوه برایتان مهم است، قهوه‌های کنیا و اتیوپی عطرهای میوه‌ای و گلی مناسبی دارند. همچنین قهوه‌هایی با رست روشن‌تر دارای عطر بهتری هستند. البته به یاد داشته باشید همه ترکیب‌هایتان را از قهوه‌هایی با رست‌ روشن استفاد نکنید. همچنین اگر طرفدار قهوه‌های روبوستا و عربیکا هستید می‌توانید به مقاله مراجعه فرمایید.

قهوه میکس دارک

قهوه میکس دارک ترکیبی از بهترین دانه‌های قهوه عربیکا و ربوستا است. این بسته‌های فله‌ای قهوه در کیسه‌های 15 کیلوگرمی با ترکیب 30 70 بسته بندی می‌شود. این قهوه از ترکیب 70 درصد عربیکا و 30 درصد روبوستا است که می‌تواند یکی از گزینه‌ها برای افراد با علاقه قهوه پر کافئین تلخ باشد.

ترکیب قهوه ترک

در ترکیب قهوه ترک نباید بیش از 30 درصد عربیکا استفاده کرد. ترکیب قهوه ترک به سه صورت ترک روشن که ترکیبی از دانه‌های مدیوم است و ترک تیره که حداکثر 50% دون‌های دارک است که همراه با دیگر دانه‌ها ترکیب شده است و ترک میانه که 75 درصد دانه مدیوم و 25% دانه دارک است که اصطلاحا ترک کلاسیک نیز نامیده می‌شود، است

 

نمایش بیشتر