اقتصادیکسب و کار ایرانی

کاربرد سنگ چینی

سنگ چینی نوعی از سنگ ساختمانی می باشد که زمینه ی رنگی آن سفید روشن است. شکل ظاهری سنگ های چینی به گونه ای است که گویی همیشه سر زنده به نظر می رسند. این سنگ ها دارای کریستال های بسیار ریزی در دل خود هستند که به همین دلیل نام سنگ کریستال را نیز برای آن ها به کار می برند. معادن معروف و شناخته شده ی سنگ های چینی را می توان در دسته بندی های سنگ چینی الیگودزر، چینی ازنا، چینی کشکک و … جای داد و هر یک از آن ها دارای ویژگی های جنسی و ظاهری متفاوتی خواهند بود.

کاربری سنگ های چینی را می توان به چندین بخش تقسیم کرد. 1- استفاده از سنگ های چینی در قالب و اندازه ی اسلب ها برای دیواره های داخلی و استفاده از آن ها در برخی کاربری های کف در ابعاد بزرگ 2- اجرای سنگ های چینی در بخش بیرونی ساختمان به عنوان سنگ مکمل نما که البته از طرف کالاساخت به دلیل نداشتن تخلخل کافی پیشنهاد نمی شود، خواهد بود.

3- استفاده از آن ها در فضاها و دکوراسیون های داخلی به عنوان سنگ های اجرا شده روی  کانتر، اوپن، میز های نهار خوری و تزئینی و از این جمله موارد کاربری 4- اجرای آن ها در دیگر کاربری ها مانند سنگ پله و سنگ های تزئینی برای طراحی محوطه های بیرونی

ایران |بازی |دکوراسیون

مشخصات سنگ چینی

سنگ چینی را می توان در ابعاد و اندازه های گوناگون برای مصارف و نوع کاربری های متفاوتی برش داد و عرضه کرد. 1- سنگ پلاک چینی. در این محصول سنگ چینی با عرض 40 سانتی متر و طول آزاد و ضخامت 1.6 سانتی متر فرآوری شده برای انواع کاربری های بدنه مورد استفاده قرار می گیرد. 2- سنگ آنتیک چینی.

در بین تمامی سنگ های گیوتین و آنتیکی که در بازار موجود هستند، سنگ های آنتیک چینی هم توانسته است حضوری همیشگی را در این بین داشته باشد. سنگ گیوتین چینی در ابعاد 30*5 تولید خواهد شد و همانند دیگر گیوتین ها جنس تُرد و در عین حال بسیار سفید و زیبایی خواهد داشت. 3- مورد دیگر سنگ پله چینی می باشد.

در این حالت سنگ چینی با ضخامت 3 سانتی متر برش داده می شود و سنگ پله عرض 35 سانتی متر و طول آزاد خواهد داشت. از سنگ راه پله چینی در کاربری های داخلی و خارجی می توان استفاده برد. 4- سنگ های اسلب چینی امروزه بسیار پر طرفدار شده اند. سنگ های چینی که در ابعاد بزرگ و در دو ضخامت 2 و 3 سانتی متر برش داده می شوند را می توان در این دسته بندی جای داد. کاربرد سنگ های چینی را فارغ از معدنی که دارند، می توان به دفعات در زیارتگاه های ایران مشاهده کرد.

کیفیت سنگ چینی

سنگ های چینی نیز مانند تمامی سنگ های ساختمانی دارای سورت بندی های متفاوتی می باشد. این دسته بندی ها می تواند درجه بندی سنگ را از لحاظ رنگ زمینه جدا کرده و قیمت گذاری در آن ها را مشخص می سازد. در سورت و دسته بندی سوپر ممتاز سنگ چینی، شاهد رنگ سفید و استخوانی شکل یکدست و یکنواختی هستیم که ساب فوق العاده آینه ای شکل و بی نقصی را داراست. این دسته بندی را بیشتر برای اسلب های چینی در نظر خواهیم گرفت. به زبان ساده تر سورت سوپر کمترین میزان خط و هاله های رنگی طوسی رنگ را دارد.

سورت ممتاز سنگ های چینی در قیاس با سورت سوپر آن می تواند هاله ها و خطوط رنگی نسبتاً کمی را داشته باشد. زمینه ی رنگی سنگ می تواند به طور کامل و یکدست سفید نباشد و همچنین قیمت پایین تری را نسبت به سوپر خواهد داشت. دسته بندی درجه یک و درجه دو سنگ چینی را می توان این گونه بیان داشت که سنگ هایی هستند با قیمت های پایین و مناسب تر و همچنین می توانند دارای بازی رنگ، خطوط و همچنین زمینه های رنگی نسبتاً متفاوتی باشند که آن ها را در این درجه بندی ها قرار داده است.

ایران |بازی |دکوراسیون

خرید سنگ چینی

کالاساخت که به عنوان سایتی مرجع در زمینه ی سنگ های ساختمانی فعالیت می کند، سنگ کریستال چینی را نیز همانند دیگر سنگ های ساختمانی در منوی سنگ خود دارد و تمامی ابعاد و اندازه های قابل برش در این سنگ را عرضه می نماید. سورت و دسته بندی هایی که در بالا به آن اشاره داشتیم در تمامی بخش های سایت کالاساخت موجود و قابل مشاهده است. شما می توانید پس از ارتباط با واحد فروش و مشورت یا کارشناسان مربوطه بهترین انتخاب را برای ابعاد مد نظر خود همراه با مناسب ترین قیمت داشته باشید. ما در کالاساخت در تلاشیم تا در سورت های متفاوت سنگ چینی و همچنین کاربری های گوناگون بهترین پیشنهاد ها را ارائه دهیم تا بهترین انتخاب را برای شما رقم بزنیم.

نمایش بیشتر